Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Yongnuo 568 EX - pytanie o tryb HSS i wyłączenie wspomagania AF

    Witam,

    jak może zauważyliście po kilku wpisach - pytaniach testuję od 3 dni lampy i próbuję dobrać najlepszą dla siebie...
    1. Proszę o pomoc w wyłączeniu lasera AF z poziomu tej lapy 568EX. Jak to zrobić?
    2. Lampa obsługuje HSS - testuję ją na D750. Rozumiem że z tym hss 1/8000 przy włączonej lampie powinienem dać radę zejść do czasów większych niż 1/200 s - czyli np. 1/4000. Aparat blokuje mnie jednak na 1/200 - jak uruchomić taką możliwość.

    Proszę o nie odsyłanie do instrukcji... czytam ją i nie pomaga mi ona rozwiązać problemu. Może ktoś ma z tym doświadczenie?

    Dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    1. Przecież już ci napisali - w ustawieniach lampy (trzeba przytrzymać jakieś guziki - które to masz w instrukcji) przechodzisz do ustawienia gdzie pojawi Ci się "AF on" i przełączasz na "AF - -"
    2. Nie znajdziesz HSS, bo w Nikonie nazywa się to "auto FP" - włącz w aparacie, to będzie działać (ustawienie czasu synchro lampy).
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    1. Przecież już ci napisali - w ustawieniach lampy (trzeba przytrzymać jakieś guziki - które to masz w instrukcji) przechodzisz do ustawienia gdzie pojawi Ci się "AF on" i przełączasz na "AF - -"
    2. Nie znajdziesz HSS, bo w Nikonie nazywa się to "auto FP" - włącz w aparacie, to będzie działać (ustawienie czasu synchro lampy).
    ok wiem - bo w 565 już znalazłem i jest ok natomiast 568 ma inne menu i nie mogę tam znaleźć tej samej opcji...

    co do hss - w którym miejscu będzie ten auto FP?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bk2x Zobacz posta
    ok wiem - bo w 565 już znalazłem i jest ok natomiast 568 ma inne menu i nie mogę tam znaleźć tej samej opcji...
    Jest tak samo opisana ja w 565. Nie można nie znaleźć, bo masz jak byk wyświetlone "AF"

    Cytat Zamieszczone przez bk2x Zobacz posta
    co do hss - w którym miejscu będzie ten auto FP?
    w ustawieniach aparatu dotyczących lampy. Jest tam ustawianie czasu synchronizacji.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    oczywiście że jest AF na lampie... - masz rację - tylko trzeba było trochę mojego rozgarnięcia żeby jednocześnie przytrzymać 2 przyciski z lewej żeby wejść do menu...;(

    a jeśli chodzi o hss to dalej szukam tych ustawień w aparacie...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    dobra, znalazłem - dzięki za cierpliwość i wyrozumiałość

    Dla nierozgarniętych jak ja - wklejam instrukcję: (dla d750)
    Menu aparatu -> Menu ustawień osobistych -> Braketing/lampa błyskowa -> Czas synchronizacji błysku - > ustawienie 1/200 tryb auto FP

    pozdr

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-02-2016, 20:32
  2. Lampa YN-568 EX i tryb HSS
    By nikoniarz in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 20:42
  3. Pytanie o trzeci tryb AF w D3.
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-03-2009, 15:47
  4. Metz 54 Mz 4 i tryb HSS dla Manual .
    By MirekM in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-10-2006, 19:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •