Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Wuu Zobacz posta
    A jak masz, bardzo chętnie posłucham. Dlaczego ten beauty dish (koniecznie 70cm) jest lepszy od reflektora w portrecie. Bardzo chętnie. Najlepiej z przykładami w postaci fotografii. To samo dotyczy tych nieszczęsnych renderków. Nie robisz ze światłem bocznym? To na jakiej podstawie się wypowiadasz? Teoretyk gawędziarz?
    Tak tak, wyciągaj wybrane wypowiedzi z kontekstu i przedstawiaj je jako dowód mojej nieudolności. Skończyłem rozmowę.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Ok, ale są amatorzy, którzy robią dwie-trzy sesje w miesiącu. W domowym studio tracą czas na rozstawianie i składanie sprzętu, dostosowanie pomieszczenia, i najczęściej mają ograniczony zestaw sprzętu.
    Ja, jeśli mam kasę na makijażystki, robię 2-3 sesje w miesiącu, a miałem taki miesiąc, że zrobiłem tych sesji sześć. I nie ma żadnego problemu. Rozkładanie sprzętu (4 lampy, zestaw do tła, samo tło, miejsce dla makijażystki) zajmuje mi 20 minut, przy czym muszę to wszystko targać z kanciapy z drzwiczkami szeorkimi na ok 50 cm

    Dla porównania: studio do wynajęcia często zapewnia "asystę techniczną" (w tłumaczeniu na polski: właściciel obawia się, że osoba bez doświadczenia może np. rozwalić palniki przy zdejmowaniu i zakładaniu softboxów, więc ktoś z obsługi przy tym pomaga, czyli jest "asystentem technicznym" - to przyspiesza pracę przy ustawianiu). Studio ma zazwyczaj więcej niż trzy lampy, i więcej niż po jednej nasadce na lampę. Niektóre miejsca dają ceny zaczynające się poniżej 30zł (brutto) za godzinę, i uważam, że to niewielka kwota.
    Zgadzam się, że na samym początku szczególnie, asysta osób, które pomogą rozstawić i ustawić sprzęt jest nieoceniona. Sam dokładnie tak zaczynałem. Jednakże po jednej, dwóch takich sesjach, gdy widzi się co i jak, człowiek radzi już sobie sam. Tym bardziej, że amatorski sprzęt studyjny to nie żadna czarna magia. Co do dostępności w studio dużej ilości lamp i modyfikatorów - amatorowi to wcale nie jest potrzebne. Amator potrzebuje na początku jedną lampę. Później dokupuje drugą do kontry. Później sobie może dokupić kolejną kontrę albo doświetlenie tła. Mając 3 lampy i blendę możemy zrobić prawie wszystko.

    Pierwszy jego post też mieszał Cię z błotem? Cytuję: "Nie. Po prostu nie." Koniec cytatu.
    Nie..., był wyjątkowo konstruktywny.

    Napisałeś, że to podstawowe schematy, więc nie powinny zająć dużo czasu, jak ktoś dużo pracuje w studio, tak jak Ty, więc może z czasem oprócz renderów (pokazujących światła i cienie w przerysowany, "idealny" sposób) dodasz zdjęcia, dzięki którym początkujący zobaczą na co mogą liczyć w rzeczywistości? Nie żartuj, że wyłączenie 1-3 lamp zajmuje Ci tak dużo czasu
    Ależ pewnie, że mogę. I być może zrobię. Tylko po co? Przecież poradników z setupami oświetlenia, wraz ze zdjęciami jest całe multum.

    Ten jest genialny i w pełni wystarczający:
    http://media.digitalcameraworld.com/...ing_poster.jpg
    (przy okazji, 3-cie zdjęcie od lewej pokazuje jak wygląda portret zrobiony za pomocą standardowej czaszy dostarczanej z lampą. Przedostatnie również, tylko tutaj dochodzą jeszcze kickery i samo światło jest inaczej ustawione. Wg mnie - nie nadaje się to do pokazywania kobiet. Za ostre cienie, a twarz nudnie oświetlona).

    To coś również pomocne:
    http://www.glarefree.net/wp-content/...o-1.jpg?ec86ac

    Mój poradnik nie ma się skupiać na opowiadaniu o setupach oświetlenia, tylko na tym jak niewielkim kosztem zapewnić sobie miejsce do zrobienia fajnych portretów studyjnych. To tylko i wyłącznie wprowadzenie
    Ostatnio edytowane przez Evanduril ; 23-03-2016 o 20:36
    Nikon Z5, Nikon D610 - Nikkor 85 1.8 G, Tamron 28-75 2.8, Tamron 70-200 2.8 Di VC USD
    Miałem: Sony A55, Nikon D7000, Pancolar 50 1.8, Tamron SP AF 60mm f/2.0 Di II LD (IF) Macro, Samyang 85 1.4, Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED, Nikon Nikkor 80-200 2.8 D ED, Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro, Samyang 500mm F8.0

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Evanduril Zobacz posta
    Tak tak, wyciągaj wybrane wypowiedzi z kontekstu i przedstawiaj je jako dowód mojej nieudolności. Skończyłem rozmowę.
    Słusznie, bo też zbyt wiele do powiedzenia na temat nie masz.
    jestem leniwym portrecistą, fotografuję wyłącznie piękne kobiety
    le blog|le fapejdż

  3. #23

    Domyślnie

    Z punktu widzenia amatora, dziękuję autorowi poradnika za to, że w ogóle usiadł i zebrał choć część do kupy, bo mi zajmuje strasznie dużo czasu wyszukanie czegokolwiek na forum bo jest tego po prostu za dużo. A jeżeli ktoś ma jakieś "ale" to zawsze można grzecznie coś dodać od siebie albo zasugerować zmiany a nie z góry objeżdżać za dobre chęci!

  4. #24

    Domyślnie

    Ciekawy poradnik dla kogos jak ja, ktory jeszcze zdjecia w studio ma przed soba.
    D600; T 28-75 F2,8; S Art 24 1,4; N 50 1.8G; N 80-200 2.8; Metz 50 AF-1, Manfrotto 390

  5. #25

    Domyślnie

    Mnie ten poradnik bardzo pomógł. Bardzo dziękuję za doszkolenie podstawowej wiedzy studyjnej.
    D60 + VR 18-105mm + 35mm f/1,8 G + YN 560III
    Kiev 4 + 35mm f/1,8

  6. #26

    Domyślnie

    hey odnawiam temat

    myscicie ze takiz estaw na poczatek bedzie dobrym rozwiazaniem na male studio?

    https://www.olx.pl/oferta/studio-fot...9-IDn2ZNi.html

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Domowe Studio Fotograficzne
    By PablooPhotography in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 227
    Ostatni post / autor: 30-04-2018, 00:32
  2. Lampa dla początkujących
    By ruudex in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-01-2010, 21:11
  3. Dla początkujących
    By sivy in forum Wyzwania
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 29-08-2007, 09:28
  4. coś dla początkujących
    By Madzia in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-11-2004, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •