Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Strzelectwo

  1. #1

    Domyślnie Strzelectwo

    Zapewne jest wiele osób lubiących strzelać z pistoletów i z łuków ale tematu brak więc taki zakładam.

    Strzela ktoś hobbystycznie z łuku? Kiedyś od kolegi pożyczałem sobie i strzelałem w jakąś wiązkę siana. Teraz niestety łuku brak.
    Chciałbym sobie kupić dla siebie coś fajnego ale się niestety na tym nie znam. Ile trzeba włożyć kapitału na jakiś łuk + 10 strzał do tego?
    Drewniany mnie nie interesuje ponieważ nie zawsze miałbym czas na strzelanie więc z włókna węglowego byłby w sam raz, że nawet po kilku miesiącach nieużywania z łukiem nic się nie stanie (nie straci osiągów jak drewniany). Nie szukam bloczkowego tylko jakiś klasyczny (fajnie oko ćwiczy).

    Czy może lepiej czarnoprochowca kupić i na strzelnicę?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Czarnoprochowce są dla rekonstruktorów albo masochistów. Łuk? co Ty robin hood jesteś ? :P
    Pomyśl o nowożytnej broni palnej - strzelectwo to świetny sport, rozwija a jednocześnie daje mnóstwo zabawy.
    d70s + N18-70 + N55-200

  3. #3

    Domyślnie

    Widać kolega nie doczytał skąd jest nasz 'Robin', wtedy by się nie dziwił że łuku szuka
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  4. #4

    Domyślnie

    Jak na początek to kup coś na .22LR. Kopa to nie ma ale na amunicję nie wydasz majątku.
    Jak się spodoba to później kaliber 9mm
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  5. #5

    Domyślnie

    .22LR? Chodzi o boczny zapłon?
    Na to pozwolenia nie trzeba?

    Co do czarnoprochowców myślałem coś nad tym:
    https://www.militaria.pl/pietta/rewo..._44_p62854.xml

    I czemu masochistów?

    EDIT:
    A łuk jest fajny. Tylko bez żadnych wspomagaczy i celowników.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6

    Domyślnie

    Na początek to proponowałbym rozejrzeć się w okolicy za jakąś strzelnicą.
    Zwykle mają tam wybór różnych gnatów na każdy kaliber.
    Trzeba trochę postrzelać z różnej broni i w końcu wybrać coś dla siebie.
    A na strzelnicy (odpłatnie) pozwolenia nie trzeba.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vid3 Zobacz posta
    Na początek to proponowałbym rozejrzeć się w okolicy za jakąś strzelnicą.
    Zwykle mają tam wybór różnych gnatów na każdy kaliber.
    Trzeba trochę postrzelać z różnej broni i w końcu wybrać coś dla siebie.
    A na strzelnicy (odpłatnie) pozwolenia nie trzeba.
    Na strzelnicy byłem wczoraj i się podjarałem strasznie

    Strzelałem z glocka, tokarowa (albo bajkał) i coś jeszcze z pistoletów. Z karabinków to scorpion i AK. Najlepiej mi z AK szło (5 strzałów z czego jeden w 8, jeden w 10 i trzy w 9) z 25-30m. Z pistoletów 1/5 strzałów zerwałem :/
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Czarnoprochowce są dla rekonstruktorów albo masochistów. Łuk? co Ty robin hood jesteś ?Pomyśl o nowożytnej broni palnej - strzelectwo to świetny sport, rozwija a jednocześnie daje mnóstwo zabawy.
    Ja bym polemizowal czarnoprochowce np rewolwery maj większą siłę rażenia niż niektóre współczesne pistolety a do tego można je posiadać i używać bez zezwolenia. Do obrony własnego domu jak znalazł.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dariusz.osiecki.1 Zobacz posta
    Ja bym polemizowal czarnoprochowce np rewolwery maj większą siłę rażenia niż niektóre współczesne pistolety a do tego można je posiadać i używać bez zezwolenia. Do obrony własnego domu jak znalazł.
    I jest klasa
    Zakładasz koszulę i kamizelkę i idziesz strzelać z klasą

    Co do tej obrony domu to bym polemizował. Wiem, że takie coś byłoby idealne wręcz ale postrzelisz u siebie jakiegoś włamywacza i co? On do szpitala, kuruje się za Twoje pieniądze a Ty za kratki :/
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #10

    Domyślnie

    oczywiście tutaj wchodzi kwestia tzw obrony koniecznej, która jest w moim przekonaniu tak naprawdę ubezwlasnowolnieniem każdego człowieka bo każdy w wolnym państwie powinien mieć możliwość do tego aby móc się bronić we własnym domu ale to już polityka. Jak najbardziej Masz rację.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] [Strzelectwo] O Puchar prezydenta Białegostoku
    By arturjb in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-04-2008, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •