Close

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 87
  1. #61
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Tak sobie czytam o tych nowościach i z ciekawości sprawdziłem, ile kosztuje obecnie i7 2600K. Bo mam u siebie taki naspeedowany do 4,5 Ghz. I oczom nie wierzę, ten procek jest teraz droższy niż ja za niego płaciłem 4 lata temu.

    Z czego to wynika?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Tak sobie czytam o tych nowościach i z ciekawości sprawdziłem, ile kosztuje obecnie i7 2600K. Bo mam u siebie taki naspeedowany do 4,5 Ghz. I oczom nie wierzę, ten procek jest teraz droższy niż ja za niego płaciłem 4 lata temu.

    Z czego to wynika?
    wszystko jest droższe procesor, pamięć pewnie prawie dwa razy, dyski nie wiem bo tutaj następuje szybki wzrost pojemności
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Tak sobie czytam o tych nowościach i z ciekawości sprawdziłem, ile kosztuje obecnie i7 2600K. Bo mam u siebie taki naspeedowany do 4,5 Ghz. I oczom nie wierzę, ten procek jest teraz droższy niż ja za niego płaciłem 4 lata temu.

    Z czego to wynika?
    4 lata temu był dołek w cenach - i dolar po 3zł

  4. #64
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z kursu dolara ale i tak jest teraz lepiej bo dolar słabnie cały czas od roku ale i wtedy ceny w EU procesorów były niższe, do tego dochodzi oczyszczenie szarej strefy z lewego sprzętu ( karuzele vatowskie i przemyt ), który był upłynniany nawet w znanych firmach.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Dalej się zupełnie nie rozumiemy... Przeanalizuj to zdanie "intel nie podaje oficjalnie info o tym ile rdzeni i z jaką częstotliwością będzie pracować pomiędzy wartością bazową a maksymalną"

    Przeanalizuj to zdanie: "po co Ci ta informacja od Intel'a?".

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta

    Przeanalizuj to zdanie: "po co Ci ta informacja od Intel'a?".
    Gdybyś przeczytał całą moją wypowiedź to znał byś już odpowiedź na to pytanie.
    Dodatkowo mogę polecić info z linka zamieszczonego przez kolegę Zdebik, komentarze pod artykułem z ciekawości też można przeczytać... Jak napisałem - wszystko zweryfikuje życie

    Na necie już nawet ustulali historyjkę do tego konkretnego procka (i5 8400)...

    'zapożyczone z innego forum:
    Trzy miesiące temu w Intelu:
    - Szefie! Nasze nielegalne praktyki utrzymania monopolu są nielegalne. Nie możemy ich ponownie zastosować, a coś trzeba zrobić, bo te Ryzeny...
    - Wiem, słyszałem. Dobra. Wypuścić gołębie z informacją, że lada moment wydamy tanie 6-rdzeniowce dla mas, dostępne nawet dla matek, żon i kochanek.
    - Ale szefie mamy dopiero 2017 rok! Czy takie przyspieszenie premiery 6-rdzeniowców o 10 lat nam nie zaszkodzi?
    - Nie mamy wyjścia, tak trzeba. Ale niestety to i tak nie powstrzyma Ryzenów...
    - No to co jeszcze zrobimy?
    - Zrobimy 100 mega sampli inżynierskich chodzących na wszystkich 6 rdzeniach na 3,8GHz w cenie obecnych i3, w cenie maks. 200 dolarów.
    - Szefie, z glutem nierealne! Góra 3,1GHz!!!
    - Coś tam wymyślicie. Wytnijcie moduł MMX i 32-bitowe rejestry - nikt już z tego nie korzysta. Zresztą chodzi tylko o 100 sztuk i żeby chociaż 5-minutowe testy zaliczyły.
    - No ale potem po tych testach wszyscy będą chcieli takie proce kupić i sztuczka wyjdzie na jaw!!!
    - No wiem! Dlatego potem się powie, że gwarantujemy tylko 2,8GHz na wszystkich rdzeniach i te 3,1GHz, które będą robić w all-core turbo, będą musieli ludziska jakoś przełknąć hehe.
    - Szef to ma łeb!
    - I fanów! Fan kocha, to fan wybaczy!
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 18-10-2017 o 18:51
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  7. #67
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    hehe... jeszcze bym dodał że na plotkach sie pewnie nie zakończy odnośnie że turbo i wysokie zegary będą latały tylko na najdroższych chipsetach.
    Ja tam nadal siedzę na i5-4570 i jest ok, jak ryzen+ lub ryzen2 będzie super to mooooże zmienię ale muszą pamięci potanieć bo średnio mi się podoba wymiana 16GB jakie mam teraz.

  8. #68

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za cenne informacje.
    Zgodnie z podpowiedzią koesh zamówiłem zestaw z i5-8600K i nie pozostaje nic innego jak tylko czekać...

    Dobra historyjka

  9. #69

    Domyślnie

    Witam Pozwolę sobie odświeżyć ten wątek. Chciałbym kupić komputer do obróbki zdjęć w RAW-ach. Fotografuję nikonem D750 i teraz przyszedł czas na wymianę komputera. Słyszałem, że komputer najlepiej jest złożyć samemu lub zlecić danej firmie złożenie go. Zatem pytanie: Gdzie w Warszawie jest jakiś punkt, w którym składane są komputery dla klientów? Ile kosztuje złożenie takiego komputera?

  10. #70
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie polecam jakiś "osiedlowych" składaczy, lepiej kupić w sprawdzonym sklepie razem ze złożeniem, nie polecam też żeby podzespoły sam dobierał taki sklep.

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  2. Komputer do obróbki zdjęć 2500zł
    By largooo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-10-2014, 00:35
  3. Jaki komputer do obróbki zdjęć?
    By MARJAN in forum Komputery
    Odpowiedzi: 396
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 15:40
  4. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28
  5. jaki komputer do obróbki zdjęć?? HELP
    By wojtek-hinc in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 04-04-2006, 17:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •