Close

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 91

Wątek: FILIPINY 2016

  1. #61

    Domyślnie

    Szczegóły intymne w sumie nie są ważne. Ważne, że wszystko dobrze się skończyło i sempiterna jak nowa A co do aparatki to o zbukach słyszałem w sumie z każdej strony: Najkon, Panas, Pentaś, Oly , jeden pies.

  2. #62

    Domyślnie

    Właśnie zreflektowałem się, że nie wrzuciłem tu jeszcze kolejnych wpisów - już nadrabiam moje przeoczenie.

    Zaczynamy od północnego Luzonu, a dokładnie od krainy wspaniałych pól ryżowych w Batad. Czy warto tam pojechać? Jak wyglądają tamtejsze tarasy ryżowe? Jak się tam dostać i gdzie spać? Jak zwykle dużo informacji praktycznych oraz przede wszystkim zdjęć. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu.

    http://www.lkedzierski.com/filipiny/...tarasy-ryzowe/


  3. #63

    Domyślnie

    Dzisiaj zabieram Was dzisiaj w podziemia. Przenosimy się na północny Luzon. Jedziemy do małego miasta Sagada, gdzie znajdują się jaskinie. Przejście trawersu to standardowa wycieczka dostępna dla każdego. To co idziemy ?

    http://www.lkedzierski.com/filipiny/...ium=nikoniarze


  4. #64

  5. #65

  6. #66

    Domyślnie

    Fajnie , że ktoś poleca Filipiny.
    Miałem przyjemność być tam dwa razy. Pierwszy raz bodajże w 1998 roku i drugi parę lat temu. Szczerze polecam perę miejsc , w których byłem :wyspę Cebu, Bohol , Negros i "tajemniczą" wyspę Siquijor.
    Na Cebu można zobaczyć kopię Krzyża Magellana w najstarszym rzymsko- katolickim kościele wybudowanym przez Hiszpan . Bohol to również miejsce gdzie można zobaczyć ślady hiszpańskiej bytności. Polecam również plaże ze złotym piaskiem , które tam można znaleźć. Wbrew pozorom takie "złote" plaże nie występują tam wszędzie. Warto poświęcić chwilę żeby podziwiać Czekoladowe Wzgórza i wziąć udział w rejsie po rzece jedząc smaczny, lokalny posiłek , mając możliwość poznawania lokalnego folkloru przy okazji. Całe Filipiny przesycone są wiarą w różnego rodzaju duchy i mityczne istoty takie jak kapre, tikbalang, white lady, wakwak i inne. Na prowincji można się o tym więcej dowiedzieć . W miastach trudno znaleźć kogoś kto się przyzna tak od razu do wiary w istnienie takich rzeczy. Jeśli chodzi o wyspę Siquijor to nie wiem dlaczego ale wielu mieszkańców Filipin napędza ona strachem. Raczej tam nie podróżują wierząc , że miejscowi potrafią czytać w myślach i nie są pełni dobrych chęci. Na Siquijor miał mieszkać również największy Barang , chyba najlepiej to przetłumaczyć jako wiedźmin lub czarnoksiężnik . Podobno miał taką moc , że potrafił sprawić aby martwa wysuszona ryba ożyła i potrafiła pływać . Oczywiście również za pomocą magii mógł przynieść komuś śmierć , chorobę lub uleczyć (podobno preferuje te dwa pierwsze) po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Zaintrygowany postanowiłem sprawdzić ile w tym prawdy i udałem się na Siquijor. Po paru godzinach marszu się przez dżunglę w tropikalnym deszczu dotarłem do wioski San Antonio Barangay, która była miejscem jego pobytu. Tam dowiedziałem się , że Barang zmarł trzy lata temu. Nie powiem , czułem się wielce zawiedziony. Siquiijor to bardzo ładne miejsce gdzie można znaleźć złote , piaszczyste plaże. Wynajmowałem tam przez jakiś czas bungalow od starszego , japońskiego małżeństwa. Można tez nauczyć się tam nurkować. Z resztą o to nietrudno na Filipinach. Na Filipiny łatwo się dostać. Bilety lotnicze są coraz tańsze. Wizę dostaje się na lotnisku za niewielką opłatą. Trzeba posiadać przy tym bilet powrotny lub do miejsca poza Filipinami. Pomiędzy głównymi wyspami są niedrogie połączenia lotnicze lub promowe. Można się tez dogadać z rybakami w sprawie transportu na relatywnie nieduże odległości. Mieszkańcy , szczególnie na prowincji są bardzo gościnni i chętni do pomocy. Stolicy - Manili nie polecam. Łatwo się dogadać. Angielski to jeden z języków urzędowych. W zasadzie wszędzie lepiej lub gorzej można się dogadać . Drugi język to Tagalog . Oprócz tego każda wyspa ma swój własny dialekt. Wize dostaje się jak dobrze pamiętam na miesiąc i można ja przedłużyć. Turystów nie było zbyt wielu w miejscach , w których byłem . Spotkani przeze mnie obcokrajowcy to amerykanie - emerytowani wojskowi z baz , które były na Filipinach i emerytowani Niemcy. Bilety lotnicze to pewnie wydatek ale za to pobyt jest niedrogi. Noclegi i wyżywienie naprawdę tanie. Jeśli kogoś interesuje więcej informacji to zapraszam. Jeśli interesują fotki to mogę coś podrzucić ale dopiero za jakieś dwa miesiące bo jestem teraz w podróży. Wybierając się teraz na Filipiny trzeba uważać na lokalną , terrorystyczną partyzantkę Abu Sayyaf która się robi coraz bardziej aktywna , zwłaszcza w południowej części Filipin.
    Fajnie , że ktoś się tam zapuszcza. To miejsce warte obejrzenia.


    Pozdrawiam.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seawolf001 Zobacz posta
    Fajnie , że ktoś poleca Filipiny.
    Miałem przyjemność być tam dwa razy. Pierwszy raz bodajże w 1998 roku i drugi parę lat temu.
    dzięki za Twój komentarz - 1998 rok to musiały być zupełnie inne Filipiny.
    pozdrawiam

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Często wiele osób pyta nas, dlaczego my tak właściwie jeździmy do Azji. Przecież w Polsce, Europie czy w niewielkiej odległości jest tyle pięknych miejsc do zobaczenia, a w których jeszcze nie byliśmy. To wszystko prawda, jednak my wybieramy się do Azji nie po to, aby oglądać kolejne zabytki czy ciekawe miejsca, choć oczywiście to także robimy, lubimy piękne widoki i niesamowite krajobrazy. Jednak to nie jest nasz główny cel.

    Kilka myśli i zdjęć z magicznego miejsca - malutkiej wioski Buscalan.

    http://www.lkedzierski.com/filipiny/...a-koncu-drogi/
    Załączone miniatury Załączone miniatury buscalan-daily-life-02-1024x680.jpg  


  8. #68

  9. #69

    Domyślnie

    Idealnie biały piasek, delikatnie pochylone, kołyszące się palmy, pomiędzy którymi rozpięte są hamaki, na których można leniwie spędzić cały dzień. W zasięgu wzroku widzimy jedynie turkusowy kolor wody, idealnie błękitne niebo z śnieżnobiałymi chmurkami. Pojedyncze osoby spacerują po plaży lub zażywają orzeźwienia w wodzie – tak w wielkim skrócie wygląda Dumaluan Beach na Filipinach. Czy może się podobać?

    http://www.lkedzierski.com/filipiny/...plaza-panglao/


  10. #70
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    CZY Filipiny są tańsze od Tajlandii?

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filipiny [relacja]
    By stock in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 14:09
  2. [ Krajobraz ] Bohol. Filipiny
    By fotoGRAFIK in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 18:48
  3. Corregidor, Manila Bay, Filipiny
    By ycp in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 17:30
  4. Filipiny
    By crazyjack in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 18:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •