Close

Strona 26 z 26 PierwszyPierwszy ... 16242526
Pokaż wyniki od 251 do 257 z 257
  1. #251

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Też bywam na sąsiednim forum. Niestety miałem odmienne odczucia, stąd brak tam mojej aktywności. Czasem tylko coś czytam.
    Ja nie twierdzę, że tam nie ma talibów systemowych (bo są), ale tutaj widzę ich równie dużo. To forum jest IMVHO lepsze pod dwoma względami: większy ruch (więcej aktywnych użytkowników) i znacznie lepszy poziom zdjęć.
    FF (Fuji + Fuji)

  2. #252

    Domyślnie

    moja koleżanka chce kupić synowi lustrzankę, ich wiedza kończy się na tym, że są lustrzanki i ...
    wchodzimy do MM Canon eos 1300 - 1420 zł - Nikon 3400 - 1740 ( w oby dwóch przypadkach odliczony zwrot i podobne obiektywy)
    wytłumaczyłem, że przyda się dla nieśmiałych drugi obiektyw, więc znów MM aby nie krążyć, lista - obiektywy do Canona 38szt, do nikona 14szt, szukamy dalej
    ob CANON EF 75-300 mm f/4.0-5.6 III - 499zł - nikon NIKON AF-P DX Nikkor 70-300 f/4.5-6.3G 1506zł
    ob CANON EF 50MM 1.8 STM 479zł - Nikon AF-S 50 mm f/1.8G 929zł

    a może jakiś zaawansowany kompakt ???, sytuacja się powtarza,
    - więc co się dziwić, że Canon zwiększa sprzedaż - to też są lustrzanki i to jest najważniejsze dla osób, które chcą posiadać pierwsze lustro, nikon już dawno zwariował z cenami właśnie najbardziej w segmencie najtańszych modeli, jeśli moja znajoma się zdecyduje to na pewno będzie to Canon, a jeśli młody złapie chętkę na fotki to prawdopodobnie pójdzie dalej tą ścieżką, i jak myślicie ile jest takich osób, kiedyś polecił bym jeszcze Olympusa, ale oni biorą przykład cenowy z Nikona (wiem Olympus to bezlusterkowiec, ale dla większości tych osób jeśli ma wizjer i wygląda podobnie to też jak by lustro)
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 16-11-2017 o 18:25
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #253
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pytanie dlaczego nikon nie zrobił takiego szmelcu jak canon 70-300 za pare stówek i upychają klientowi zestawy z śmeiciowym tamronem 70-300 ?
    Marketing i targetowanie jak widać nie sprawdza się, inaczej wygląda sprawa w np media markt czy saturnie w niemczech gdzie ceny nikona w promocjach są bardzo często i D3400 z 18-55 wychodził w okresie wakacyjnych zakupów 1400zł, 35mm był w cenie jak u chińczyków, a AF-P 70-300 VR był tańszy jak u nas po odliczeniu cashback.
    Niestety ale nasze sieciówki foto jeśli nie zmienią podejścia cenowego to powoli niech się zwijają z rynku bo już teraz jest to tylko polowanie na jeleni w marketach, bez obrazy ale w czasach gdzie internet jest zapchany towarem z całego świata oni trzymają kciuki za tym żeby sie nic nie zmieniło i klient przychodził do nich robic zakupu w cenie +20-30%.

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    ...i znacznie lepszy poziom zdjęć.
    Bo najczęściej z nikonów

  4. #254

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Ja nie twierdzę, że tam nie ma talibów systemowych (bo są), ale tutaj widzę ich równie dużo. To forum jest IMVHO lepsze pod dwoma względami: większy ruch (więcej aktywnych użytkowników) i znacznie lepszy poziom zdjęć.
    I to prawda - stety, niestety !!!
    Zwłaszcza na zdjęcia tu dawniej tylko zaglądałem, zanim coś teraz naskrobałem.

  5. #255

    Domyślnie

    Kolego koesh poniekąd mogę się z tobą zgodzić co do cen w niemczech na wakacje, ale przez resztę całego roku ceny są wysokie a w szczególności na święta Nikon wręcz podnosi ceny czego canon nie robi,mieszkam tu już dwa lata i jestem bardzo często w media czy saturnie i ceny nikona naprawdę są wysokie, to prawda że dla przeciętnego niemca wydanie np. 212e za nikona 50 1.8 nie nadszarpnie budżetu domowego a w Polsce to czasem połowa wypłaty.

  6. #256

    Domyślnie

    Ja myślę że tu działa dużo czynników, często drobnych często niedocenianych przez "sprzętowców". Co do różnic w matrycach to wystarczy zadać sobie pytanie ile procent zdjęć się nie uda przez to, że jest gorsza matryca, ile procent zdjęć "ważnych" nie wyjdzie z tego samego powodu, ile osób w ogóle sobie zdaje sprawę z tego że takowa różnica istnieje, dla ilu będzie to miało większe znaczenie od ceny, ilu sobie zdaje sprawę z tego, a mimo to kupi sprzęt Canona z tego powodu że np. bardziej pasują im szkła albo jest większy wybór używek itd? Tak by można w nieskończoność, to nie jest temat który można zamknąć w jednym zdaniu, że użytkownicy Canona to mniej świadomi dyletanci bo kupują gorszy sprzęt bez świadomości co tracą /najdelikatniej rzecz ująwszy/. Do tego dochodzi mega ważny czynnik jak zawodowcy, którzy w bardzo dużej liczbie posługują się Canonami, a przykład idzie z góry. Przy czym Ci ostatni jakoś już mniej są podatni na marketing a więcej na jakość - też idioci, bo nie wiedzą co czynią robiąc zdjęcia i filmy sprzętem z zacofanymi matrycami i kiepskim AFem???
    Podejrzewam że ktoś tutaj próbuje znaleźć prostą odpowiedź na nietrywialny problem. Przecież chyba wszyscy się zgodzą, że w Nikonie nie siedzą idioci, a nawet jak tak jest , to stać ich żeby wynająć mądrych, którzy znajdą ten banalny sposób i słupki natychmiast wzrosną.....
    A może to nie jest tak banalne i nawet dla speców od marketingu nie do przeskoczenia.
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #257

    Domyślnie

    Nikon powinien radykalnie zmienić ceny a przynajmniej zrobić je na podobnym poziomie i brać przykład z canona ostatnie wpadki nikona nie przysporzyły mu więcej klientów a wręcz przeciwnie oby zła passa skończyła się na D850

Strona 26 z 26 PierwszyPierwszy ... 16242526

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 15:41
  2. Konkurs Fotograficzny "Nowa Huta w XXI wieku"
    By Greg1960 in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-03-2009, 10:36
  3. Naneu Pro Alpha - "L" czy bez "L" ?
    By agape in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 23-01-2009, 14:53
  4. Plecak "Naneu Pro Alpha L" czy "Kata DR467"
    By zakwas in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 01:45
  5. Czy "hard" to to samo co "full"??
    By chubby in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2007, 19:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •