Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jeśli zmniejszysz przestrzeń, to równie dobrze możesz usunąć RAWy i pracować na JPEGach.
    Tu trochę przesadziłeś.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie da się.
    [...]
    Jak sama nazwa mówi - "External" - nie ma to nic wspólnego z LR.
    Da się zmieniać przestrzeń w Lr (domyślnie jest chyba ustawione ProPhoto RGB):



    Poza tym odniosłem się do poniższej wypowiedzi:

    Cytat Zamieszczone przez obuch Zobacz posta
    Pamiętaj tez w module Develop w LR pracuje się w profoto i przy edycji w PS z przestrzenią robocza srgb bedzie krzyczał ze jest rozbiezność (Profoto na wejściu i srgb w przestrzeni roboczej). Oczywiście problemu nie bedzie jeśli zdjęcie wyeksportujemy z LR z profilem srgb i wtedy otworzymy w PS [...]
    BTW zdje się, że autor ma też problem z przestrzeniami pomiędzy Lr a Ps (#1).
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 05-04-2016 o 10:18
    Nikon

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Da się zmieniać przestrzeń w Lr (domyślnie jest chyba ustawione ProPhoto RGB):



    Poza tym odniosłem się do poniższej wypowiedzi:

    EXTERNAL editing... EXTERNAL... to jest przestrzeń w jakiej LR ma wypluc plik do PS np...
    LR domyslnie pracuje w melisa czyli prophotorgb. to ze nie widzisz tej przestrzeni to nie znaczy ze nie mozna w niej pracowac.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reanoe Zobacz posta
    No dobra, ale to jaki sens jest pracy w pełnej przestrzeni skoro jej nie widzę, bo monitor ma 97% AdobeRGB ?
    https://helpx.adobe.com/lightroom/he...anagement.html

    Ano taki ze nie musisz się martwić o ustawienia przestrzeni roboczej a monitor zawsze wyświetli to co potrafi.
    Po co to sztuczne ograniczanie byłoby potrzebne? LR wyswietla to co ma w rawie. Zmienisz monitor na lepszy to nie bedziesz musial sie martwić tym że coś, gdzieś musisz przestawić. Pod linkiem wytłumaczenie jak działa zarządzanie kolorem przez Lr, w skrocie w develop jest yi profoto a chyba wszedzie indziej adobe rgb.

    Jak zwykle, niech mnie starsi zbesztają jeśli się myle.
    D50

  5. #15

    Domyślnie

    Swoją drogą to jest to dość głupie puścić na najważniejszy moduł develop przestrzeń Profoto którą to przestrzeń nie ogarnia żaden monitor
    i myślę że w najbliższej przyszłości to się nie zmieni.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Banderas Zobacz posta
    Swoją drogą to jest to dość głupie puścić na najważniejszy moduł develop przestrzeń Profoto którą to przestrzeń nie ogarnia żaden monitor
    i myślę że w najbliższej przyszłości to się nie zmieni.

    a jakie znaczenie ma to, ze nie ogarnia?

  7. #17

    Domyślnie

    No właśnie o to się pytam. Czy ma znaczenie że nie ogarnia tego monitor ? Mój monitor (CS270) odwzorowuje 99% AdobeRGB, czyli nie ma sensu działać w ProPhoto bo tego nie widać (i raczej długo jeszcze nie będzie widać na jakimkolwiek monitorze). Pytanie czy to coś szkodzi, że pracuje się w szerszej przestrzeni niż się widzi ?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reanoe Zobacz posta
    No właśnie o to się pytam. Czy ma znaczenie że nie ogarnia tego monitor ? Mój monitor (CS270) odwzorowuje 99% AdobeRGB, czyli nie ma sensu działać w ProPhoto bo tego nie widać (i raczej długo jeszcze nie będzie widać na jakimkolwiek monitorze). Pytanie czy to coś szkodzi, że pracuje się w szerszej przestrzeni niż się widzi ?
    monitor pokazuje tyle ile moze a co sie dzieje dalej... to juz Ciebie nie dotyczy.
    poza tym co bedzie jak za chwile pokaze sie monitor, ktory pokazuje 110% adobeRGB? nowy soft? nowa przestrzen barwna? nikt nie zabrania poruszania sie z predkoscia 80km/h na drodze na ktorej mozna leciec 120km/h

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reanoe Zobacz posta
    No właśnie o to się pytam. Czy ma znaczenie że nie ogarnia tego monitor ? Mój monitor (CS270) odwzorowuje 99% AdobeRGB, czyli nie ma sensu działać w ProPhoto bo tego nie widać (i raczej długo jeszcze nie będzie widać na jakimkolwiek monitorze). Pytanie czy to coś szkodzi, że pracuje się w szerszej przestrzeni niż się widzi ?
    Gdyby to szkodziło, to po co Adobe by jej używało? Żeby zrobić fotograferom na złość?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Skalibrowałem sprzetowo monitor kalibratorem i1display pro dla srgb, ustawiłem w PSie w zarządzaniu kolorami profil icc po kalibracji i pojawił się problem. Poddając zdjęcie wstępnej korekcji w lightroomie i eksportując je do PSa pojawia się komunikat o niezgodności a załadowane zdjęcie jest całkowicie wyprane z kolorów. W jaki sposób poradzić sobie z tym problemem? Czy jest możliwość ustawienia w Lightroom profilu po kalibracji ?
    Niezgodność przestrzeni przy eksporcie obrazu z jednego programu do drugiego nie ma w zasadzie nic wspólnego z kalibracją monitora. Skoro wyskoczył komunikat o niezgodności przestrzeni, to zapewne plik został zaimportowany do PS jako sRGB. Jeżeli został on zapisany przez LR w szerszej przestrzeni (czy to ProPhoto, czy Adobe RGB), to obraz będzie miał faktycznie zmniejszone (i zniekształcone) nasycenie kolorów.

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    BTW zdje się, że autor ma też problem z przestrzeniami pomiędzy Lr a Ps (#1).
    Zdaje się, że właśnie tak jest. Podejrzewam, że po rozwiązaniu tego problemu prawdopodobnie rozwiążą się pozostałe.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 05-04-2016 o 12:01

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Profile kolorów Lightroom --> PS --> WEB
    By Aniołek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 26-08-2015, 10:21
  2. Lightroom -> histogram -> wartości RGB w %
    By Zbigniew in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 15:47
  3. Lightroom -> Export w sRGB -> bardzo podbija nasycenie
    By PiterM in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 13:52
  4. Kalibracja -> nowa karta graficzna + Lightroom = Qpa
    By Mr.Pietrek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-11-2008, 17:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •