Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Nikon Coolpix L840 porady użytkowania

    Cześć.
    Od grudnia mam ten wspaniały aparat ( porównaniu do mojego starego Kodaka Z910), ale mam kilka pytań z nim związanych, bo nie znam się na fotografii. Interesuje mnie zwykłe używanie
    Otóż primo, możecie mi wyjaśnić zasadę działania ostrości owego coolpixa? Wiem, że zoom ma obłędny, jeśli idzie o bardzo dalekie plany w terenie, ale ostatnio próbowałam przybliżyć detal na choince siedząc na kanapie i w pewnym momencie aparat tracił ostrość. To błąd tego modelu czy ja coś robię źle?
    Dwa, czy da się ustawić robienie zdjęć natychmiast? Nie chodzi mi o automatyczne zdjęcia, ale L840 zanim zrobi zdjęcie łapie ostrość i obiekt i dopiero wówczas pstryka. Mnie zastanawia czy da się w nim zrobić zdj jak tylko naciśnie się guzik np. przy fotografii fajerwerków.
    Trzy, kiedy właściwie używać w nim lampy? Zauważyłam, że w pomieszczeniach lepiej wychodzą bez...
    Dzięki za pomoc.

    PS. Nie obczaiłam jeszcze funkcji wszystkich, więc głównie zdj robię na automacie.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agathos87 Zobacz posta
    Cześć.
    Od grudnia mam ten wspaniały aparat ( porównaniu do mojego starego Kodaka Z910), ale mam kilka pytań z nim związanych, bo nie znam się na fotografii. Interesuje mnie zwykłe używanie
    Otóż primo, możecie mi wyjaśnić zasadę działania ostrości owego coolpixa? Wiem, że zoom ma obłędny, jeśli idzie o bardzo dalekie plany w terenie, ale ostatnio próbowałam przybliżyć detal na choince siedząc na kanapie i w pewnym momencie aparat tracił ostrość. To błąd tego modelu czy ja coś robię źle?
    Dwa, czy da się ustawić robienie zdjęć natychmiast? Nie chodzi mi o automatyczne zdjęcia, ale L840 zanim zrobi zdjęcie łapie ostrość i obiekt i dopiero wówczas pstryka. Mnie zastanawia czy da się w nim zrobić zdj jak tylko naciśnie się guzik np. przy fotografii fajerwerków.
    Trzy, kiedy właściwie używać w nim lampy? Zauważyłam, że w pomieszczeniach lepiej wychodzą bez...
    Dzięki za pomoc.

    PS. Nie obczaiłam jeszcze funkcji wszystkich, więc głównie zdj robię na automacie.
    1. Pewnie osiągnęłaś minimalną odległość ostrzenia dla danej ogniskowej, poniżej tej odległości układ optyczny nie jest w stanie ustawić ostrości - wynika to z jego konstrukcji.
    2. Natychmiast można zrobić zdjęcie z zablokowaną ostrością i ekspozycją, niestety wyostrzanie i dobranie ekspozycji chwilę trwa stąd to opóźnienie. Można też ustawić priorytet spustu migawki zamiast priorytetu ostrości ale to raczej nie w tej klasie sprzętu.
    3. Najlepiej jak najrzadziej
    lustra-brak

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, może nie będę robić nowych tematów to napisze tutaj. Też jestem posiadaczem Nikona L840. Chciałbym prosić o poradę bo nie wiem jak dobrze ustawić aparat aby nagrywać filmy w dobrej jakości na dworze. Może ktoś z was pomoże mi w tym

Podobne wątki

  1. Nikon coolpix l840
    By Radeo in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-01-2016, 02:17
  2. nikon l840 problem z hdmi
    By kukes in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 11:20
  3. Nikon Coolpix L840
    By pixell232 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-07-2015, 14:05
  4. Nikon coolpix L110 wasze opinie , porady
    By Sniochu in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 12:03
  5. Nikon Coolpix P5000 - porady
    By fotoamator in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-04-2007, 01:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •