Close

Strona 22 z 23 PierwszyPierwszy ... 1220212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 228
  1. #211
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nie słyszałeś o fotografii otworkowej?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #212
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Masz na myśli akty?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #213
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nie brnijmy
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #214
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2013
    Miasto
    Wrocław - Gądów Mały
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Zastanawiam się nad zakupem sprzętu do studia fotograficznego w małej rodzinnej firmie (amatorskie, lecz wspomagające sprzedaż internetową). Będzie to głównie fotografia produktowa jak i fotografia produktów na modelce na tle tła, gdzie modelka będzie prezentować na sobie np. kostiumy karnawałowe, piżamy, staniki itp.

    Również planuję fotografować produkty które będą położone np. na biurku/stoliku na którym będą położone przeróżne rekwizyty np. z Harrego Pottera itp - pokazując jak wygląda produkt w " bardziej naturalnym miejscu".
    Co głównie jest fotografowane:

    - gadżety filmowe jak kubki, zegary ścienne, zeszyty, małe zabawki, koce, materace do pływania, bielizna także większe produkty jak np. mapa zdrapka.itp.

    Wymiary studia:

    Szerokośc: 280cm (możliwość usunięcia z 2 regałów po lewej stronie, dzięki czemu będzie dużo więcej miejsca z lewej strony, około 100 cm można wtedy dodać- tylko tam jest niestety niższy sufit)
    Długość: 515cm z możliwością do 700 cm (jeśli wyjdziemy poza główne pomieszczenie)
    Wysokość: 315 cm

    (wiem, jest bardzo małe lecz tylko taki kawałek udało się zrobić z części biurowo/magazynowej)

    Zdjęcia studia poniżej:

    http://i63.tinypic.com/15s545y.jpg
    http://i65.tinypic.com/i3gtxk.jpg
    http://i67.tinypic.com/2h8259f.jpg
    http://i65.tinypic.com/72dqpk.jpg
    http://i64.tinypic.com/f3hkb9.jpg

    Z lewej strony mogę zamontować jeszcze zasłonę / kotarę, która zasłoni te regały. Również z tyłu magazynu mogę także zamontować zasłonę / kotarę.


    Do fotografii produktowej zastanawiałem się nad zakupem namiotu bezcieniowego z racji tego, że mamy dużo trudnych produktów do fotografowania (szklane kielichy, kubki z ceramiki, które mocno odbijają światła itp )

    Myślałem o czymś takim:

    https://www.cyfrowe.pl/wyposazenie-s...70x155-cm.html

    Jeśli chodzi o budżet to posiadam kilka tysięcy zł do zagospodarowania.

    Aktualnie posiadam jedynie:

    Nikon D750, obiektyw 35 1.8 FX Nikkor, 24-120 F4, 85 1.8 Nikkor oraz lampę błyskową nikon SB700.

    Czy byłaby szansa aby ktoś mógł mi coś polecić / doradzić ?

    Nie wiem jakie lampy (polecano mi ze światłem stałym) dobrać i inne niezbędne "Akcesoria". Też mam w planach wybrać się do jakiegoś studia we Wrocławiu i porozmawiać z obsługą.
    Cel: Zdjęcia modelek na tle tła z produktami + zdjęcia produktów

    Tutaj kilka zdjęć jak aktualnie fotografujemy produkty:

    http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2...9#.Wt8pzIhuZaQ

    http://i68.tinypic.com/amwcw3.jpg

    http://i64.tinypic.com/33mo8ll.jpg

    Z góry niezmiernie dzięki!

    ps. czy jest ktoś może z Wrocławia kto mógłby mi później ewentualnie pomóc z tym wszystkim na miejscu ? (naturalnie, dogadalibyśmy się)

    Pozdrawiam,
    Wojtek
    Ostatnio edytowane przez Velinyth ; 24-04-2018 o 15:07
    D750, | N35 1.8FX | N85 1.8 | SB700

  5. #215
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Velinyth Zobacz posta
    Do fotografii produktowej zastanawiałem się nad zakupem namiotu bezcieniowego z racji tego, że mamy dużo trudnych produktów do fotografowania (szklane kielichy, kubki z ceramiki, które mocno odbijają światła itp )
    Nie rób tego błędu bo zwątpisz w wydatki jakie poniosłeś jak zobaczysz te koszmarki z namiotu, właśnie te trudne przedmioty wychodzą tragicznie.

    Cytat Zamieszczone przez Velinyth Zobacz posta
    Nikon D750, obiektyw 35 1.8 FX Nikkor, 24-120 F4, 85 1.8 Nikkor oraz lampę błyskową nikon SB700.
    Sprzęt bajeczny i nie jest wymagany aż tak dobry do takich zdjęć, więc tu nie musisz się martwić.

    Cytat Zamieszczone przez Velinyth Zobacz posta
    ...mam w planach wybrać się do jakiegoś studia we Wrocławiu i porozmawiać z obsługą.
    No i to jest świetny pomysł.

    Co mogę ci doradzić w kwestii światła to przetestowanie czy potrafisz ogarnąć błyskowe, jeśli nie to ciągłe dlatego że teoretycznie widzisz co się dzieje ze światłem.
    Pomieszczenie wąskie, zasłonięcie regałów pewnie będzie potrzebne ale co do miejsca i wygody przekonasz się dopiero jak ustawisz cały sprzęt zwłaszcza światło.

  6. #216

    Domyślnie

    Ja niestety niezbyt się na tym znam... Dlatego też kompletnie nie będę w stanie pomóc...
    Kto występnym przebacza, ten niewinnych będzie karał kiedyś!

  7. #217

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Pomieszczenie wąskie, zasłonięcie regałów pewnie będzie potrzebne ale co do miejsca i wygody przekonasz się dopiero jak ustawisz cały sprzęt zwłaszcza światło.
    Z kichowatego studia nie ma zbytniego pożytku. 2,8 m daje tylko po metrze od stolika (na statyw i końcówkę). To mało. Ja bym (na 90%) zmienił oś fotografowania na tą po krótkim boku. Odejście to będzie tylko 3,8 (czyli w praktyce 2 m od stolika) ale za to będą w pełni dostępne kąty na oświetlenie. W takim układzie regały należy wywalić bo będzie to miejsce dla fotografa. Nie trzeba tam wysokości ale za to nad planem będzie dobrze (bardzo dobrze). Prawdę powiedziawszy to najprościej wejść i się rozejrzeć i od razu wiadomo co trzeba zrobić.

    A przede wszystkim trzeba pomyśleć o infrastrukturze - podwieszeniach lamp, gniazdkach, przestrzeni na składowanie przedmiotów, oświetleniu roboczym. Dalej gdzie tło (i jakie).
    Teraz oświetlenie - jednak błyskowe - jak ktoś może polecać tandetne rozwiązania świetlówkowe??? pomysł na stolik - najlepiej zrobić samemu.

    Namiot oświetleniowy możesz sobie darować.

    Pozdro
    Wiesiek

  8. #218
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    ...jak ktoś może polecać tandetne rozwiązania świetlówkowe???
    Póki co nikt chyba nie polecił
    Światło stałe dobre na ledach do zrobienia lub kupienia, ewentualnie halogeny nawet budowlane ale tu walka z temperaturą wymusza inne dyfuzory.
    Zarówno na ledach jak i halogenach można regulować siłę światła, kwestia jakości światła też przyzwoita zwłaszcza jeśli dobre ledy wybierzemy.
    Odradzam świetlówki, a polecam błysk, w takich warunkach może systemowe będą lepsze niż studyjne, nawet tanie chińskie po 100zł plus mocowanie bowens i do tego mamy co potrzeba, snooty, klosze, softboxy itd w niskich cenach, a przy okazji pozbywamy się kabli.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 24-04-2018 o 19:05

  9. #219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Póki co nikt chyba nie polecił
    Światło stałe dobre na ledach do zrobienia lub kupienia, ewentualnie halogeny nawet budowlane ale tu walka z temperaturą wymusza inne dyfuzory.
    Zarówno na ledach jak i halogenach można regulować siłę światła, kwestia jakości światła też przyzwoita zwłaszcza jeśli dobre ledy wybierzemy.
    Cytat Zamieszczone przez Velinyth Zobacz posta
    Nie wiem jakie lampy (polecano mi ze światłem stałym) dobrać i inne niezbędne "Akcesoria". Też mam w planach wybrać się do jakiegoś studia we Wrocławiu i porozmawiać z obsługą.
    Cel: Zdjęcia modelek na tle tła z produktami + zdjęcia produktów
    No trochę to dedukcja była bo odpowiednie do tych celów oświetlenie ciągłe będzie dużo droższe od błyskowego i uznałem, że jak zawsze polecą "fotograficzne" światło ciągłe.

    Co do regulacji halogenów pod kątem fotografii produktowej gdzie może być konieczne np 3-4 EV różnicy to trudne jest - dimerów tu nie wykorzystasz, wymiana palników też jest ograniczona (chyba tylko 300 i 500 W) trochę odległością no i najlepiej filtrami szarymi ale znów wysoka temperatura je wykańcza (no chyba, że górna półka). Do tego to cholerstwo jest po prostu niebezpieczne w małym studio. Mam sporo halogenów, wykorzystywaliśmy je do filmowania, ale w studio foto to nie jest dobre rozwiązanie.
    Z LED-ami będzie też spory problem z regulacją wielkości powierzchni świecących. Do tego w produktówce z ludźmi trzeba sporo światła.

    Czyli po prostu błysk.

    Pozdro
    Wiesiek

  10. #220
    Oszczędny w słowach Awatar 4listny
    Dołączył
    04 2018
    Miasto
    Luksemburg / Ostrów WLKP
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam,

    Jak niektórzy już wiedzą z wątku gdzie prosiłem o pomoc w wyborze nowego body, mam robić sesję dla klubu piłki halowej (liga luksemburska więc amatorski poziom). Ja sam studia nie potrzebuje a kumpel chce to zrobić jak najniższym kosztem. Wysłał mi link do takich zestawów:

    https://www.amazon.de/OUBO-Hintergru...een%2Bset&th=1
    https://www.amazon.de/OUBO-Hintergru...een%2Bset&th=1
    (w pierwszym są lepszej jakości tła, bawełna, w drugim włóknina ale za to blenda która wydaje mi się średnio potrzebna, nie mylę się?)

    Ja za bardzo się na sprzęcie studyjnym nie znam bo to nie mój ulubiony rodzaj fotografii. Czy do 100euro znajdzie się coś lepszego? Mnie obawia trochę rozmiar tła (3m x 1,6m) może być za wąskie jeśli zawodnik stanie powiedzmy metr przed tłem i rozłoży ręce, nie wiem czy takie zdjęcia będą potrzebne no ale biorę to pod uwagę. Dodam też że sam posiadam do aparatu lampę Metz 50 af-1.

    EDIT:
    aha, zależy mu na zielonym tle bo zawodnicy mają być wycinani potem w postprodukcji i będą robione, plakaty, fimiki ze skrótami z meczów itd, więc przyda się i dlatego takiego zestawu szuka)

Strona 22 z 23 PierwszyPierwszy ... 1220212223 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. domowe studio
    By sebastian78 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 17:59
  2. studio domowe
    By Irenka85 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 19:09
  3. domowe studio
    By kristof05 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 16:03
  4. studio domowe
    By sebah in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2008, 21:30
  5. Studio domowe
    By michal13031986 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-12-2006, 12:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •