Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Nikon D3300 + Sigma 30mm 1.4 problem

    Witam wszystkich.

    Dotychczas używałem z moim nikonem D3300 obiektywów Nikkor N35mm/1.8 i standardowego N18-105. Problem pojawił się jak podpinam Sigma 30mm/1.4. Aparat wykrywa obiektyw, działa zmiana przysłony do 1.4, ale nie działa AutoFocus. Można robić zdjęcia jedynie manulanie ustawiając ostrość. Na Sigmie nie ma przełącznika trybu AutoFocusa. Testowałem ten obiektyw na innym Nikonie tyle że modelu D5300 i tam działa od razu prawidłowo. Ustawia ostrości automatycznie bez problemów. Czym może być spowodowany brak AutoFocusa w moim D3300 przy współpracy z tą Sigmą?
    Obawiam się że powodem może być firmware 1.01 do Nikona, który nieopatrznie zaaplikowałem jakiś czas temu. Czy można jakoś zrobić downgrade firmwaru nikona? Gdzieś jest do pobrania firmware 1.00?

    Łukasz
    Ostatnio edytowane przez Larch ; 21-02-2016 o 21:27

  2. #2

    Domyślnie

    Zadałem pytanie nikonowi dlaczego jest problem po aktualizacji firmwaru z współpracą z obiektywami Sigma. Odpisali:

    Panie Łukaszu z przykrością muszę poinformować, że ponieważ obiektyw Sigma nie jest naszej produkcji, nie posiadamy jego specyfikacji i nie wykonywaliśmy testów z naszymi aparatami, dlatego nie jesteśmy w stanie pomóc w rozwiązaniu problemu.
    Jedynie co możemy zaproponować to skontaktowanie się z firmą Sigma w celu znalezienia przyczyny braku pracy autofokusa.

    Na pewno gdzieś tkwi problem, lecz jak Pan sam zauważył, pański aparat działa poprawnie z obiektywami Nikona i dla nas jest to informacja, że aparat jest sprawny
    Poprosiłem zatem o przesłanie firmware w poprzedniej wersji tj. 1.00, ale odmówili:

    Panie Łukaszu bardzo mi przykro ale nie ma możliwości wgarnia poprzedniej wersji aktualizacji. Najnowsza wersja oprogramowania działania bezproblemu z obiektywami Nikona i jak wspomniałem we wcześniejszej korespondencji w przypadku braku współpracy aparatu z obiektywami Sigma po ówczesnym zaktualizowaniu oprogramownia w aparacie, należy skontaktować się z producentem obiektywu.
    Czyli jak ktoś nie używa obiektywów firmy Nikkor to jego problem i niech spada na drzewo. Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

    Łukasz Wajnert

  3. #3

    Domyślnie

    Było kupić Canona...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Troll Zobacz posta
    Było kupić Canona...
    Zabłysnąłeś.
    Larch, o jakiej wersji Sigmy piszesz?(edit:sam sobie odpowiem, że EX, bo A ma przełącznik AF/M) Kontaktowałeś się w tej sprawie z serwisem Sigmy?

  5. #5

    Domyślnie

    Pisałem Ci w drugim wątku, nie wiem po co ich tyle zakładasz na ten sam temat, że musisz wysłać obiektyw do Sigmy na aktualizację softu. Dlaczego to ma być problem Nikona, że obiektyw ma za stary soft? Konkurencję się zwalcza, nie wspiera

  6. #6

    Domyślnie

    Niekoniecznie, Tamron z Pentaxem się kochają. Sony z Zeissem tak samo

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Zabłysnąłeś.
    W końcu nick zobowiązuje
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  8. #8

    Domyślnie

    Całe szczęście, że body Nikona nie robią sobie same upgrade (jeszcze ;/), jak Windows 10 na przykład ;/
    ['O]

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Niekoniecznie, Tamron z Pentaxem się kochają. Sony z Zeissem tak samo
    Bo czasem romanse mają miłe konsekwencje, a czasem nie

  10. #10

    Domyślnie

    Taki problem jest tylko z obiektywami Sigmy, bo ewidentnie olewają sprawę poprawnego zaimplementowania AF w swoich szkłach do Nikona.
    Co rusz, jest coś nie tak. Jak nie tragiczna szybkość AF, to brak kompatybilności z nowymi algorytmami AF w aparatach Nikona.
    Najpierw nie działały zupełnie z LV, później Nikon coś zmienił w AF i znowu pojawiły się problemy w niektórych szkłach ze zwykłym AF, następnie (w D5300) Nikon znowu coś zmienił w AF przy LV i szkła Sigmy znowu przestały działać...
    Teraz zmienili sterowanie AF z powodu szkieł AF-P i Sigma znowu nie działa....
    Czy tragicznie powolna Sigma 35/1.4 Art.


    Tamron czy Tokina nie mają aż takich problemów.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 30mm vs Sigma 30mm "art"
    By adrianek32 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-10-2016, 15:48
  2. Sigma 30mm 1.4 Nikkor 50 1.4 AFS G, Sigma 50mm 1.4
    By BART3skiing in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 19:18
  3. sigma 30mm
    By Kordian d70 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-03-2009, 19:50
  4. Sigma 30mm 1/4 f
    By thefoundation in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 20:19
  5. Sigma 30mm f/1.4
    By Antonina in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2005, 10:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •