Close

Strona 17 z 23 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 227
  1. #161

    Domyślnie

    Nie będę pisał o użytkowaniu, bo jeszcze nie miałem porządnej okazji poużytkować, ale mogę napisać że szkło robi wrażenie wspaniałe. Mam już stałki Art, kalibrowałem znajomemu swego czasu 18-35, a nawet tą 50-100, którą mam w swoim plecaku. Okazało się, że względem kolegi D7100, w moim D500 jest jeszcze FF, narastający z odległością. Bawiłem się dockiem ok godziny i mam wrażenie, że nawet nie będę musiał już robić poprawek. Szkło trafia idealnie w całym zakresie i na każdej odległości. Ostrość jest fenomenalna, pewność AFu z D500 bardzo dobra, choć to się okaże dopiero w jakiejś "akcji". Na razie ciężko coś więcej napisać... Kupiłem, na razie nie żałuję, a jak zacznę żałować z jakiegoś powodu, to sprzedam Duży i ciężki, z założoną osłoną większy od Nikkora 80-200 2.8, bardzo dobrze się trzyma z D500. Więcej pewnie za jakiś czas @damian_888 może spróbuj sobie wypożyczyć je? Chyba musisz przypiąć do aparatu i sam się przekonasz, czy to to, czy nie. N85 1.8G jest fajny, dobrze go wspominam. Jedyne ale, to szybkość AFu i koszmarne aberracje, nawet po mocnym przymknięciu. Dla mnie 50-100 przy nim jest ideałem pod każdym względem, do tego jest mocno ostrzejsza na 1.8.

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Kupiłem, na razie nie żałuję, a jak zacznę żałować z jakiegoś powodu, to sprzedam
    To jeszcze nie sprzedałeś? Myślałem, że skoro zniknęła z giełdy to już zmieniła właściciela...

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    To jeszcze nie sprzedałeś? Myślałem, że skoro zniknęła z giełdy to już zmieniła właściciela...
    Zmieniła... Ze znajomego na mnie

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Zmieniła... Ze znajomego na mnie
    No ale to wcześniej. A ja piszę o ofercie sprzedaży przez Ciebie...

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    No ale to wcześniej. A ja piszę o ofercie sprzedaży przez Ciebie...
    Nie sprzedawałem jej, byłem pośrednikiem

  6. #166

    Domyślnie

    A jak wygląda sprawa tego szkła w zastosowaniu w sporcie? We wcześniejszych wątkach tego postu padło stwierdzenie, że użytkownik tej simgy nie poleca jej do dynamicznych scen w odległości powyżej 4m. Możecie się jakoś do tego odnieść? Najbardziej kuszący jest fakt, że ten obiektyw jest jasny, a to na na hali jest na wagę złota.

  7. #167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukaszk Zobacz posta
    Miałem w sierpniu 18-35 i z wielkim żalem odesłałem do sklepu. W połączeniu z D500 na bocznych punktach był dramat. Centralnym trafiała idealnie, ale czym dalej od centralnego tym gorzej...
    Ciekawe czy producent będzie w stanie to z czasem poprawić? Mam nadzieje, że tak bo obrazek dawała piękny.
    Mi ta sytuacja wygląda na to że N, zrobił celowy zabieg zniechęcania klientów i szkieł innych producentów, co moim zdaniem jest delikatnie mówiąc nie fer. mam 7100 i 18-35, od tego czasu jak mam to szkło staram się nie wychodzić punktami AF dalej niż 3 pkt od centralnego. na skrajnych ostrzy ale to nie jest ta pewnosć co przy krzyżowych punktach. Rozumiem że jakbym kupował nową puszkę np d500, to boczne punkty można skreślić.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  8. #168

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    @damian_888 może spróbuj sobie wypożyczyć je? Chyba musisz przypiąć do aparatu i sam się przekonasz, czy to to, czy nie. N85 1.8G jest fajny, dobrze go wspominam. Jedyne ale, to szybkość AFu i koszmarne aberracje, nawet po mocnym przymknięciu. Dla mnie 50-100 przy nim jest ideałem pod każdym względem, do tego jest mocno ostrzejsza na 1.8.
    Dziękuję za informacje.
    Z pewnością trzeba to podpiąć i porobić testy, ale jak wiemy czasami trzeba powalczyć tam z tym USB Dock ... a to pewnie może takie szybkie testy po podpięciu bez kalibracji nieco przekłamać.
    Z N85 1.8 chyba zrezygnuję. Na razie zakupiłem Voigtlandera 58mm 1.4 więc przeskoczę 85mm i planuję potem Samyanga 135 2.0
    To szkła manualne więc nie na każdą sytuację ... i tu zostaje właśnie pole dla takich ogniskowych na solidny obiektyw z AF ... i ta Sigma jest zachęcająca.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  9. #169

    Domyślnie

    Ja swoją wysłałem na kalibrację, bo w odległościach 4-7 m nie umiałem jej opanować dockiem. W przyszłym tygodniu będę miał okazję zobaczyć efekty, ale nawet uważając w tych odległościach (bo poniżej 4 m i powyżej 7 było idealnie) byłem meeeega zadowolony

  10. #170

    Domyślnie

    Mogę spłodzić kilka słów
    Obiektyw wrócił z kalibracji bardzo szybko. Oczywiście, zgodnie z założeniami, kalibracja w Gdyni była bardzo skuteczna. Mam wrażenie, że na każdej odległości i każdej ogniskowej jest w punkt, choć nie ukrywam, że jeszcze to "potestuję" w praktyce. Obiektyw miałem na imprezce w pomieszczeniu, gdzie współpracował z D500 i lampą SB910. Warto zacząć od tego, że taki zestaw waży już sporo. Ale oczywiście to nie jest wielkim problemem, a jak ktoś czuje ten problem, to powinien zainwestować w siłownię, albo poćwiczyć czasem w domu Czasy, przy których udaje się wyciągnąć nieporuszone zdjęcie, wahają się między 1/125 dla 50-70 i ok 1/200-320 dla 70-100. SB910 spokojnie daje radę doświetlać, nawet na dużej sali gimnastycznej, przy bardzo słabym oświetleniu na przedstawienie uczniowskie.
    Zacznę od plusów... Mega ostry! Po prostu coś niesamowitego na 1.8 w całym zakresie ogniskowych. Właściwie dla wyciągania krótszych czasów nie przymykałem go wcale, ale przymykanie tylko powiększa ostrość. Bardzo przyjemnie rozmywa tło, od 80-100 mocno separuje pierwszy plan od reszty. AF jest bardzo sprawny, dużo żywszy niż w moich 24 i 50 Art. Jest też dość przewidywalny, choć ma jedno zachowanie, które mi się nie podobało, ale o tym później. Na 50 zdjęć wywaliłem z powodu nietrafienia 2. Bardzo dobry wynik. Nietrafienie miało miejsce tylko w przypadku, kiedy na linii występującego ucznia, ubranego w białą koszulę, w małej odległości, było coś bardziej kontrastowego. Właściwie to wyczaiłem tą "cechę" po zrobieniu zdjęcia i unikałem takiego kadrowania. W rezultacie miałem takich zdjęć 2. Może to być też zasługą AFu w D500, który jest snajpersko doskonały.
    Minusy... Właściwie potrzebuję chyba jeszcze kilku okazji, żeby sprawdzić czy jego zachowanie wynikało z warunków, czy on tak ma. AF po ustawieniu ostrości potrafił coś czasem jeszcze dłubać... Zdjęcie wychodziło trafione, więc nie wiem co robił (AF-S), ale tak sobie coś ostrzył na kilka rat. Pamiętam takie zachowanie dla D7100 i Sigmy Art 18-35, ale tam się to kończyło pudłem. Zdjęcia robiłem głównie centralnym i do pięciu w każdą stronę. Nie sprawdzałem wszystkich punktów, nie miałem na to czasu, ale z pewnością to zrobię. Najpewniej jest na centralnym, choć z bocznych, których używałem, też każde zdjęcie jest trafione. To chyba tyle...
    Ogółem jeszcze nie wiem, czy go będę uwielbiał, czy sprzedawał Na razie za bardzo mi się podoba to co produkuje to szkło, żeby myśleć o jego sprzedaży. Chcę je jeszcze sprawdzić na wszystkie sposoby, bo widzę jego zastosowanie dla siebie. Na prawdę warto, jeżeli kogoś nie przeraża waga, wielkość i mały zakres.

Strona 17 z 23 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 35 1.8 vs Sigma 30mm f/1.4 DC HSM Art
    By fikander82 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 31-01-2018, 01:05
  2. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 20:18
  3. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 14:03
  4. Sigma 18-50/2.8 EX DC HSM MACRO
    By hitman in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 19:03
  5. SIGMA 50-150 f:2.8 APO EX DC HSM
    By Rajczakowski in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-07-2007, 17:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •