Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57
  1. #21

    Domyślnie

    Trick numer N: aby podkreślić oczy, rozjaśnij je lokalnie tak o 0.3-0.5 EV, podnieś kontrast i nasycenie barw. Oczywiście mówię tylko o oczach.
    D750 | N 20-35/2.8D, N 28-70/2.8D, S 35/1.4 Art, N 85/1.4D | SB-910 | Flickr

  2. #22

    Domyślnie

    "no, no wyprostuj się, no ale uśmiechnij się..."

    mam pytanie. Co Ty chcesz uzyskać? To znaczy czy chcesz mieć ładne fotografie córki czy wielkim fotografem być ?
    Idziesz w jakąś ślepą uliczkę. Zacznij robić zdjęcia w świetle zastanym aby zrozumieć światło, móc je zauważyć i wykorzystać.
    Ty próbujesz panować nad tym czego jeszcze sama nie dotykasz.
    Ostatnio edytowane przez Ogryzek ; 21-02-2016 o 10:53

  3. #23

    Domyślnie

    Mnie się pierwsze zdjęcie podoba - przynajmniej na moim monitorze ten zafarb nie wygląda źle, a czy ktoś woli kolor, sepię, zafarby czy bw to już kwestia indywidualna. Kąt z jakiego robione było zdjęcie też mi odpowiada. Jedynie czego bym się przyczepił, to że można było lepiej uprasować koszulkę i nieco przeczesać włosy, żeby ładniej się ułożyły. Ale jak by to było w zakładce "albumowej" to bym się też nie czepiał.
    D750, N50/1.8G, N35/2.0D, N70-200 VRII, SB-900 /.................... Sony A7II, S28/2.0, Zeiss 55/1.8, Helios 44 ....................... / EIZO CS240.

    http://www.warszawa-fotograf.pl/

  4. #24
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    I tu zostal postawiony najistotniejszy problem. Czy chodzi o (najatrakcyjniejsze jak sie da) dokumentowanie rodziny czy chcęc zostamia dobrą portrecistką. Jesli to ostatnie to ... dobrze jest zrezygnowac na pewien czas z fotografowania osob bliskich. Nie bedziesz samokrytyczna wobec zdjęc na ktorych sa osoby ktore kochasz. Najpier naucz sie fotografowac na obcych. Wtedy sama zaczniesz zauwazac wady. A dopiero to da ci mozliwosci rozwoju.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ogryzek Zobacz posta
    "no, no wyprostuj się, no ale uśmiechnij się..."

    mam pytanie. Co Ty chcesz uzyskać? To znaczy czy chcesz mieć ładne fotografie córki czy wielkim fotografem być ?
    Idziesz w jakąś ślepą uliczkę. Zacznij robić zdjęcia w świetle zastanym aby zrozumieć światło, móc je zauważyć i wykorzystać.
    Ty próbujesz panować nad tym czego jeszcze sama nie dotykasz.
    Obecnie światło zastane u nas przerasta moje słabe jeszcze umiejętności. Będzie pogoda, pójdziemy w plener. A póki co, kombinuję
    Nie będę wielkim fotografem, chcę robić przyzwoite zdjęcia córkom. Na razie tej starszej, bo młodsza dopiero uczy się siadać. Marzę o jakimś kursie, ale póki co, nie mam takiej możliwości

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    I tu zostal postawiony najistotniejszy problem. Czy chodzi o (najatrakcyjniejsze jak sie da) dokumentowanie rodziny czy chcęc zostamia dobrą portrecistką. Jesli to ostatnie to ... dobrze jest zrezygnowac na pewien czas z fotografowania osob bliskich. Nie bedziesz samokrytyczna wobec zdjęc na ktorych sa osoby ktore kochasz. Najpier naucz sie fotografowac na obcych. Wtedy sama zaczniesz zauwazac wady. A dopiero to da ci mozliwosci rozwoju.
    To pierwsze. Ale podejrzewam, że i tak muszę zrobić jakąś łapankę wśród znajomych i zrobić tak jak piszesz

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez PaulGilbert Zobacz posta
    Mnie się pierwsze zdjęcie podoba - przynajmniej na moim monitorze ten zafarb nie wygląda źle, a czy ktoś woli kolor, sepię, zafarby czy bw to już kwestia indywidualna. Kąt z jakiego robione było zdjęcie też mi odpowiada. Jedynie czego bym się przyczepił, to że można było lepiej uprasować koszulkę i nieco przeczesać włosy, żeby ładniej się ułożyły. Ale jak by to było w zakładce "albumowej" to bym się też nie czepiał.
    Dziękuję. Zawsze przeczesuję włosy, ale to kwestia dnia jak ogólnie wyglądają. O koszulce nie pomyślałam (zapamiętam).

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez lukasz.antoniak Zobacz posta
    Trick numer N: aby podkreślić oczy, rozjaśnij je lokalnie tak o 0.3-0.5 EV, podnieś kontrast i nasycenie barw. Oczywiście mówię tylko o oczach.
    W Lightroomie czy w PS takie rzeczy się robi? Podpowiesz nazwę narzędzia? (wyguglam sobie resztę)

  6. #26

    Domyślnie

    Pojawiło się lepsze światło, więc siadłyśmy (dosłownie) do kolejnego portretu tej samej córki.
    Miałam problemy z kadrowaniem (młodsza córka wspinała się raz na mnie, raz na fotografowaną pierworodną córkę) i nie mam pomysłu jak ciąć dół by było poprawnie (teraz coś mi nie gra, ale niestety tak wyszło z puszki).
    Kolory - wiem, że tutaj takich nie lubicie, ale to pierwsze moje samodzielne "dzieło" na krzywych w PSie i podoba mi się (może poza kolorem tła - próbowałam je zmieniać, ale wtedy jednak nie pasowało do reszty). Winieta - to samo, nie lubicie, ale tak mi najbardziej pasowało.

    To tyle z tłumaczeń bardzo proszę o oceny.
    Wszystko dzielnie zniosę i postaram się wyciągnąć wnioski.


  7. #27

    Domyślnie

    modelka cudowna, mama ambitna, troche twardo ujete
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  8. #28

    Domyślnie

    Mi się podoba. Cykaj dalej i wklejaj do albumu .
    D750 | N 20-35/2.8D, N 28-70/2.8D, S 35/1.4 Art, N 85/1.4D | SB-910 | Flickr

  9. #29

    Domyślnie

    Ja bym uciął więcej głowy.
    Sony A7II, Sony 35 1.8, Sony Zeiss 55 1.8. N50/1.8D, Było: Zenit ET, H58/2, D90, N18-105VR, D610, S24/1.4, N35/1.8G ED, N85/1.8G, SB-700.

  10. #30

    Domyślnie

    Wyjdź z nią w plener!

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Portret córki
    By Zona in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 22:06
  2. [ Portret ] Portret córki vol1
    By neo1977 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 22:10
  3. [ Portret ] Portret corki
    By Pablo3 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 19:18
  4. Anty-portret córki ;)
    By kroolik in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-02-2009, 12:04
  5. Portret corki
    By myfriend in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-02-2009, 22:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •