Close

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 91

Wątek: FILIPINY 2016

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Dziękuję za wątek, opowieści oraz zdjęcia. Te ostatnie - kapitalne, rewelacyjne.
    dzięki, mam jeszcze trochę materiały z Filipin, lecz jak na razie troszkę brak czasu, lecz na pewno jeszcze trochę pokażę

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez gokyori Zobacz posta
    a jak dojeżdżaliście? bo zakładam że największe wydatki w podróży to były loty. planuję (w następnym roku? tak naprawdę odkładam ten plan już od kilka lat ) spędzić conajmniej kilka tygodni i chcę ustalić jakiś minimalny budżet
    generalnie wszędzie pływaliśmy mniejszymi bądź większymi łodziami loty nam nie były potrzebne ponieważ odległości były niewielkie i tam gdzie byliśmy nic nie lata

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Świetna relacja i ciekawe zdjęcia. Z przyjemnością przeczytałem i obejrzałem.
    Dziękuję
    Pozdrawiam. Piotr
    bardzo mnie to cieszy - będzie tego jeszcze trochę

  2. #42

    Domyślnie

    Keda, Enas mowil ze wracasz w grudniu na Pamilacan, co sie nie chwalisz

  3. #43

    Domyślnie

    hmmmm... nic mi nie wiadomo w tym temacie Polecałem jego miejscówkę znajomym i paru osobom, które odezwały się do mnie w kontekście Pamilacan, więc może o to chodzi

  4. #44

    Domyślnie

    A o jaką miejscówkę chodzi jeśli można spytać? I kolejne pytanie. Czytałem na dwóch blogach, że w okolicach Pamilacan można też spotkać rekiny wielorybie. Po przeczytaniu twojej recenzji z Oslob chyba zrezygnuję, ale te rekiny chciałbym zobaczyć? Coś słyszałeś na ten temat?

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A o jaką miejscówkę chodzi jeśli można spytać?

    jeżeli chodzi o miejscówkę to Enas Cottages na Pamilacan
    http://www.lkedzierski.com/filipiny/...pie-pamilacan/
    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    I kolejne pytanie. Czytałem na dwóch blogach, że w okolicach Pamilacan można też spotkać rekiny wielorybie. Po przeczytaniu twojej recenzji z Oslob chyba zrezygnuję, ale te rekiny chciałbym zobaczyć? Coś słyszałeś na ten temat?
    Też o tym słyszałem, lecz na miejscu nikt nie potwierdzał tej informacji. Delfiny są -> http://www.lkedzierski.com/filipiny/...pie-pamilacan/ i bardzo polecam, ale rekinów niet.
    Podobno są w okolicach Donsol i wygląda to zupełnie inaczej niż w Oslob, lecz dla mnie to było zbyt daleko.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez gokyori Zobacz posta
    a jak dojeżdżaliście? bo zakładam że największe wydatki w podróży to były loty. planuję (w następnym roku? tak naprawdę odkładam ten plan już od kilka lat ) spędzić conajmniej kilka tygodni i chcę ustalić jakiś minimalny budżet
    tutaj znajdziesz wszystkie informacje praktyczne -> http://www.lkedzierski.com/filipiny/...-wiza-noclegi/ włącznie z cenami. Jakby czegoś było za mało to śmiało pytaj - chętnie pomogę.

  6. #46

  7. #47

    Domyślnie

    Być może już o tym pisałeś na swoim blogu, ale jeśli nie to napisz może jak dostałeś się na Apo i Pamilacan. Chodzi mi o info skąd kursują promy lub łodzie tak by stracić jak najmniej czasu na samą podróż, bo wyjazd mam krótki i grafik napięty. Niestety nie jestem zbyt elastyczny, bo loty już wykupiłem i stacjonować będę raczej na Bohol lub Panglao, może Cebu.

  8. #48

    Domyślnie

    hej,
    Apo Island -> http://www.lkedzierski.com/filipiny/...cie-na-wyspie/ u dołu strony jest dokładny opis - nie da się na Apo dostać z Boholu lub Panglao -> musisz popłynąć na Negros
    Pamilacan -> http://www.lkedzierski.com/filipiny/...pie-pamilacan/ u dołu strony jest dokładny opis - generalnie najłatwiej dostać się z Baclayon (wynajmujesz całą łódz lub czekasz z lokalsami i płyniesz jak sie skompletuje lodz), podobno mozna tez z Alona Beach, ale to tylko ze slyszenia
    Kiedy dokladnie lecisz?

  9. #49

    Domyślnie

    Dzięki za info. Powoli zaczynam mieć obraz tego jak wygląda podróżowanie po Filipinach Lecę 17 lutego na niecałe tygodnie. Od jakiegoś czasu biję się z myślami, ale powoli do mnie dociera, że muszę z pewnych rzeczy zrezygnować, bo oprócz Bohol i ewentualnie Cebu lub Apo mamy już zaplanowane El Nido i Sagadę więc na wszystko nie starczy czasu. Dlatego mam do Ciebie pytanie, zagadkę. Gdybyś miał wybrać Apo lub Panagsama to na co byś się zdecydował? Bardzo bym chciał zobaczyć żółwie ale na twoim blogi przeczytałem o kanioningu w pobliżu Moalboal i mocno mnie to zainteresowało. Wiele dobrego przeczytałem też o fajnej atmosferze na Panagsamie, która mocno różni się od tego co można spotkać na Alona Beach. Nurkować chyba nie będę więc zostaje snorkeling plus to co można zrobić, zobaczyć w okolicy. Kilka dni spędzimy na Panglao i możliwe, że dodatkowo zdecydujemy się na Pamilacan. Czy na Balicasag lub Pamilacan jest szansa na spotkanie żółwi? Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 13-01-2017 o 00:13

  10. #50

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że mnie trochę zaskoczyłeś - niecałe dwa tygodnie a tak dużo chcesz zobaczyć, ale ok każdy ma inny styl.
    1. Przy tak małej ilości czasu kompletnie odpuść sobie Cebu - Panagsama w porównaniu do Balicasag jest słaba. Kanioning był fajny, lecz jeżeli miałbyś tylko po to tam jechać i tracić 2 dni to też zrezygnowałbym z tego.
    2. Żółwie także można zobaczyć w okolicach Balicasag -> oczywiście widziałem tam tylko 2-3 w trakcie nurkowania -> zupełnie inna bajka niż na Apo Island
    3. Fajna atmosfera to jest na Pamilacan lub Apo Island - na Panangsama było po prostu zwyczajnie
    4. Jeżeli umiesz nurkować i masz papier to nawet się nie zastanawiaj -> KONIECZNIE zanurkuj na Balicasag i/lub Apo Island. Lepszych raf i mnogości tropikalnych ryb jeszcze nigdzie nie widziałem -> dla mnie nr 1.
    5. Szkoda marnować czasu na Panglao! Nic tam nie ma poza dużą ilością ludzi - oczywiście okoliczne prywatne plaże koło drogich resortów są ładne -> jednak na Apo masz fajny "wioskowy" klimat - plaża nie jest zbyt "katalogowa" ale za to praktycznie tylko dla ciebie no i całkiem ok snorkeling z plaży.

    Podsumowując:
    - koniecznie zanurkuj na Balicasag i/lub Apo Island
    - odpuść sobie Cebu i Panglao

    idę spać dobranoc

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filipiny [relacja]
    By stock in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 14:09
  2. [ Krajobraz ] Bohol. Filipiny
    By fotoGRAFIK in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 18:48
  3. Corregidor, Manila Bay, Filipiny
    By ycp in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 17:30
  4. Filipiny
    By crazyjack in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 18:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •