Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Generator galerii z opcją sklepu internetowego. Czym sprzedawać zdjęcia online?

    Szukam oprogramowania do sprzedaży zdjęć online, coś jak jAlbum - w tym jest opcja wygenerowania galerii i sprzedaży zdjęć z płatnościami PayPal.

    Program na tworzyć galerię w której będzie wyszukiwarka, osoba (najczęściej zawodnik) wpisze swój numer startowy i wyszukiwarka wyrzuci mu zdjęcia na których jest jego osoba. Następnie będzie mógł kliknąć "kup teraz" wybrane lub pakiet wszystkich zdjęć i opłacić, a już ja ręcznie wyślę mu je na email.

    Czy znacie jakieś poza jAlbum?
    D3S, dwie D700, dwie D610, trochę szkieł i copter.

  2. #2

    Domyślnie

    Ciekawe czy serwis zalamo by sie nie sprawdził w tej roli? Nie wiem tylko jak tam z wyszukiwaniem.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    Podejrzewam, że większość gotowych sklepów internetowych ma to na pokładzie. Byłem kiedyś przy produkcji sklepu z butami specjalistycznymi (chutnicy, nafciarze, nurkowie głębinowi, jacyś kosmonauci i temu podobne), ale miał dokładnie te funkcje, o jakich piszesz, tylko inaczej opisane. Pamiętam, że można było wpisać numer artykułu wraz z dodatkowymi parametrami (np. wytrzymałość na temperaturę do iluś stopni) i aplikacja sama tworzyła galerie dostępnych rzeczy. Galerie miniaturek, ale każdą miniaturka była klikalna i do powiększenia.

    Myślę, że dałoby się dostosować to do Twoich potrzeb; np. jedno kryterium to mogła by być dana impreza, inne to numer indywidualny zawodnika - żeby mógł sobie wyszukać np. wszystkie swoje zdjęcia z ostatnich zawodów, albo z ostatniego półrocza...

    Jak nie znajdziesz takich specjalistycznych do sprzedazy fotografii, spróbuj rozeznać jakiś zwykły e-commerce, nie do zdjęć, tylko do sprzedaży czegokolwiek.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja już kiedyś nad tym myślałem i nie ma defaultowo takich opcji w sklepowych CMSach. Miałem nawet zmodyfikować PrestaShop do tego, ale ciągle nie mam czasu.
    Hurtowy import można zrobić, ale gorzej z otagowaniem. Cudów nie ma, trzeba to ręcznie poprzypisywać.
    No chyba, że któryś z szanownych kolegów zleci mi to komercyjnie, to wszystko inne pójdzie w kąt, a ja będę miał motywację

  5. #5

    Domyślnie

    IMO sklep się nie sprawdzi, potrzebne jest narzędzie, które pozwoli na automatyczne i szybkie tworzenie galerii. W e-commerce dodawanie produktów jest zwykle trochę męczące. Patrzyłem na narzędzie Adobe do portfolio, ale tam też chyba nie ma wyszukiwania.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    No to mówię, że hurtem można załadować. Właśnie od tego jest sklep i wszelkie sprzęgnięte płatności. Galeria to galeria.
    Można dostosować do tego istniejące CMSy, ale trzeba mieć czas lub kasę.

  7. #7

    Domyślnie

    Na Wordpressie korzystałem z szablonu Flashlight, który miał funkcję galerii ze sprzedażą. Oczywiście wymagało to instalacji pluginów e-commerce. Nie wiem jak to się w praktyce sprawdzało bo nie testowałem.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Ciekawe czy serwis zalamo by sie nie sprawdził w tej roli? Nie wiem tylko jak tam z wyszukiwaniem.
    Dzięki wielkie za tą i inne podpowiedzi. O Zalamo nigdy nie słyszałem, a wychodzi na to że jest idealne do tej roli.
    Wrzucam 2000 zdjęć z imprezy, każdy się wyszukuje po numerze, klika i kupuje wybrane zdjęcia, płatność leci do mnie z DotPay / do klienta zdjęcia. Szybko, sprawnie, legalnie.
    Ogólnie temat zalamo dobry do tych i podobnych akcji, bawię się tym od wczoraj, polecam
    D3S, dwie D700, dwie D610, trochę szkieł i copter.

  9. #9

    Domyślnie

    Cieszę się że pomogłem. Zalamo zrobił na mnie dobre wrażenie.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Podobne wątki

  1. Dla zainteresowanych jak sprzedawać swoje zdjęcia
    By Piotr Bławicki in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-03-2016, 14:03
  2. Jak, czym - przeprowadzic ankietę online
    By Vinci in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 10:30
  3. zdjęcia bielizny do sklepu internetowego - wycena
    By sarot in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 14:29
  4. Zakładanie sklepu internetowego
    By Squier in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 19:29
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2007, 22:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •