Close

Strona 20 z 23 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 228
  1. #191
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Być może wziął pod uwagę to co gdzieś dawałam jako opcję. Jeśli odstawi lampe na 1.5 m to nie uzyska f 1.4, nawet na energii na minimum (chyba).
    Można robić na pilocie, podnieść ISO, da się robic na 1.4. Oczywiście trzeba zmieniać WB, najlepiej na PRE, bo Auto na żarowym ... wiadomo jak trafia.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #192

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Być może wziął pod uwagę to co gdzieś dawałam jako opcję. Jeśli odstawi lampe na 1.5 m to nie uzyska f 1.4, nawet na energii na minimum (chyba).
    Można robić na pilocie, podnieść ISO, da się robic na 1.4. Oczywiście trzeba zmieniać WB, najlepiej na PRE, bo Auto na żarowym ... wiadomo jak trafia.
    Jacku! 300 W pilot od razu wskazuje na lampę z wentylatorem - dużą i ciężką. Na wyjazdach bardzo cenię sobie poręczność - małą wagę i mały rozmiar. Nawet kosztem kompromisów. W studio mam duże i porządne lampy a wożę te najmniejsze (1,1 kg). Za to mam do nich akumulatorowe zasilanie (które czasem biorę a przeważnie nie). Mała lampa to lekki statyw (ale trzeba byłoby sprawdzić jak jest z tą oktą). A tu jest pytanie co jest robione? Jeśli to sylwetki to wiadomo. Ale do portretów na wyjeździe można zdecydowanie zejść z wymiarem. Słowem dużo pytań brak odpowiedzi.

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #193
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Pomieszczenie 4x5 m. W terenie 300W zeżre natychmiast to co w akumulatorze. To nawet nie o wagę wtedy chodzi.
    Lampy plenerowe mają bardzo słabe piloty - nie zauważyliście tej reguły? Często jest to 50W. Wydawało by się że to wbrew logice, ale wcale tak nie jest. Bo gdy w plenerze mamy światło zastane (nie mówiąc o pełnym słońcu) to silny pilot i tak będzie prawie niewidoczny, więc po co ma zżerać prąd? W sumie w lampach plenerowych to w dzień się nie używa pilotów, stosuje się je dopiero do zdjęć o zmierzchu/w nocy. Producenci dają w tych lampach słabe piloty. Niestety traci na tym użyteczność tych lamp w studiu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #194

    Domyślnie

    Dokładnie, brałem pod uwagę wypowiedź Jacka co do mocy pilota. Wykorzystać do mniejszych go.

    Zdaję sobie z tego sprawę, że nie da się osiągnąć wszystkiego 1 lampą, ale chciałbym to jakoś wypośrodkować. Pomyślałem, że ta powyższa 4setka będzie dobrym rozwiązaniem ze względu na możliwość zejścia do 1/128.

    Wojut @ jest robione biznesowo-reklamowe (podczas pracy np. fryzjezr, kosmetyczka, stomatolog itp), również połowa sylwetki i ostatnio wchodzi noworodkowo-dzieciakowe (tak do 2 lat).

    Nie wspomniałem o tym, że na samą lampę mogę przeznaczyć do 2000zł

    Jako modyfikator biorę pod uwagę głównie oktę 120 z gridem. Chociaż nie zamykam się na pozostałe.

    Jeszcze jak jesteśmy przy 400Ws to brałem pod uwagę również "Quadralite Pulse Pro X 400" (tutaj pilot 150).

    Być może powinienem iść w kierunku 200Ws?

  5. #195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czarny Zobacz posta
    "Quadralite Pulse Pro X 400"
    W tym przypadku wchodzisz w (wbudowany) system radiowego sterowania, w którym masz i lampy na sanki, i studyjne, i akumulatorowe 200Ws i 600Ws (mocowanie akcesoriów Bowens, pilot LED), wszystko sterowane i wyzwalane jednym urządzeniem. W razie konieczności rozbudowy to może być przydatna informacja.

  6. #196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czarny Zobacz posta
    Dokładnie, brałem pod uwagę wypowiedź Jacka co do mocy pilota. Wykorzystać do mniejszych go.

    Zdaję sobie z tego sprawę, że nie da się osiągnąć wszystkiego 1 lampą, ale chciałbym to jakoś wypośrodkować. Pomyślałem, że ta powyższa 4setka będzie dobrym rozwiązaniem ze względu na możliwość zejścia do 1/128.

    Wojut @ jest robione biznesowo-reklamowe (podczas pracy np. fryzjezr, kosmetyczka, stomatolog itp), również połowa sylwetki i ostatnio wchodzi noworodkowo-dzieciakowe (tak do 2 lat).

    Nie wspomniałem o tym, że na samą lampę mogę przeznaczyć do 2000zł

    Jako modyfikator biorę pod uwagę głównie oktę 120 z gridem. Chociaż nie zamykam się na pozostałe.

    Jeszcze jak jesteśmy przy 400Ws to brałem pod uwagę również "Quadralite Pulse Pro X 400" (tutaj pilot 150).

    Być może powinienem iść w kierunku 200Ws?
    Prawdę powiedziawszy moc nie jest tu istotna bo po pierwsze 200 Ws przy tej przysłonie (do 7) wystarczy. Dalej miedzy 200 a 400 jest tylko 1 EV - wystarczy, że podniesiesz czułość do 200 ISO. Powinny decydować inne względy - podział mocy, HSS, radio, pilot (???) ale też waga i rozmiar. W sumie to nikt za Ciebie nie zadecyduje. Ja sam raz biorę jeden sprzęt a drugim razem inny. Być może pierwszą lampę chciałbym mieć jednak porządną (choć ceną jest właśnie waga i rozmiar). Ale jak bym miał 3 sesje dziennie (a tak nieraz mam) to mam inne priorytety - minimalizm - dbam o kręgosłup a wiem, że sobie poradzę.
    Czyli obawiam się, ze wybór spadnie na Twoje barki.

    Pozdro
    Wiesiek

  7. #197

    Domyślnie

    Dzięki za rady. To 1EV to dużo i nie dużo. Zależy od miejsca gdzie będziemy błyskać. Po długim namyśle wezmę tego Quadralite Pulse 400. Jeśli będzie zdecydowanie za dużo to zakupię 200. W sumie nie będzie tragedii bo taki plan na przyszłość był - dwie lampy. Chociaż problem jest taki, że "pomagiera" nie mam To właśnie ten aspekt minimalizmu. Raz jeszcze dzięki.

  8. #198
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Weź Pulse 400 pro x i Nawigator x. Ja nie jestem zwolennikiem HSS, ale jak jest uzywana jedna lampa to możesz tak robic i będziesz miał te f 1.4.
    Lampa Jinbei MSN jest niedostepna, chyba jej nie robią. Ja ją miałem na warsztatach 3 lata temu. Szkoda że nie ma następcy tego modelu.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 14-01-2018 o 16:56
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #199

    Domyślnie

    Miałeś na myśli Pulse Pro X? Bo Pulse Pro nie ma wbudowanego radia, a seria Pulse chyba nie ma modelu 400Ws (pomijając regulację do 1/32 i brak radia).

    A co do minimalizmu, to zobacz Quadralite Reporter 200, z dodatkiem http://quadralite.pl/reporter-akceso...holder-glowica - może się okazać, że tyle Ci wystarczy (i obejdziesz się bez plączących się kabelków).
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 14-01-2018 o 14:37

  10. #200
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Miałeś na myśli Pulse Pro X?
    Tak, oczywiście.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 20 z 23 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. domowe studio
    By sebastian78 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 17:59
  2. studio domowe
    By Irenka85 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 19:09
  3. domowe studio
    By kristof05 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 16:03
  4. studio domowe
    By sebah in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2008, 21:30
  5. Studio domowe
    By michal13031986 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-12-2006, 12:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •