Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie Kancelarie (bądź adwokaci) zajmujace się prawem autorskim.

    Czy znacie kancelarie specjalizujące się w prawie autorskim?
    Podkreślam słowo specjalizujące. Bo wiele kancelarii ma w wykazie tego czym się zajmują całe litanie. Od rozwodów po morderstwa i przestępstwa gospodarcze.

    Czy wskazana kancelaria rozlicza się z autorem na procent? Czy trzeba mieć swoj wkład własny?

    Najlepiej jakbyscie mieli jakies doswiadczenia z kancelarią jaķą polecacie.

    Czy radcy prawni NIE MOGĄ się rozliczać wg udziału? Bo tak mi powiedziano.

    No to będą tu miały kancelarie darmową reklamę - podajcie linki.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Hej Jacku, w czym problem?

    Co do rozliczeń: kodeks etyki uniemożliwia pobranie wynagrodzenia wyłącznie za wygraną sprawę. Co do adwokatów nie wiem
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Czy znacie kancelarie specjalizujące się w prawie autorskim?
    Podkreślam słowo specjalizujące.
    Znając Polskie realia idę o zakład, że nic takiego nie istnieje. Prędzej pojedynczy prawnicy którzy mieli do czynienia z tematem.

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Kancelaria Marek Musioł, Warszawa. Z tym, ze ceny kosmiczne.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Kancelaria Marek Musioł, Warszawa. Z tym, ze ceny kosmiczne.
    Tak z ciekawości. Co masz na myśli pisząc o kosmicznych cenach?

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Ten wątek ma służyć nie tylko mnie, ale wszystkim forumowiczom. Ja się osobiście już przekonałem jak niełatwe jest wyszukanie kogoś, kto się na tym zna.
    Chciałbym by się tu stworzyła baza takich kancelarii.
    Niby google pokażą wyniki, ale w praktyce okazuje się, że spraw podejmują się kancelarie które w prawie autorskim "nie siedzą".
    To tak jak z fotografami. Biorą fuchę, bo jest kasa do zarobienia, a to że się w tym nie specjalizują nie przeszkadza im (niestety) brać takich spraw.
    Stąd chcę by tu zaistniała taka lista kancelarii czy adwokatów, którzy mają praktykę w wiadomej kwestii.
    Ze względu na to, że trzeba się pojawiać w sądach, a za wyjazdowe sprawy oni biorą się mniej chętnie (i to dodatkowo kosztuje) fajnie by było gdyby tu się pojawiły kontakty do adwokatów z różnych miast. Niby nic, a w praktyce jeśli chodzi o niezbyt gigantyczne pieniądze to w efekcie nie chcemy za dużo zapłacić. A i kancelarie nie chcą się rozliczać od wygranej sprawy.
    Orientacja w cenach usług więc nam nie zaszkodzi.

    Na forum w tym dziale mamy już sporo wątków o przypadłościach jakie trapiły nas, fotografów. I każdy sam przeciera sobie szlak. To ciężkie. Stąd chcę by tu można było znaleźć kontakt do fachowców.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-02-2016 o 11:44
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel Zobacz posta
    Znając Polskie realia idę o zakład, że nic takiego nie istnieje. Prędzej pojedynczy prawnicy którzy mieli do czynienia z tematem.
    Nie masz racji. Są i kancelarie zajmujące się IP i działy w kancelariach sie tym zajmujące i prawnicy się tym zajmujący. Temat jest coraz ważniejszy i moim zdaniem należy się spodziewać wzrostu wykwalifikowanych podmiotów.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  9. #9

    Domyślnie

    To ja podam dwa sprawdzone, dobre adresy.

    Kancelaria profesowa Błeszyńskiego, prowadzona wraz z jego dziećmi http://www.bleszynski.pl/
    Profesor zajmuje się prawem autorskim "od zawsze" i obstawiam, że jest najważniejszym lub jednym z najważniejszych autorytetów w tej dziedzinie (w Polsce). Absolutny top na rynku.

    Trochę inny kaliber, ale też wysokiej klasy (pani mecenas od lat obsługuje jedną z największych spółek medialnych w Polsce - http://www.agatabobel.pl/

    Korzystałem z obu, z czystym sumieniem polecam. Jak widać kolega pawel nie powstrzymał się od wypowiedzi na temat, o którym nie ma pojęcia.
    BTW na początku lat dziewięćdziesiątych jedna z firm kosmetycznych chciała okantować znajomą projektantkę opakowań, poleciłem kancelarię profesora Błeszyńskiego. Mina przedstawicieli firmy, kiedy na sali pojawił się profesor Błeszyński - podobno bezcenna
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 14-02-2016 o 18:08
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10

    Domyślnie

    W tym przypadku niezmiernie się cieszę, że się myliłem. Dobrze jest być pozytywnie zaskoczonym. Bardzo chciałbym mieć pod ręką namiary do specjalistów.
    Trzeba było skorzystać i się zakładać
    Dzięki za informacje i podawajcie namiary, tylko z opisem doświadczenia i dokonań, pomijając kwestie mogące być uznane za pijar lub opłaconą reklamę, bo ponownie mogę się założyć - taki wątek to wielki magnes dla wszystkich marketingowców pełzających po internecie.
    Nie sugeruję tego absolutnie kolegom wyżej - żeby było jasne, bo jeszcze jakiś dobry człowiek się obrazi. Tylko proszę o konkrety zamiast peanów, aby można było ocenić rzetelność referencji. Wiecie o co mi chodzi, zwykły człowiek ma przerąbane w tych sprawach. Mi to nic nie mówi, że ktoś ma renomę, bo nie mogę jej zweryfikować nie będąc w tym światku. Tak samo mnie nie interesuje czy kancelaria "ma dział", bo każdy może go powołać wpisując to na swojej stronie www. Jakbym miał info o dokonaniach, że użyję fotograficznej analogii, to tak jakbym zobaczył "portfolio modelki", zamiast słyszeć o niej przez telefon od obcej osoby.
    Póki co, pierwszy wpis z konkretniejszymi informacjami, to kolegi Kojocisko - dzięki

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zagwozdka z prawem autorskim w USA
    By Dark in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 08:19
  2. „Twoje zdjęcie. Twoje prawo. Spotkanie z prawem autorskim i własnością intelektualną”
    By cezarycezary in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 08:41
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 12:34
  4. Budynki chronione prawem autorskim - Fotolia
    By mkl in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 11:10
  5. sprzedaż z prawem autorskim i inne wykorzystanie
    By fulpo in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 18:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •