Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    Ostatnio edytowane przez stanseba ; 06-03-2016 o 20:34

  2. #2

    Domyślnie

    Kadrowo jest bardzo dobrze.
    Jakościowo tragicznie, zdjęcia też nie składają się w jakąś sensowną całość, ot 3 losowe kadry.

  3. #3

    Domyślnie

    Jakościowo?? A jakieś szczegóły.Może nie układa Ci się w całość, bo to nie reportaż.

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem trochę zbyt nasycone kolory, zbyt duży kontrast.
    W kwestii jakości, myślę, że chodzi o szum z wysokiego ISO, oraz obróbkę.
    d70s + N18-70 + N55-200

  5. #5

    Domyślnie

    Szczegóły, proszę bardzo:

    -Zbyt ciągnięte clarity/kontrast.
    -Zdjęcia praktycznie nigdzie nie są ostre.
    -Ogromny szum w tle, który wygląda na dodatkowo wyostrzony.

    Jeżeli Exif mówi prawdę: D750, 24-70 2.8, ISO 6400, czasy 1/125-200 to powinno być dużo lepiej.
    Sama kolorystka (poza szarymi bielami i wspomnianymi wcześniej kontrastami) wygląda jak dla mnie ok.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Szczegóły, proszę bardzo:

    -Zbyt ciągnięte clarity/kontrast.
    -Zdjęcia praktycznie nigdzie nie są ostre.
    -Ogromny szum w tle, który wygląda na dodatkowo wyostrzony.

    Jeżeli Exif mówi prawdę: D750, 24-70 2.8, ISO 6400, czasy 1/125-200 to powinno być dużo lepiej.
    Sama kolorystka (poza szarymi bielami i wspomnianymi wcześniej kontrastami) wygląda jak dla mnie ok.
    Aż szkoda komentować, ale spróbuje. Co to znaczy zbyt ciągnięte?? Skoro tak ustawiłem to tak chciałem i uważam, że jest dobrze. Są ostre, tam gdzie mają być, podpowiem Ci bo widzę, że masz problemy ze wzrokiem. Ostrość na zdjęciu numer 1 i 2 jest na żołnierzach, a na zdjęciu numer 3 na gościu ze sztandarem/flagą. Przy trzecim zarzucie, wykazujesz się brakiem logicznego myślenie. Szum wyostrzony, ale przecież wcześniej piszesz, że na żadnym zdjęciu nie ma ostrości. WTF?
    Exif nie mówi prawdy. Zdjęcie zrobiłem D70, 18-55, ISO 1600, czasy 1-5 sek, może dlatego wygląda dużo gorzej
    O mój Boże.

  7. #7

    Domyślnie

    Przy trzecim zarzucie, wykazujesz się brakiem logicznego myślenie. Szum wyostrzony, ale przecież wcześniej piszesz, że na żadnym zdjęciu nie ma ostrości. WTF?
    To Ty popełniasz błąd logiczny. Wyostrzenie zdjęcia w postprocesie nie oznacza wcale, że zdjęcia będą ostre. Proces wyostrzania jest zmianą materiału wejściowego, ale nie wytworzy on z powietrza szczegółów utraconych ze względu na brak ostrości.
    Jak będziesz miał zdjęcie na którym nic w kadrze nie jest ostre, to jak byś go nie wyostrzał w oprogramowaniu, to nie pojawi się na nim "ostrość".

    Wstawiasz zdjęcia na forum, oczekując opinii. Otrzymujesz opinię krytyczną i od razu odpowiadasz atakiem na krytykę zdjęcia.
    Pozwolę sobie zacytować: "Aż szkoda komentować".
    Z mojej strony EOT.
    d70s + N18-70 + N55-200

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    To Ty popełniasz błąd logiczny. Wyostrzenie zdjęcia w postprocesie nie oznacza wcale, że zdjęcia będą ostre. Proces wyostrzania jest zmianą materiału wejściowego, ale nie wytworzy on z powietrza szczegółów utraconych ze względu na brak ostrości.
    Jak będziesz miał zdjęcie na którym nic w kadrze nie jest ostre, to jak byś go nie wyostrzał w oprogramowaniu, to nie pojawi się na nim "ostrość".

    Wstawiasz zdjęcia na forum, oczekując opinii. Otrzymujesz opinię krytyczną i od razu odpowiadasz atakiem na krytykę zdjęcia.
    Pozwolę sobie zacytować: "Aż szkoda komentować".
    Z mojej strony EOT.
    Nie wiem, czy to do Ciebie dotrze, ale spróbuje. Zdjęcie jest ostre tam gdzie ustawiałem ostrość, nie wyostrzam zdjęć, a już w szczególności szumu. Czy gdzieś wyczytałeś, że oczekuję opinii takiego fachowca jak Ty?? Jeżeli pisząc krytykę, piszesz delikatnie mówiąc nieprawdę, to odpowiadam na nią. Ale zawsze, chętnie zobaczę jakieś dobre zdjęcie, osoby "krytykującej", tak żeby sprawdzić czy ona wie w ogóle o czym piszę. Proszę pokaż jakieś swoje zdjęcie z jakiejś imprezy/wydarzenia.
    Do tego znowu wcinasz się między wódkę a zakąskę. Odpowiadasz na post, który nie jest do Ciebie. Wszystko w porządku z Tobą?
    Ostatnio edytowane przez stanseba ; 07-03-2016 o 02:55

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stanseba Zobacz posta
    Proszę pokaż jakieś swoje zdjęcie z jakiejś imprezy/wydarzenia.
    Nie ma sprawy, dzisiaj w nocy(późniejszej niż obecna)/jutro wrzucę podobny marsz z Wrocławia.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Nie ma sprawy, dzisiaj w nocy(późniejszej niż obecna)/jutro wrzucę podobny marsz z Wrocławia.
    Super, dzięki.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Defilada Żołnierzy Niezłomnych - Gdańsk 01.03.2015
    By HN70 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 21:57
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 00:10
  3. [ Reportaż ] Marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych
    By Slon in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 13:38
  4. [ Reportaż ] Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, Warszawa 1 marca 2012
    By Martix in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 23:41
  5. [ Reportaż ] Marsz marsz... Huskowski
    By wigi in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 08:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •