Close

Zobacz wyniki ankiety: Ankieta nigdy nikomu nie zaszkodziła...

Głosujących
33. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Sony a6000 - aps-c

    23 69,70%
  • Olympus m10 mark II - m4/3

    10 30,30%
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Nie miałem w reku tylko nowości. I nie wiem jak z nimi jest. Ale tu jako propozycja padła xe1 i xe2. A te wlasnie w rękach miałem.
    A zdjęcia próbowałeś robić?
    Bo ja widzę, że choć AF w X-E1 jest wolniejszy, to jednak jest pewny i do fotografowania statycznych zdjęć w zupełności wystarcza.
    Do pracy w trybie serwo oczywiście specjalnie się nie nadaje, ale kto przy zdrowych zmysłach do tego kupuje bezlusterkowca?

    Pisanie że X-E1 i X-E2 "nie mają autofocusa" świadczy o twojej ignorancji w tym temacie.
    FF (Fuji + Fuji)

  2. #12

    Domyślnie

    MIałem E-Pl5, a teraz mam E-M10 II i jestem bardzo zadowolony. Używam na wycieczki i rodzinne pstrykanie. Dotykowy ekran i szybki AF. Stabilizacja super. Budowa solidna. Pomacaj sam co planujesz kupić i kup,
    co najbardziej się spodoba. Mam kilka aparatów od FF po cropy i Olka wybrałem świadomie, bo mi się podoba. Kupuj rób foty i się ciesz. Jak najmniej testów, jak najwięcej zdjęć.
    Powodzenia.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    A zdjęcia próbowałeś robić?
    Bo ja widzę, że choć AF w X-E1 jest wolniejszy, to jednak jest pewny i do fotografowania statycznych zdjęć w zupełności wystarcza.
    Do pracy w trybie serwo oczywiście specjalnie się nie nadaje, ale kto przy zdrowych zmysłach do tego kupuje bezlusterkowca?

    Pisanie że X-E1 i X-E2 "nie mają autofocusa" świadczy o twojej ignorancji w tym temacie.
    Probowalem. Robiłem. I wlasnie dlatego

    Choc Twoj wpis miał jak sadze zupełnie inny cel, dokładnie o tym samym piszesz, o czym i ja wspomniałem.

    Natomiast świat jak widac Twoim zdaniem zupełnie oszalał. Bo ludzi ogrom kupuje bezlustra. I zdjęcia robią. Udane zdjęcia. Fuji to nie jest czubek tej "góry bezlusterkowej". To jakis tam segment. Czy udany ? Jak widac roznie to ludzie oceniają.
    Na pewno tani nie jest.

    Ludzie natomiast kasy nie maja, kupując chca miec jeden aparat do wszystkiego. Wolno im.

    Kupując, nalezy miec świadomość niedostatku af w tych wskazanych aparatach. I nie wychwalać pod niebiosa. Zachować choc troche obiektywizmu oraz innych na minę nie wpychać. Na xe1 oraz xe2 świat sie nie kończy. Jest cała masa innych modeli i rożnych firm, dla osob ktore potrafią rawa wywołać.

    A to ze mozna ? Oczywiscie.
    Ja potrafie nawet bez af. I zrobie to szybciej pewnie niz fuji i chyba duzo celniej... Ale czy dlatego mam namawiać innych zeby podejmowali takie same decyzje zakupowe jak ja? Oczywiscie ze moge. Ale po co ? Nie lepiej jasno i wyraźnie uprzedzić majac juz jakies doświadczenie ?

    Miłego dnia

  4. #14

    Domyślnie

    Na szczeście nie trzeba wierzyć dedziewięćdziesiątemu że fuji nie ma AF - można pooglądać testy, a nawet sobie sprawdzić samemu Chociaż aktualnie Fuji nie posiadam to szczerze polecam - jako aparaty do robienia zdjęć.
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    ... nie rozumiem tylko jednego, co fuji robi z mozgu posiadacza ?
    W watku dedykowanym słowo złe powiedziec to lincz gwarantowany. Tu jak widac tez.

    Serio boicie sie ze nikt od Was tych aparatow nigdy nie odkupi ? Ze ludzie sie zorientują ze jpg mozna samemu zrobic, a i raw mozna dostac elastyczny i łatwiejszy ? Ze działający af to nic takiego, i mozna po prostu go dostac wraz z zakupem ?

    Żadna to krucjata z mojej strony.
    Weź nie trolluj.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #16

    Domyślnie

    Olek i Fuji myślę, że podchodzą dużo poważniej do swoich systemów niż Sony (jeśli chodzi o bezlustra). Na wycieczki Olek byłby chyba ok. Fajna sprawa, że mają wiele uszczelnionych modeli. Fuji, jeśli chciałbyś pójść w stronę portretów. Mam Sony a6000 i trochę czasami żałuję, że jednak nie wdepnąłem w Fuji. Od Fuji odstraszył mnie brak taniej 50mm, ale teraz naszła mnie ochota na ich 56, a w Soniaku nie ma tak fajnego szkła.

  7. #17

    Domyślnie

    Epicur w Twoim filmie najlepiej spisuje się kompakt. Bo rozumiem że ten LX100 jest pierwszy w teście.
    Ostatnio edytowane przez GaijinPawel ; 03-02-2016 o 11:16
    D 3100 - N 18-55, N 55-300, Helios 44-4, Industar 61.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GaijinPawel Zobacz posta
    Epicur w Twoim filmie najlepiej spisuje się kompakt. Bo rozumiem że ten LX100 jest pierwszy w teście.
    LX100 jest pierwszy w teście, ale nie wypadł najlepiej. Zauważ, że wiele razy w ogóle nie ustawił ostrości.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Kupując, nalezy miec świadomość niedostatku af w tych wskazanych aparatach. I nie wychwalać pod niebiosa.
    Mamy świadomość i nie wychwalamy pod niebiosa.
    Wg mnie określeniu w stylu "AF jest wystarczająco dobry" jest do tego daleko.

    Zachować choc troche obiektywizmu
    Mam wrażenie, że właśnie tego u ciebie brakuje...
    FF (Fuji + Fuji)

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Do sony i m4/3 jest świetna sigma 60mm, nie zapominajmy o tym że za kwotę 690zł dostajemy szkło bijące wiele konkurencyjnych, fuji jak dla mnie poszło w gigantyczny marketing, a ceny obiektywów ustalali chyba licytując kto da więcej na zebraniu marketingowców.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Olympus ] Olympus OM-D E-M10 - wrażenia, zdjęcia i inne okoliczności
    By gebels in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 226
    Ostatni post / autor: 24-01-2024, 09:41
  2. OLYMPUS E-M10 czy... (wybór bezlusterkowca)
    By ARECKI777 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 09-12-2015, 22:37
  3. SONY a6000 - zamiennik akumulatora.
    By Panerai in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 18:16
  4. sony a6000 - taniej?
    By martaroo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 20:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •