Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 98
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    Filmowanie zapowiada się nieźle - wszystkie modele dają czysty sygnał HDMI 8bit 4:2:2 do zewnętrznej rejestracji i mają focus peaking z regulacją intensywności - ciekawe czy jest płaski profil i możliwość wgrywania własnych.
    Ogólnie bardzo fajne aparaty i dla mnie też 24-85 byłby takim fajnym zamiennikiem lustrzanki w luźnych sytuacjach i na prywatne wyjazdy
    Jak cena trochę spadnie, to będzie mnie korcił zakup
    @Ketosz, nie wiem czy korzystasz, ale zewnętrzne wejście mic jest niestety tylko w DL24-500
    Skąd masz info, że jest focus peaking?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Rozumiem, że przesadziłeś z tym nic mniejsze niż FF. Ale tak, chodzi o rozmiar matrycy. Przy czym nie uważam, że tylko FF ma sens, o nie. Nigdy nie traktowałem FF jako jedynie słusznego formatu. Bo .. są też MF . No dobra, są też DX czy 4/3. Tylko ... czym mniejsze matryce tym bardziej robienie z tego systemu foto ma sens. Po prostu małe matryce pozwalają na mniej. Mniej kreacji (ciężko o małą GO), gorsza praca na wysokich ISO. Większe matryce to większe możliwości, choc i większe wymagania (np teleobiektywy robia się wielgachne, ciężkie i drogie).
    Małe matryce - po to by miec mały, lekki sprzet maja sens co najwyżej w fotografii podróżniczej, ale ... wtedy też dobrze mieć wysokie ISO.
    Dla mnie Nikon 1 to taka biżuteria, ale bez większych zalet foto. W tym systemie nawet szkła o jasności 1.0 nic nie pomogą. Chyba żaden producent optyki nie produkuje szkieł do Nikon 1. Poza Nikonem, oczywiście. To tez o czymś mówi. Do Fuji, Sony, 4/3 - co najmniej po 5 firm.
    Całkowicie się z tobą zgadzam, w zasadzie to masz samoodpowiedź Tyle, że są jeszcze i plusy: mała optyka, mogła by być jasna, potencjalnie "tańsza". Każdemu wg potrzeb.
    No a co do spostrzeżenia, że system Nikon 1 jest bez sensu, to trochę wyżej piszesz "Mi sie najbardziej podoba 24-85". Ta sama matryca co w N1, tylko obiektyw niezdejmowalny, i tu jest git, a w systemie N1 jest be? Bo zrobili "system" i użytkownik ma (potencjalnie) więcej możliwości? Bez sensu.
    (mam wrażenie, że system Nikon 1 jest sekowany, chyba za to, że Nikon nie wypuścił jeszcze pełnoprawnego/pełnkolatkowego czy choćby DX bezlusterkowca, ale to temat na osobny wątek)

    P.S. (żeby nie było ze całkiem OT)
    Te 3 przynajmniej wyglądają, jakby miały klasyczne/pełne firmware więc może będą miały funkcje "lustrzankowe" np. wgrywanie profili.
    Ostatnio edytowane przez conio ; 24-02-2016 o 20:43

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 772

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie rozumiem co to ma wspólnego z tym, że Nikon czy Canon nie mają szkiełek od innych producentów. .
    Po prostu - inni nie wierzą w te systemy. Bo gdyby miały one sens to inni by sie podczepiali.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
    @Ketosz, nie wiem czy korzystasz, ale zewnętrzne wejście mic jest niestety tylko w DL24-500
    Skąd masz info, że jest focus peaking?
    Na tym klipie jest o peakingu oraz o kilku innych ficzerach:


    Jest też przeskalowana w dół próbka filmowa z superzooma:

  4. #24

    Domyślnie

    Szukam, szukam i znaleźć nie mogę; jakie to to ma gabaryty ? Natknął się ktoś gdzieś na takie info ?

  5. #25
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    18-50 to dla mnie bomba. Przynajmniej z opisów. Jesli bedzie wypluwal obrazki stosownej jakości, bedzie na mojej liscie zakupów.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #26

    Domyślnie

    Ciekaw jestem jak będą się prezentować na żywo, bo patrząc po obrazkach i filmie to design jest całkiem fajny. Wersja 18-50 pasowałaby mi na wakacje, gdzie mam bardzo ograniczoną ilość sprzętu którą mogę zabrać. Teraz tylko czekać na obrazki
    d70s + N18-70 + N55-200

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    Szukam, szukam i znaleźć nie mogę; jakie to to ma gabaryty ? Natknął się ktoś gdzieś na takie info ?
    http://j.mp/21gTeIc#sthash.nYgX6yl0.dpuf
    http://fotoblogia.pl/8453,nikon-dl-n...wymi-matrycami
    X-T10: xf 35f2, xf90
    D600:

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    Szukam, szukam i znaleźć nie mogę; jakie to to ma gabaryty ? Natknął się ktoś gdzieś na takie info ?
    http://camerasize.com/compare/#663,664

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Pytanie trochę bez sensu. Co ma piernik do wiatraka?
    to, że fujii już kilka tal temu zaproponował odbiorcą ładny, dobrze wykonany aparat z jasnym obiektywem, a teraz prawdopodobnie wycofuje się z tego modelu (brak x40), czy to premiera nietrafiona ? - na pewno zbyt późna, czy robi sobie wewnętrzną konkurencję ? - lepszym rozwiązaniem dla odbiorców było by wypuszczenie taniej optyki do nikona 1
    Tak szykują się fajne kompakty na początek z ceną troszkę zaporową i to dla osób będących w stanie to docenić i wydać nie mały grosz (bardzo mały rynek), czy nikon 1 jest systemem nie trafionym ? - oczywiście, że trafionym i fajnym, pod jednym warunkiem, że kupuje się go za 500-600 zł
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #30

    Domyślnie

    jaki to ma przelicznik ogniskowej? np 18-50 to jest podany ekwiwalent z FX'a? bo z tego co widze w 4 minucie 26 sek. w pierwszym filmiku to jest to szerzej niz 18mm w DX... ciekawe aparaciki... szkoda ze drogie... wg Nikon Plotki za 18-50 krzyczą 850 dolców
    D7100 D750 , N70-300VR, N35 1.8, Di622 II, T150-600g1, n50/1.4, 2xYN685+622tx, N24/1.8, N18-35, N85/1.8 + klamoty lol ...mala galeria flickr

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mały też może - dla właścicieli kompaktów
    By ropusz in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 411
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 01:06
  2. pytanie dot. kompaktów
    By markul in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-07-2012, 12:16
  3. Nowa rodzina Coolpixów
    By prz3mo in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 21:05
  4. Porównanie kilku kompaktów
    By martus89 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-07-2011, 21:26
  5. Rodzinna wojna małpek/kompaktów...
    By kruszyna in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-10-2008, 08:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •