Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie [TuT] Jak włączyć wspomaganie AF w SB-700 bez błysku.

    Cześć

    Nagrałem krótki filmik na Youtube o tym jak sprawić aby SB-700 rzucała nam siatkę wspomagającą AF ale nie błyskała. SB-900/910 mają taką opcje w menu ale sb-700 jest z tej funkcje wykastrowana, ale jest łatwy sposób jak temu zaradzić

    Wystarczy na przycisk podglądu ustawić wyłączenie błysku, kiedy będziemy go trzymać i wciskać spust migawki lampa rzuca siatkę ale nie błyska kiedy robimy zdjęcie Przyda się na koncertach i wszędzie tam gdzie ciężko złapać ostrość a błysnąć nie można.
    Wiem, że może niektórzy znają tę sztuczkę ale myślę że większości może się przydać

    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2015
    Miasto
    Grudziądz
    Posty
    100

    Domyślnie

    Myślę, że ten flesz nie posiada takowej funkcji. Natomiast posiada tę funkcję SB-910.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zawoj Zobacz posta
    Myślę, że ten flesz nie posiada takowej funkcji. Natomiast posiada tę funkcję SB-910.
    Ale przecież na filmiku widać, że ta funkcja działa. U mnie również (d7100, sb700), z tym że są tylko pasy pionowe. Łapie ostrość w ciemności
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gzyms Zobacz posta
    Ale przecież na filmiku widać, że ta funkcja działa. U mnie również (d7100, sb700), z tym że są tylko pasy pionowe. Łapie ostrość w ciemności
    Pionowe zależą od ustawień AF, ustaw wszystko na Auto z AF i będzie rzucał siatkę i pionowo i poziomo



    Cytat Zamieszczone przez Zawoj Zobacz posta
    Myślę, że ten flesz nie posiada takowej funkcji. Natomiast posiada tę funkcję SB-910.
    Widzę kolega nawet nie przeczytał ani nie obejrzał :P
    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  5. #5

    Domyślnie

    Nie prościej tak: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=269407
    Wtedy masz przycisk FN wolny i możesz pod niego ustawićcoś innego.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez K4JT3K Zobacz posta
    Nie prościej tak: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=269407
    Wtedy masz przycisk FN wolny i możesz pod niego ustawićcoś innego.
    Jeżeli chodzi o ten wpis z podanego tematu (?)
    Cytat Zamieszczone przez grzegorzdz72 Zobacz posta
    Sprawa rozwiązana i okazała się banalnie prosta, wystarczy w korpusie przytrzymać przycisk z oznaczeniem lampy błyskowej (ten z przodu korpusu) i przekręcić pokrętłem (od przesłony lub czasu, teraz nie pamiętam) do czasu aż na wyświetlaczu ustawimy przekreślony znak lampy błyskowej, czyli bez błysku. Wówczas po podłączeniu zewnętrznej lampy, wspomaganie AF z diodami będzie działać, a sama lampa nie będzie się wyzwalać.
    to dotyczy tylko programów automatycznych, przynajmniej w d7100. W manualu czy półautomatach (PAS) nie wyłączysz lampy. Pozostaje jeden z wybranych przycisków wyłączający błysk.
    Cytat Zamieszczone przez CODER_BEST Zobacz posta
    Pionowe zależą od ustawień AF, ustaw wszystko na Auto z AF i będzie rzucał siatkę i pionowo i poziomo
    Ok działa tak jak piszesz. W sumie wspomaganie jest bardzo pomocne, AF łapie ostrość w zupełnych ciemnościach
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  7. #7

    Domyślnie

    Witam, mam pytanko, jak ustawić Metza 52 AF-1 - aby wspomagał AF z aparatem Nikon D600 ale aby lampa nie błyskała. Czy w ogóle jest taka możliwość? Nie widziałem nigdzie info w sieci o tym - dlatego piszę. Proszę Was o pomoc. Wiem, że post nie jest pierwszej świeżości i nie dotyczy Metza, ale najbardziej pasował moim zdaniem pod moje zapytanie.
    Kolekcjoner aparatów http://www.fotokolekcja.eu

  8. #8
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Podobne wątki

  1. SB-700 i zdalne wyzwalanie błysku
    By Karbulot in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 15:45
  2. Jak wyłączyć wspomaganie AF w sb-700 (dla D600)?
    By przespol in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 16:50
  3. SB-700 i wspomaganie autofokusa
    By atomneo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 00:21
  4. SB-700 wspomaganie AF
    By hipcio_stg in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 01:40
  5. wspomaganie AF bez błysku
    By Snowboy in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 16:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •