Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 91

Wątek: FILIPINY 2016

  1. #1

    Domyślnie FILIPINY 2016

    Czas strasznie szybko ucieka. Jeszcze 2 tygodnie temu podziwialiśmy podwodny świat Filipin, jedliśmy pyszne owoce morza, uciekaliśmy przed palącym słońcem do cienia, budowaliśmy zamki z piasku na plaży, zbieraliśmy muszelki -> wszystko to staraliśmy się relacjonować w miarę na bieżąco, zapisując emocje, wrażenia i to co mogliśmy danego dnia zaobserwować w naszych "zapiskach z podróży".
    Czasami tworzone po nocy, jak już wszyscy poszli spać, gdzieś na dworcu autobusowym, na promie, w autobusie, lotnisku, na hamaku, plaży i tarasie w oczekiwaniu na połączenie z Internetem, który ciągle gdzieś się zrywało.
    Teraz było trochę czasu na przejrzenie tej relacji na spokojnie, na poprawienie błędów, na "€žwygładzenie"€ stylistycznych chochlików i poprawienie całości. Jeżeli ktoś ma ochotę przenieść się w rejon, gdzie za oknem jest piękne błękitne niebo z białymi obłoczkami, a pod palcami biały piasek to zapraszam do lektury.

    http://www.lkedzierski.com/filipiny/...y-na-filipiny/



  2. #2

    Domyślnie

    szybkiś Ja dopiero foty z Borneo zgrałem na kompa i leżakuja niczym wino

  3. #3

    Domyślnie

    Piękne widoki. Sam byłem zadowolony z moich kilku "snurkowych" wypadów, ale po tym co tu widzę szczęka mi opadła. Tym bardziej, że w rzeczywistości musiało to wyglądać jeszcze lepiej. Już od kilku osób słyszałem, że Filipiny to wymarzony kierunek pod tego typu wypady i Twoje zdjęcia to potwierdzają. Nie orientujesz się ile może kosztować na miejscu PADI OWD?

  4. #4

    Domyślnie

    ponizej tysiaka powinno
    W Malezji przynajmniej tyle. Skonczyłem 2 tyg temu

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    szybkiś Ja dopiero foty z Borneo zgrałem na kompa i leżakuja niczym wino
    relacja była pisana na bieżąco, a zdjęcia to zrzut z RAW i zmniejszone w IrfranView
    dopiero siadam, aby choć raz przejrzeć wszystkie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Piękne widoki. Sam byłem zadowolony z moich kilku "snurkowych" wypadów, ale po tym co tu widzę szczęka mi opadła. Tym bardziej, że w rzeczywistości musiało to wyglądać jeszcze lepiej. Już od kilku osób słyszałem, że Filipiny to wymarzony kierunek pod tego typu wypady i Twoje zdjęcia to potwierdzają. Nie orientujesz się ile może kosztować na miejscu PADI OWD?
    generalnie o OWD nie pytałem, ale pytałem o AOWD i cały kurs kosztował 12000 PHP czyli ok 980 zł
    Jednak jeżeli mogę coś poradzić to kurs zrób sobie w Polsce - w takim miejscu to szkoda czasu i pięknych krajobrazów na "ćwiczenia", lepiej po prostu mieć już uprawnienia i bez zbędnych formalności móc podziwiać piękno tego świata

  6. #6

    Domyślnie

    Jedna uwaga co do Filipin. Klimat. Nieprzewidywalny, według mnie jeden z najwredniejszych na świecie. Ulewy, monsuny, cyklony, itd. Trafienie na dobrą, słoneczną pogodę to duża loteria, mimo starannego wybierania czasu na wizytę. O ile pamiętam to luty uchodzi za najlepszy czas, przynajmniej w części środkowej archipelagu. Autorom zdjęć należy jak pogratulować dobrej pogody, także przejrzystości wody, wygląda, że mieli dużo szczęścia.

    Ps. Do nurkowania i nie tylko polecam jednak bardziej Indonezję. Choćby nieodległy o Filipin północny Celebes z wyspami Bunaken. Taniej, łatwiej, warunki nurkowania i widoki porównywalne.
    Pps. Robienie OWD na wakacjach też ma spore plusy, pół dnia na teorię, popołudnie w basenie i do wody (mniej więcej). Jeśli jest się z tydzień w jednym miejscu to dobry pomysł.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    ponizej tysiaka powinno
    W Malezji przynajmniej tyle. Skonczyłem 2 tyg temu
    Jak Ty to przeżyłeś? Przecież tam gwałcą, porywają i na domiar złego głośno bekają.

    Cytat Zamieszczone przez keda Zobacz posta
    generalnie o OWD nie pytałem, ale pytałem o AOWD i cały kurs kosztował 12000 PHP czyli ok 980 zł
    Jednak jeżeli mogę coś poradzić to kurs zrób sobie w Polsce - w takim miejscu to szkoda czasu i pięknych krajobrazów na "ćwiczenia", lepiej po prostu mieć już uprawnienia i bez zbędnych formalności móc podziwiać piękno tego świata
    Dałeś mi do myślenia. Wydawało mi się, że po prostu lepiej będzie robić kurs w pięknych okolicznościach przyrody (nie mówię, że jezioro Zawiad jest brzydkie, ale to chyba nie to samo) i do tego taniej, ale z tego co widzę kursy w Polsce też do drogich nie należą a przygotowane są, jak mi się wydaje, profesjonalnie.

  8. #8

    Domyślnie

    eetam - nic takiego nie było. Kraj genialny, gdyby jeszcze alk mieli w ludzkich cenach byłoby cudnie Aczkolwiek jak się poszuka to się filipinski lewy rum znajdzie bez problemu
    Apropo kursu to robiliśmy kurs podczas wolontariatu tam w grupie samych divemasterów i instruktorów i część z nich mówiła ze faktycznie może być lepiej zacząć w Polsce - choćby ze względu na warunki które są ... złe. No ale jak się zacznie w trudnych to potem w ciepłych wodach jest już bajka. Natomiast zawsze jest to kwestia wyboru - myśmy zrobili tam bo w polskich jeziorach nawet nie zamierzam palucha zamoczyć więc wybór był oczywisty. U nas wyglądało to tak, ze przyjechaliśmy na miejsce już po obszernym oczytaniu się z materiałami. Od razu zaczęliśmy test i do wody. Następnego dnia z rana test i znów woda. Trzeci dzien bez testu i już normalne nurki najpierw na 12 a potem 18m. W czwarty dzien test całościowy z tabelami i gitara. Potem już nurkowanie na luziku z instruktorką
    Tylko że nie robiliśmy PADI a NDL.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Dałeś mi do myślenia. Wydawało mi się, że po prostu lepiej będzie robić kurs w pięknych okolicznościach przyrody (nie mówię, że jezioro Zawiad jest brzydkie, ale to chyba nie to samo) i do tego taniej, ale z tego co widzę kursy w Polsce też do drogich nie należą a przygotowane są, jak mi się wydaje, profesjonalnie.
    generalnie zawsze jest tak, że najlepiej pójść do szkoły/instruktora z polecenia, bo warto dobrze przyswoić wszelkie rzeczy związane z bezpieczeństwem i mocno to przećwiczyć dla własnego spokoju sumienia - przynajmniej ja tak miałem - mój kurs robiłem bardzo długo i bardzo męcząco (baseny, teoria itd w PL, a nurki w Egipcie) - a do tego w CMASie - gdzie na każdych zajęciach powtarzali "generalnie zginiesz, ale jak się dużo nauczysz i dużo będziesz ćwiczył to może uda ci się przeżyć" zatem to kompletnie inna bajka niż PADI
    http://www.lkedzierski.com/polska/jak-zaczac-nurkowac/

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    Apropo kursu to robiliśmy kurs podczas wolontariatu tam w grupie samych divemasterów i instruktorów i część z nich mówiła ze faktycznie może być lepiej zacząć w Polsce - choćby ze względu na warunki które są ... złe. No ale jak się zacznie w trudnych to potem w ciepłych wodach jest już bajka. Natomiast zawsze jest to kwestia wyboru - myśmy zrobili tam bo w polskich jeziorach nawet nie zamierzam palucha zamoczyć więc wybór był oczywisty.
    powiem ci, że na początku też miałem takie podejście, że nury w PL to masakra, ale dałem się namówić i spróbowałem i.... jest extra!!!
    może cię zachęcę do spróbowania http://www.lkedzierski.com/polska/nurkowanie-w-polsce/ udało mi się?
    Ostatnio edytowane przez keda ; 04-04-2016 o 20:53

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    eetam - nic takiego nie było. Kraj genialny, gdyby jeszcze alk mieli w ludzkich cenach byłoby cudnie
    Bylem kilka lat temu na Langkawi, cala wyspa to strefa wolnoclowa. Nie pamietam cen alkoholi, ale wiem ze paczka fajek kosztowala w przeliczeniu 1.25pln. Alkohol tez byl tani

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filipiny [relacja]
    By stock in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 14:09
  2. [ Krajobraz ] Bohol. Filipiny
    By fotoGRAFIK in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 18:48
  3. Corregidor, Manila Bay, Filipiny
    By ycp in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 17:30
  4. Filipiny
    By crazyjack in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 18:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •