Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Kalibracja monitora a kolory Lightroom -> Photoshop

    Skalibrowałem sprzetowo monitor kalibratorem i1display pro dla srgb, ustawiłem w PSie w zarządzaniu kolorami profil icc po kalibracji i pojawił się problem. Poddając zdjęcie wstępnej korekcji w lightroomie i eksportując je do PSa pojawia się komunikat o niezgodności a załadowane zdjęcie jest całkowicie wyprane z kolorów. W jaki sposób poradzić sobie z tym problemem? Czy jest możliwość ustawienia w Lightroom profilu po kalibracji ?
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  2. #2

    Domyślnie

    Ale po kalibracji w PS-ie jaki profil i gdzie ustawiłeś (w ustawieniach koloru ?). Po prawidłowej kalibracji w PS-ie nie trzeba chyba ustawiać profili icc, ustawiasz tylko przestrzeń barwną, w której chcesz pracować, w Twoim przypadku sRGB.

  3. #3

    Domyślnie

    Kalibracja sprzętowa polega na kalibracji monitora i powinna być widoczna do wyboru jako jedna z opcji w menu monitora, a nie jako opcja programu czy systemu. Przy tej okazji program kalibrujący może wygenerować profil icc który instaluje w systemie. Ten profil powinien samoczynnie ładować się przy każdym uruchomieniu systemu. Jeżeli kalibrowałeś monitor do sRGB to tak jak kolega pisał w PS-sie ustawiasz przestrzeń roboczą również sRGB. Nie napisałeś jaki to monitor i jakim programem był kalibrowany, to mogłoby ewentualnie ułatwić poszukiwanie przyczyn problemu.

  4. #4

    Domyślnie

    Kalibrowałem eizo cs230 przy pomocy i1display pro oraz colornavigatora. Już chyba wiem gdzie tkwi błąd. Niepotrzebnie w ustawieniach koloru w psie ustawiłem profil, który skalibrowałem. Po przestawieniu na srgb coś tam coś tam problem znika. Oj miszę się dużo podszkolić w zarządzaniu barwą W każdym razie dzięki za pomoc.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #5

    Domyślnie

    Oczywiście że niepotrzebnie. Nigdy się tego nie robi.

  6. #6

    Domyślnie

    Pamiętaj tez w module Develop w LR pracuje się w profoto i przy edycji w PS z przestrzenią robocza srgb bedzie krzyczał ze jest rozbiezność (Profoto na wejściu i srgb w przestrzeni roboczej). Oczywiście problemu nie bedzie jeśli zdjęcie wyeksportujemy z LR z profilem srgb i wtedy otworzymy w PS.

    (Niech ktoś mądrzejszy mnie zreszta jeśli tak nie jest, ale u mnie jest :
    D50

  7. #7

    Domyślnie

    A da się w LR zrobić, żeby nie pracować w przestrzenie ProPhoto ? No bo jaki jest sens skoro monitor wyświetla 98% AdobeRGB.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reanoe Zobacz posta
    A da się w LR zrobić, żeby nie pracować w przestrzenie ProPhoto ? No bo jaki jest sens skoro monitor wyświetla 98% AdobeRGB.
    Edit -> Preferences + załadka External Editing. O ile dobrze pamiętam...
    Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reanoe Zobacz posta
    A da się w LR zrobić, żeby nie pracować w przestrzenie ProPhoto ? No bo jaki jest sens skoro monitor wyświetla 98% AdobeRGB.
    Nie da się.
    Na RAWach zawsze pracuje się w pełnej przestrzeni. Jeśli zmniejszysz przestrzeń, to równie dobrze możesz usunąć RAWy i pracować na JPEGach.
    To samo tyczy się przenoszenia zdjęć między programami - zmniejszając przestrzeń ograniczasz możliwości obróbki.

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Edit -> Preferences + załadka External Editing. O ile dobrze pamiętam...
    Jak sama nazwa mówi - "External" - nie ma to nic wspólnego z LR.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jeśli zmniejszysz przestrzeń, to równie dobrze możesz usunąć RAWy i pracować na JPEGach.
    Tu trochę przesadziłeś.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Profile kolorów Lightroom --> PS --> WEB
    By Aniołek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 26-08-2015, 10:21
  2. Lightroom -> histogram -> wartości RGB w %
    By Zbigniew in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 15:47
  3. Lightroom -> Export w sRGB -> bardzo podbija nasycenie
    By PiterM in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 13:52
  4. Kalibracja -> nowa karta graficzna + Lightroom = Qpa
    By Mr.Pietrek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-11-2008, 17:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •