Close

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 228
  1. #1

    Domyślnie Domowe Studio Fotograficzne

    Witam, od jakiegoś czasu przymierzam się do stworzenia domowego studia fotograficznego. Owe studio chcę stworzyć w moim własnym pokoju. Wymiary 5,5 x 5m wysokość: 3m.
    I chciałbym żebyście mi doradzili co do sprzętu, który chcę kupić, ewentualnie co zmienić, czego się wystrzegać itd.
    Fotografować w tym studio chcę głównie portrety, ale też całe postaci jak i również produkty.

    1. Tło fotograficzne:
    b)tło kartonowe http://allegro.pl/tl...5191239505.html kupił bym białe i czarne na początek z tym że szersze

    2. Belka poprzeczna do teł:

    b)130-300cm http://allegro.pl/te...5626580532.html

    3. Lampa błyskowa:
    a) posiadam reporterską yongnuo YT568 EX II do której dokupił bym statyw oraz mocowanie bowens z softboxem ale jaki softbox jakie wymiary ?
    b)lampa błyskowa studyjna : myślę nad 300/400 watowymi studyjnymi
    http://allegro.pl/qu...5908239650.html
    http://allegro.pl/st...5938437987.html
    http://allegro.pl/qu...5785670065.html

    4. Kostki synchro:
    no i tutaj nie wiem jak by to połączyć żeby lampa reporterska błyskała razem z studyjną, jakie wyzwalacze wybrać? Yongnuo RF603 ?

    5. Softbox/ parasolka
    parasolka do reporterskiej 100 cm biała? czy biało czarna czy softbox ? a jak softbox to jaki? też 60x90 jak do studyjnej czy moze jakiś inny?

    softbox 60x90 z greedem do studyjnej : http://allegro.pl/su...5805165344.html

    6. blenda : jakaś 5w 1 110x90 ?

    Całkowity koszt: max: 1000zł
    Prosił bym o rady i z góry dziękuję

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Linki są złe.
    Blenda biało-srebrna. Zapomnijcie o istnieniu blend 5 w 1. Rozmiar jak największy (120x180). Małe rozmiary blend załatwisz paczką styropianu do ociepleń budynków. W fotografii produktowej używa się czasami kilku płyt z różnych stron. Dlatego piszę o całej paczce.

    Co do lamp - nie kupujcie tych najtańszych - mają za mały zakres regulacji i słabe piloty. Sensowna lampa o mocy 300Ws kosztuje jakieś 600 zł (silny pilot i podział mocy do 1/64- 1/32)
    Ale wy często szukacie sprzetu, którym mozna robić wszystko. A to nie jest wtedy tanio. Polecam lampy na którymch pracowałem - 400 Ws kosztuje 1000 zł - http://fripers.pl/p/lampa-studyjna-m...kiem-radiowym/
    Ma 1/128 mocy, ma pilota 300 W, ma krótki błysk, ma HSS, ma sterowanie z radia.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Hmm 1000 zł to dość dużo jak na mój budżet, chciałem z lampą zmieścić się do 650zł. I zastanawiałem się nad Lampa Quantuum Move 300 albo Move 400. Z tym że jakie musiał bym mieć nadajniki/odbiorniki żeby ta lampa błyskała razem z reporterską yongnuo YT568 EX II ? YongNuo RF-603 II by działał z tą Quantuum i YT ?
    I czy softbox 60x90 do studyjnej i reporterskiej byłby odpowiedni ?
    Ostatnio edytowane przez PablooPhotography ; 01-02-2016 o 16:45

  4. #4

    Domyślnie

    Wyzwalacz radiowy - dowolny. W 568 masz tryb S1 = fotocela, dokładnie tak działająca, jak w lampie studyjnej.
    Oszczędnościowo wystarczy jeden odbiornik, jeśli druga lampa "zobaczy" błysk z lampy mającej odbiornik wyzwalacza radiowego.
    Tak, byłby odpowiedni, o ile założysz go do jednej albo drugiej,
    Nie, nie będzie odpowiedni, jeśli potrzebujesz źródła światła o innym kształcie albo innej wielkości.
    Quantuum Move - obok masz wątek, w którym te lampy okazały się problematyczne ze względu na za mały zakres regulacji do potrzeb kolegi - ale to wcale nie znaczy, że u Ciebie też będzie podobny problem. Jednak jak kupisz, i okaże się, że na minimalnej mocy jest za mocna, będziesz mógł mieć pretensje tylko do siebie

    W sumie nie do końca rozumiem Twój wątek, wygląda na to, że masz już dokładnie określona listę zakupów, i chciałbyś potwierdzenia, że masz kupić to, co wypisałeś?
    W Katowicach masz kilka niedrogich miejsc do wynajęcia (studio), nie lepiej wydać kilkadziesiąt zł, żeby się upewnić, czy to chcesz kupić sprawdzi się w Twojej pracy, niż wydać, i potem żałować zakupu?

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PablooPhotography Zobacz posta
    Hmm 1000 zł to dość dużo jak na mój budżet, chciałem z lampą zmieścić się do 650zł. I zastanawiałem się nad Lampa Quantuum Move 300 albo Move 400. Z
    I czy softbox 60x90 do studyjnej i reporterskiej byłby odpowiedni ?
    Odpowiem od końca - rozmiar softboxu - zalezy od rodzaju światła jakie chcesz dostać i od odległości z jakiej będziesz go w praktyce używał. Tego nie wiem, więc nie odpowiem.

    Move 300 mają podział mocy .. nie wiem jaki. Bo raz piszą, że 5 przysłon (czyli do 1/32) a w instrukcji jest, że na wyświetlaczu jest 5.0 do 8.0 czyli wg mnie to jest... 1/8. Coś tu jest naknocone.
    Pilot (światło modelujące) 150 W - też by mógł być silniejszy.

    Nie napisałeś jakie cechy mają mieć lampy. Bo w watkach obok okazało się, że ludzie chcą mieć lampę by robić produktówkę ale i portrety móc robić na dziurze 2.0 (czyli potrzeba bardzo dużego podziału mocy), a i jeszcze chcą superszybkiego ładowania - kilka klatek na s. No i lampa ma być za kilka stów. Nie ma na razie takiego sprzętu!
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 01-02-2016 o 17:15
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli spokojnie mogę sobie
    YongNuo RF-603 II zamontować na sankach aparatu i wyzwalać studyjną np. Move 300 oraz reporterską YN w trybie s1. Tak ?
    Co do studio to mam jakieś doświadczenie ze szkoły fotograficznej. Z tym że tam były profesjonalne lampy 1200 W. A nie takie bobeczki 300 w Quantum za 500/600zł :P. I nikt tam nie używał reporterskiej zamiast studyjnej heheh ;d.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nie znam lampy reporterskeij YN. Żadnej. Gdzieś wyczytałem, że mają swoje "patenty" które mogą w niektórych przypadkach komplikować życie. Np wszyscy stosują wtyki jack lub mini jack. A oni mają w niektórych lampach coś jak usb. Nie wiem, nie rozgryzam tego, nie znam lamy. Niech odpiszą tobie ci co taką lampę mają.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    http://fripers.pl/p/lampa-studyjna-m...kiem-radiowym/
    Ma 1/128 mocy, ma pilota 300 W, ma krótki błysk, ma HSS, ma sterowanie z radia.
    A coś takiego tylko z zasilaniem plenerowym? Co w stylu Quantuum SD-300? Może być regulacja nawet do 1/32. Z jednej strony skłaniałem się do Quantuum Move 300, ale z drugiej SD-300 kusi niezależnością od gniazdka.

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Z zasilaniem plenerowym mają słabe piloty. Celowo, bo żrą akku. No i jak chcesz 1/32 to ... chcesz nie taką lampę jaka linkowałem tylko zupełnie inną,
    Ja podałem sieciową, z 1/128, z 300W modelującym. A ty mówisz o akumulatorowej, modelujące będzie pewnie miało 50W i z 1/32.
    Nie wiem co teraz jest akumulatorowego. Jakoś te modele są robione przez rok i potem zaprzestają albo zmieniają model. Quantuuma DP robili dłużej, ale już też go chyba nie ma.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Z zasilaniem plenerowym mają słabe piloty. Celowo, bo żrą akku. No i jak chcesz 1/32 to ... chcesz nie taką lampę jaka linkowałem tylko zupełnie inną,
    Ja podałem sieciową, z 1/128, z 300W modelującym. A ty mówisz o akumulatorowej, modelujące będzie pewnie miało 50W i z 1/32.
    Nie wiem co teraz jest akumulatorowego. Jakoś te modele są robione przez rok i potem zaprzestają albo zmieniają model. Quantuuma DP robili dłużej, ale już też go chyba nie ma.
    Wiem, że lampy akumulatorowe mają słabsze piloty. To w sumie oczywiste. O 1/32 napisałem, bo rozumiem, że coś za coś: jeśli chcę zyskać na mobilności, to muszę na czymś stracić, np. na pilocie i regulacji. Quantuum DP jest dalej dostępne i ma pilota 150 W http://foto-tip.pl/pl/lampa-quantuum-dp-600.html. Z mojego punktu widzenia brakuje jej tylko radiowego sterowania (leniwy jestem). Jinbei, które podałeś, jest oczywiście lepsze od Quantuuma, a skoro kosztuje tyle samo, to dodatkowy zakup sterowania nie byłby problemem - gdyby był możliwy. W Quantuumie sterowania nie ma w ogóle, stąd moje pytanie o coś w stylu Jinbei, ale z zasilaniem akumulatorowym.

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. domowe studio
    By sebastian78 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 17:59
  2. studio domowe
    By Irenka85 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 19:09
  3. domowe studio
    By kristof05 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 16:03
  4. studio domowe
    By sebah in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2008, 21:30
  5. Studio domowe
    By michal13031986 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-12-2006, 12:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •