Close

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 91

Wątek: FILIPINY 2016

  1. #81
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Na Filipinach wiza jest łatwo dostępna. A z tego co wyczytalem to za jednym zamachem można 3 lata dostać?

  2. #82

    Domyślnie

    Wiza turystyczna na 3 lata za jednym zamachem? Raczej coś źle przeczytałeś. Na Filipinach nie potrzeba wizy chyba do miesiąca czasu (mogą zapytać o bilet powrotny) a jeśli chcesz zostać na dłużej to jest chyba dwumiesięczna wiza turystyczna. Potem trzeba już wyrabiać specjalną kartę dla cudzoziemców i co roku, albo i częściej, ją odnawiać. I tak do 3 lat po których masz obowiązek opuszczenia kraju przynajmniej na chwilę. Niedawno tak było a jak jest teraz to pewnie można przeczytać na oficjalnej stronie, bo te przepisy na Filipinach to rzecz płynnie się zmieniająca. Pewny jestem jedynie tego, że do jednego miesiąca niczego nie potrzebujesz i wjeżdżasz jak do siebie.

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Wiza turystyczna na 3 lata za jednym zamachem? Raczej coś źle przeczytałeś. Na Filipinach nie potrzeba wizy chyba do miesiąca czasu (mogą zapytać o bilet powrotny) a jeśli chcesz zostać na dłużej to jest chyba dwumiesięczna wiza turystyczna. Potem trzeba już wyrabiać specjalną kartę dla cudzoziemców i co roku, albo i częściej, ją odnawiać. I tak do 3 lat po których masz obowiązek opuszczenia kraju przynajmniej na chwilę. Niedawno tak było a jak jest teraz to pewnie można przeczytać na oficjalnej stronie, bo te przepisy na Filipinach to rzecz płynnie się zmieniająca. Pewny jestem jedynie tego, że do jednego miesiąca niczego nie potrzebujesz i wjeżdżasz jak do siebie.
    odniosę się tylko do "biletu powrotnego" -> pisałem o tym w poradach praktycznych
    "Obywatele Polski posiadający biometryczny paszport ważny min. 6 miesięcy (od daty wylotu z Filipin) nie potrzebują wizy na pobyt do 30 dni. Przepisy mówią, że trzeba mieć przy sobie bilet potwierdzający opuszczenie kraju przed upływem 30 dni, lecz nam nikt go nie sprawdzał. Podobno linie lotnicze, które latają na Filipiny, podczas check-in sprawdzają czy turysta ma bilet powrotny – bez niego nie pozwolą wsiąść do samolotu."
    Nie wiem jak jest w sytuacji, gdy bilet powrotny masz innego przewoźnika - kto to sprawdza czy linie lotnicze czy kontrola celna - lecz pilnują tego

    odnośnie jedzenia
    Każdy je tam gdzie lubi. Przed wyjazdem na Filipiny słyszałem wiele złego o tamtejszym jedzeniu.
    Powiem tak: jadam zawsze w różnych miejscach - głównie na ulicznych straganach, lokalnych knajpkach, do restauracji raczej nie wchodzę itd... zasada jest prosta- ma być dobre jedzenie za rozsądne pieniądze.
    Na Filipinach nie podeszła mi jedynie ichniejsza zupka (nie pamiętam nazwy) - miała byc podobna do tajskiej Tom Yum
    Reszta : owoce morza, ryby, lechon (wieprzowina), kurczaki - najlepsze jakie jadłem -> wszystko zawsze było bardzo smaczne! I polecam - to nie poziom jedzenia w Malezji czy Tajladnii pod względem smaków i różnorodności, ale nadal bardzo dobre
    Na ulicznych grilach zawsze coś dobrego można było znaleźć

    PS> z tym jedzeniem tam gdzie lokalsi to też nie jest tak do końca bo przecież oni także uwielbiają McDOnalnda, KFC i inne zagranicznej sieciowki - często większe kolejki niż w "lokalnych" knajpach, ale rozumiem o co Wam chodziło

  4. #84

    Domyślnie

    "Okolice Coron (zwyczajowa nazwa wyspy Busuanga) słyną z niesamowitych jednodniowych wycieczek po rewelacyjnych miejscach do snorkelingu, z malowniczych zatoczek ze strzelistymi skalnymi ścianami I turkusowo niebieską wodą, z bezludnych wysp i niebiańskich plaż. Postanowiliśmy zobaczyć to wszystko – wybraliśmy się na popularny w Coron Island Hopping Tour A."

    http://www.lkedzierski.com/filipiny/...opping-tour-a/


  5. #85

    Domyślnie

    przepiękne zdjęcia w linku, zazdroszczę oka i wyprawy

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Np3 Zobacz posta
    przepiękne zdjęcia w linku, zazdroszczę oka i wyprawy
    bardzo dziękuję - będzie jeszcze trochę materiału z Filipin

    - - - - kolejny post - - - - - -



    Kolejny tour po zatoczkach, lagunach, plażach i malutkich wysepkach w okolicy Coron. - sami ocenicie czy warto

    http://www.lkedzierski.com/filipiny/...opping-tour-b/


  7. #87

    Domyślnie

    [TATUAŻ ] myśleliście o zrobieniu sobie tatuażu? Planując zeszłoroczny wyjazd na Filipiny wiedziałem ze muszę odwiedzić to miejsce, ze musze dojść do wioski Buscalan aby zobaczyć i sprawdzić jak wygląda robienie tradycyjnych tatuaży przez panią Fang-od.

    Czy to przeżycie metafizyczne czy tylko skrajna nieodpowiedzialność pozbawiona elementarnych zasad higieny i sterylności? Zdecydowalibyście sie?

    http://www.lkedzierski.com/filipiny/...g-od-whang-od/


  8. #88

    Domyślnie

    Nurkowanie na wrakach w okolicach Coron to po prostu petarda... jak dla mnie to najlepsze miejsce nurkowe jakie do tej pory odwiedziłem.

    https://www.lkedzierski.com/filipiny...h-coron-wraki/

    PS. niestety zdjęć niewiele, bo mój aparat padł pierwszego dnia, ale dodaję tutaj jako potencjalną inspirację, że warto się tam wybrać.


  9. #89

    Domyślnie

    Znowu kuszą mnie te Filipiny. Mam tydzień wolnego w Taj przed wjazdem do Laosu i cholera coś mnie naszło by jednak zrobić choć krótki wypad na Palawan o ile znajdę jakiś w miarę niedrogi lot. Na tę chwilę nie widzę jednak nic w miarę taniego w okolicach nowego roku. Orientuje się ktoś czy z Bangkoku trafiają się okazje do Manili lub Puerto Princessa (tu w ogóle bezpośrednich nie znalazłem, ale może źle szukałem)? Bo bezpośrednio na Busuangę chyba raczej nie mogę liczyć?

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Znowu kuszą mnie te Filipiny. Mam tydzień wolnego w Taj przed wjazdem do Laosu i cholera coś mnie naszło by jednak zrobić choć krótki wypad na Palawan o ile znajdę jakiś w miarę niedrogi lot. Na tę chwilę nie widzę jednak nic w miarę taniego w okolicach nowego roku. Orientuje się ktoś czy z Bangkoku trafiają się okazje do Manili lub Puerto Princessa (tu w ogóle bezpośrednich nie znalazłem, ale może źle szukałem)? Bo bezpośrednio na Busuangę chyba raczej nie mogę liczyć?
    z tego co wiem to na Busuangę lata tylko Air Cebu z Manila - chyba że się coś zmieniło

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filipiny [relacja]
    By stock in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 14:09
  2. [ Krajobraz ] Bohol. Filipiny
    By fotoGRAFIK in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 18:48
  3. Corregidor, Manila Bay, Filipiny
    By ycp in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 17:30
  4. Filipiny
    By crazyjack in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 18:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •