Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 89

Wątek: Na lotnisku

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    Pomysł i wykonanie fajne. Mi się efekt końcowy podoba. "Cel uświęca środki".

    Też tak uważam.
    A uważam tak dlatego, że nie zrobiłeś jakiegoś kosmicznego montażu z cyklu "T-Rex goni modelkę pozującą na lecącym samolocie". To co stworzyłeś wygląda wiarygodnie.
    Czy lepiej było zrobić podwójną ekspozycję, czekać na moment czy bawić się w photoshopie - lepiej, żeby sam autor to stwierdził. Mój sposób postrzegania fotografii nie załamał się jakoś po tej wstawce i w sumie cieszę się, że każdy ma inne sposoby na dążenie do określonych efektów, bo inaczej byłoby nudno.
    amatorką jest i na dodatek bezczelnie sobie bloguje.

  2. #12

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie opinie! rybuuu trafiła w sedno mojego postrzegania fotografii: ludzie często pytają gdzie kończy się fotografia a zaczyna się grafika komputerowa - właśnie tam, gdzie kończy się realizm. Tym właśnie w dzisiejszych czasach różni się rysunek od zdjęcia
    Pomogłem? Pomogę więcej na http://poobustronach.pl//

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawe Zobacz posta
    ludzie często pytają gdzie kończy się fotografia a zaczyna się grafika komputerowa - właśnie tam, gdzie kończy się realizm.
    Jak każde tego typu uogólnienie, tak i to ma zasadnicze braki. Wystarczy obejrzeć niektóre zdjęćia, żeby powyższą teorię obalić. Na przykład na ile realne są przerysowania z rybiego oka, panoramy sferyczne czy choćby zdjęcia czarnobiałe, że nie wspomnę w ogóle o dawniejszych technikach analogowych jak cyjanotypia, guma czy inne - przecież to z realizmem nie ma nic wspólnego, a dziś nikt rozsądny nie ma wątpliwości, że to są zdjęcia sensu stricto. Wielokrotne ekspozycje, długie czasy, panoramowanie, fotografia nocna czy astrofotografia - to dawno zerwało z realizmem, a cały czas są to zdjęcia, nic poza...

    Żeby daleko nie szukać - wystarczy zobaczyć wprost niewiarygodne tak nierealne, genialne zdjęcia Milka z ulicy Długiej w Krakowie, gdzie jak na dłoni widać i Kraków i wszystkie szczyty Tatr - z realizmem to nie ma tym bardziej nic wspólnego. A przecież każdy kto miał przy oku długi teleobiektyw wie, jak kompresuje on perspektywę. Nota bene te zdjęćia Milka są wyjątkowo często posądzane o fotomontaż, a nie są nim w najmniejszym stopniu.

    Byłbym ostrożny w budowaniu takich definicji i jeszcze dodawaniu, że jest to samo sedno...
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 01-04-2016 o 14:06
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #14

    Domyślnie

    To dotyczyło dinozaurów i modelek pozujących na lecących samolotach
    Pomogłem? Pomogę więcej na http://poobustronach.pl//

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Jak każde tego typu uogólnienie, tak i to ma zasadnicze braki. Wystarczy obejrzeć niektóre zdjęćia, żeby powyższą teorię obalić. Na przykład na ile realne są przerysowania z rybiego oka, panoramy sferyczne czy choćby zdjęcia czarnobiałe, że nie wspomnę w ogóle o dawniejszych technikach analogowych jak cyjanotypia, guma czy inne - przecież to z realizmem nie ma nic wspólnego, a dziś nikt rozsądny nie ma wątpliwości, że to są zdjęcia sensu stricto. Wielokrotne ekspozycje, długie czasy, panoramowanie, fotografia nocna czy astrofotografia - to dawno zerwało z realizmem, a cały czas są to zdjęcia, nic poza...

    Żeby daleko nie szukać - wystarczy zobaczyć wprost niewiarygodne tak nierealne, genialne zdjęcia Milka z ulicy Długiej w Krakowie, gdzie jak na dłoni widać i Kraków i wszystkie szczyty Tatr - z realizmem to nie ma tym bardziej nic wspólnego. A przecież każdy kto miał przy oku długi teleobiektyw wie, jak kompresuje on perspektywę. Nota bene te zdjęćia Milka są wyjątkowo często posądzane o fotomontaż, a nie są nim w najmniejszym stopniu.

    Byłbym ostrożny w budowaniu takich definicji i jeszcze dodawaniu, że jest to samo sedno...
    Jeżeli skleisz na jednym zdjęciu, dwa różne zdjęcia, wykonane w różnym czasie i/lub różnym miejscu... To nawet gdybyś "się skichał" lub "skichałby się" ktokolwiek inny, zdjęciem to nie będzie lecz grafiką lub fotomontażem. Niezależnie, jakiej definicji chciałoby się użyć....
    Autor w takim wypadku dokonuje manipulacji czasem lub miejscem.

    Jeżeli z drugiej strony, ktoś do rejestracji rzeczywistości używa techniki rejestracji, nawet niedoskonałej, jak aparat analogowy z kliszą czarno-białą... Lub obiektywu typu rybie oko, zdjęciem to może być. Zniekształcenia posiada każdy obiektyw - mniejsze lub większe. Każde zdjęcie w większym lub mniejszym stopniu jest niedoskonałą formą rejestracji rzeczywistości.

    Tym przy długim wstępem... Jak łatwo się już domyśleć, powyższą pracę zakwalifikowałbym do fotomontażu. Powyżej wyjaśniłem tylko, dlaczego moim zdaniem.
    Niemniej jednak ten fotomontaż uważam za całkiem udany. Na tyle udany, że obejrzałem go kilka razy i chciało mi się tyle "naprodukować"
    Zapewne i tak o wiele mniej, niż czasu poświęcił na to autor.
    Gratuluję.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  6. #16

    Domyślnie

    Kogo obchodzi, że to sklejka? Czy widz interesuje się technikaliami, backstagami i innymi bzdurami? Raczej nie. Mnie też to zupełnie nie zajmuje- liczy się tylko efekt końcowy.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  7. #17

  8. #18

    Domyślnie

    Bardzo fajnie wyszło, efekt świetny. Natomiast ja również uważam że bardziej pasuje określenie praca graficzna.
    D610 | N 35mm f2 | N 24-120mm f4 | T 100-400mm f4.5-6.3

  9. #19

    Domyślnie

    Ciekawy fotomontaż. Podoba się.
    Panerai vel Eliot Capone

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    Kogo obchodzi, że to sklejka? Czy widz interesuje się technikaliami, backstagami i innymi bzdurami? Raczej nie. Mnie też to zupełnie nie zajmuje- liczy się tylko efekt końcowy.
    No i właśnie - sam nawet pisałem coś takiego w jednym z artykułów

    Dziękuję za wszystkie opinie, wszystkie dla mnie bardzo ważne, prosiłbym tylko o rozwinięcie określenia "kicz"
    Pomogłem? Pomogę więcej na http://poobustronach.pl//

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sportowo na lotnisku
    By jimmijump in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 15:26
  2. zakupy na lotnisku
    By slasib in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 22:47
  3. na lotnisku ...
    By Szardin in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-08-2010, 10:19
  4. cyfrówka na lotnisku
    By Anion in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-02-2008, 01:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •