Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 98
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Pytanie jak się rozkłada jasność
    Slajd 4.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    ile to lat po wprowadzeniu fuji x10 ?
    Pytanie trochę bez sensu. Co ma piernik do wiatraka?
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
    Szkoda, że Nikon roztrwania to co wypracował w systemie Nikon 1 i rozdrabnia dorobek na wewnętrzną konkurencję...
    1. Nikon 1 to bezsensowny projekt. Czym szybciej go zarzucą tym lepiej. Niestety zapewne bedą go kontynuowali nawet jak wprowadzą Nikon 2.

    2. Co ma piernik do wiatraka? Nikon zawsze robił kompakty. To Nikon 1 stał się konkurencją dla wlasnych kompaktów. Jak widzisz wszystko zaleźy od punktu widzenia.

    Mi sie najbardziej podoba 24-85. 24 to juz dosc szeroko, a 85 portretowe na końcu tez sie przyda.
    Dziwne, że firma w nazwie umieszcza ekwiwalenty ogniskowych.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-02-2016 o 12:28
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    Filmowanie zapowiada się nieźle - wszystkie modele dają czysty sygnał HDMI 8bit 4:2:2 do zewnętrznej rejestracji i mają focus peaking z regulacją intensywności - ciekawe czy jest płaski profil i możliwość wgrywania własnych.
    Ogólnie bardzo fajne aparaty i dla mnie też 24-85 byłby takim fajnym zamiennikiem lustrzanki w luźnych sytuacjach i na prywatne wyjazdy
    Jak cena trochę spadnie, to będzie mnie korcił zakup

  5. #15

    Domyślnie

    Z checia porownalbym tego DL 24-85 z moim Panasoniciem LX100

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    1. Nikon 1 to bezsensowny projekt. Czym szybciej go zarzucą tym lepiej. Niestety zapewne bedą go kontynuowali nawet jak wprowadzą Nikon 2.
    A czy mógłbyś objaśnić lub przedstawić argumenty czemu uważasz, że bez sensu? (mam nadzieję, że nie będzie w stylu "nic co ma matrycę mniejszą niż FuFu nie ma sensu" )

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    2. Co ma piernik do wiatraka? Nikon zawsze robił kompakty. To Nikon 1 stał się konkurencją dla wlasnych kompaktów. Jak widzisz wszystko zaleźy od punktu widzenia.
    Jednak wymienność szkieł umożliwia wymianę *tylko korpusu*, więc choćby potencjalną oszczędność, względem przyspawanej na stałe optyki tychże kompaktów.

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
    A czy mógłbyś objaśnić lub przedstawić argumenty czemu uważasz, że bez sensu? (mam nadzieję, że nie będzie w stylu "nic co ma matrycę mniejszą niż FuFu nie ma sensu" ).
    Rozumiem, że przesadziłeś z tym nic mniejsze niż FF. Ale tak, chodzi o rozmiar matrycy. Przy czym nie uważam, że tylko FF ma sens, o nie. Nigdy nie traktowałem FF jako jedynie słusznego formatu. Bo .. są też MF . No dobra, są też DX czy 4/3. Tylko ... czym mniejsze matryce tym bardziej robienie z tego systemu foto ma sens. Po prostu małe matryce pozwalają na mniej. Mniej kreacji (ciężko o małą GO), gorsza praca na wysokich ISO. Większe matryce to większe możliwości, choc i większe wymagania (np teleobiektywy robia się wielgachne, ciężkie i drogie).
    Małe matryce - po to by miec mały, lekki sprzet maja sens co najwyżej w fotografii podróżniczej, ale ... wtedy też dobrze mieć wysokie ISO.
    Dla mnie Nikon 1 to taka biżuteria, ale bez większych zalet foto. W tym systemie nawet szkła o jasności 1.0 nic nie pomogą. Chyba żaden producent optyki nie produkuje szkieł do Nikon 1. Poza Nikonem, oczywiście. To tez o czymś mówi. Do Fuji, Sony, 4/3 - co najmniej po 5 firm.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Był rokinon 7,5 z mocowaniem Nikon 1, oraz jakieś cudaki których nazwy pierwszy raz w życiu słyszałem. Może te firmy boją się konkurować z Nikonem na tym poletku. Podobno (bo tylko tak czytałem w newsie odnośnie wejścia Canona na serio na rynek bezluster) Canon jest trzecim co do wielkości sprzedaży producentem bezlusterkowców a pod mocowanie M nie ma chyba żadnego obiektywu produkowanego przez "niezależnych" producentów. Boją się?

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nie.
    Marketing robi wiele. To się sprzedaje nieświadomym użytkownikom dzięki reklamie.
    Sprzedawcy potrafią zmienić decyzje zakupowe amatorowi który idzie po Nikona by kupił Sony. Manipulowanie nieswiadomą klientką jest jeszcze łatwiejsze.
    Ciekawostka jest to, że w Japonii w bezlustrach króluje Olympus a nie Sony. Oni kochaja miniaturyzacje, reszta świata nie jest tak tym zafascynowana. Pewnie dlatego Nikonie nie wiedzą dlaczego Nikon 1 nie podbija świata.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #20

    Domyślnie

    Nie rozumiem co to ma wspólnego z tym, że Nikon czy Canon nie mają szkiełek od innych producentów. Marketing jest wszędobylski, reklama działa. Wszystkie firmy z branży foto mają swoich speców od mieszania ludziom w głowach.

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mały też może - dla właścicieli kompaktów
    By ropusz in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 411
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 01:06
  2. pytanie dot. kompaktów
    By markul in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-07-2012, 12:16
  3. Nowa rodzina Coolpixów
    By prz3mo in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 21:05
  4. Porównanie kilku kompaktów
    By martus89 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-07-2011, 21:26
  5. Rodzinna wojna małpek/kompaktów...
    By kruszyna in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-10-2008, 08:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •