Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie 1 Nikkor 32mm/1.2 vs Nikkor 35 mm f/1.8G AF-S DX + FT-1

    Cześć,
    Czy miał ktoś możliwość praktycznego porównania w działaniu 1 Nikkora 32mm/1.2 z zestawem Nikkor 35 mm f/1.8G AF-S DX + FT-1 na którymś z aparatów Nikon 1?
    W szczególności czy różnica w obrazku jest jakaś zasadnicza (pomijając światło i tylko centralny punkt AF dla obiektywu na FT-1). Czy w przypadku Nikkor 35 mm f/1.8G AF-S DX + FT-1 aparat daje potwierdzenie ostrości?

  2. #2

    Domyślnie

    Zdarzało mi się używać 35DX z FT-1 i działał ok - ostrość w porządku i potwierdzenie AF jest z tego co pamiętam - nie mam niestety porównania do 32/1,2.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za info. Cóż, wygląda ze 32-ka zbyt popularna nie jest
    Szkoda też, że nie odpowiednika (cenowego) Olkowego 45/1.8.

  4. #4

    Domyślnie

    Cena 32-ki również nie zachęca, a może raczej nie jest dostępna dla wszystkich. Jednak kusi światło.
    M.
    www.kreatywnyosrodekterapii.pl
    Mamy kota na punkcie dzieci.

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem okazję pobawić się 32-ką. Niestety nie tak długo jak bym chciał, ale zawsze jest za mało, a przynajmniej jakieś tam "hands on" było.
    Obiektywik zgrabny i nie powiększający znacząco zestawu (testowałem na J5). Jasność obiektywu - rewelacja, da się focić przy typowym sklepowym oświetleniu "zastanym" (iso 160, czasy 1/160-1/200). Manualne ustawianie ostrości - cóż, przy takim to już "must have" bo GO płytka i automat AF, jak to automat, niekoniecznie wyostrzy na to co by się chciało. Szkoda, ale to nie wina obiektywu, że Nikon poskąpił focus peakingu, bo tryb zoom do ostrzenia jest znacznie mniej wygodny.

    P.S.
    Szkoda, że obiektyw, jako super fast & premium, nie jest dostępny w wersji złotej, taki odpowiednik "białej Lki", byłby lans do kwadratu

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem co Ci się działało z Af w tym szkle, ale ja po zrobieniu ok 20 zdjęć nie znalazłem nie trafionego zdjęcia w połączeniu z V1. Szkło rewelacja tylko cena odstrasza.

  7. #7

    Domyślnie

    Coś byście może wrzucili z tego obiektywu.

  8. #8

    Domyślnie

    @juggler, a z jakimi ustawieniami AF robiłeś na V1 (na pojedynczym polu AF? - niestety nie znam możliwości V1 tym zakresie)? Przyznam, że ja się bawiłem tylko na "multizone", to zawsze rodzi ryzyko, że AF wyostrzy na to na co będzie chciał, tym bardziej że sceneria półkowo-sklepowa, zamiast adekwatnego dla tego obiektywu "pleneru portretowego", słabo się sprawdzała

  9. #9

    Domyślnie

    Robiłem nim zdjęcia na Nikon RoadShow, używam tylko pojedyńczego punktu AF. Trafiał na środku jak i na bocznych.

  10. #10

    Domyślnie

    No jest całkiem dobry.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor AF-S DX 35 mm f/1.8G do Nikona D60
    By Vargas in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-07-2015, 07:55
  2. Nikkor AF-S DX 35 mm f/1.8G dla Nikon D3000 ?
    By slawko1988 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 20:13
  3. Nikkor AF-S DX 35 mm f/1.8G czy Nikkor AF 35 mm f/2D
    By szupil in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 11:26
  4. Nikkor AF-S DX 35 mm f/1.8G - PROBLEM
    By suavex_77 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 07:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •