Close

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 142
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Wyciekły ceny (w Euro): Blackstone 700, Firefly 550.
    Dla nas cło+VAT+cośtam i wyjdzie, że używany 14-24 lepiej kupić

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superlama Zobacz posta
    Widzieliście nową "plotę"?

    Człowiek sobie zbiera na Samyanga 14mm, a tu taki news UWA Irix 15mm f/2.4 na Nikon Rumors.

    Ciekawe ile za te "powłoki neutrinowe" trzeba zapłacić
    Stawiam dolary przeciwko orzechom że to będzie Samyang w nowej obudowie i pod inna marką tylko znacznie droższy.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Stawiam dolary przeciwko orzechom że to będzie Samyang w nowej obudowie i pod inna marką tylko znacznie droższy.
    Znaczy dolary przeciw neutrinom

    Właściwie dlaczego nie, Samyang jest ok, a śmiesznie tani. Z pewnością można go sprzedać drożej.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superlama Zobacz posta
    Właściwie dlaczego nie, Samyang jest ok, a śmiesznie tani. Z pewnością można go sprzedać drożej.
    Czyli po prostu zdzierać jak robi to reszta producentów bo nie można przecież zarabiać jedynie milionów a trzeba miliardy. Ta pazerność i chęć zarabiania coraz więcej oferując coraz mniej klientowi zabiła kilka firm foto.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #15

    Domyślnie

    Samyang 14 jest już wystarczająco dobry.

  6. #16

    Domyślnie

    Samyang ma parszywą dystorsję a nie każdy może/chce ją korygować. Popatrzyłem na schematy optyczne i wydaje mi się że to dwie różne konstrukcje, chociaż przez napis "Made in Korea" zapaliła mi się lampka ostrzegawcza. Przy cenie 3000-4000zł mogę go kupić tylko jeśli będzie mieć znikomą dystorsje. Jest jeszcze przecież Nikkor 14/2.8
    D200 | FM3a | C645

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xMAREKx Zobacz posta
    Popatrzyłem na schematy optyczne i wydaje mi się że to dwie różne konstrukcje
    Nazywanie tego rysunku z materiałów prasowych schematem optycznym to lekka przesada
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #18

    Domyślnie

    Bądźmy szczerzy - widzę tu dużo działań marketingowych. Klik na nieskończoności (co przy braku AFa jest proste jak twardy ogranicznik w pleśniakach), blokada pierścienia ostrości, wydrukowana odległość hiperfokalna, uszczelnienie, zgodna z trendami nowoczesności typografia na obudowie czy w końcu te kretyńskie neutrina zaprzęgnięte do produkcji pokazują, że didaskalia zrobiły się jeśli nie ważniejsze od samej sztuki - to przynajmniej równie ważne.

    Po prostu marketingowcy w końcu wykonali dobrze swoja robotę; powiedzieli inżynierom: dajcie nam coś, co da się zareklamować jako przyzwoity produkt, o czym będzie można powiedzieć że jest 'od fotografa dla fotografa', po pijaku dodali do tego neutrina (bo czymś trzeba przebić te nano powłoki Nikona) i mamy co mamy.

    Teraz tylko czekać na sample, bo wcale bym sie nie zdziwił, jakby to był Samyang, ale też nie zdziwiłbym się, jakby nei był...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #19

    Domyślnie

    Jeśli będzie rzeczywiście tak dobry optycznie jak go reklamują, to nie ma znaczenia, czy jest to samyang, sigma, tamron czy nikon. Nie mam z tym problemu. Potrzebuję takiego obiektywu. Poza tym chińczycy z Venus Optics szykują obiektyw 12 mm, który ma być super-prostoliniowy tzn. praktycznie bez zniekształceń. Widziałem nawet pierwsze sample z tego obiektywu i wygląda to bardzo dobrze. Będzie więc wybór dla konsumenta, który sprawi, że nie jesteśmy skazani na monopolistę dyktującego jedynie słuszne rozwiązania techniczne oraz cenę. Poza tym może wpłynąć mobilizująco na Nikona, aby zaoferował coś alternatywnego dla wielbicieli marki NIKON.
    ________________________
    Z7, 14-30 f4, 24-70 f4, 20 1.8s, 50 1.8s, MC 105 2.8 VR s

  10. #20

    Domyślnie

    Marketing czy nie jednak te rozwiązania są szalenie praktyczne. Ot choćby możliwość nakręcenia filtra. Pomyślano nawet o okienku, które ułatwia kręcenie polarem. Ten klik na nieskończoności to też świetny bajer, podobnie jak możliwość zablokowania pierścienia ostrości. W taki Samyangu trzeba ostrzyć na czuja bo skala zazwyczaj nie pokrywa się z rzeczywistością. W tym Irix jest też możliwość jakiejś kalibracji. No i nie można zapomnieć o tym, że światło ma być 2.4 a nie 2.8 więc raczej nie będzie to zwykły samyang w innej obudowie.

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Venus Optics Laowa 15mm F/4 1:1 Macro
    By biegly in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 13:37
  2. Sigma 15mm F2.8 EX DG
    By atgorscy in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 14:22
  3. Niekompatybilna Sigma 15mm EX DG do D700!!!
    By Boleczek in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 14:01
  4. Sigma 15mm 2.8 EX FishEye
    By life in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-07-2007, 15:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •