Close

Strona 23 z 23 PierwszyPierwszy ... 13212223
Pokaż wyniki od 221 do 228 z 228
  1. #221

    Domyślnie

    Lepiej miec szersze tlo, na pewno 1,5m jest za wąskie
    Soft boxy sa za male i lampy malej mocy
    Niech kolega szuka co najmniej 1,5 wysokie softboxy, mogą byc wąskie jak nie ma miejsca, w studio używają lamp od 600W mocy, tło tez trzeba będzie podświetlić jak chce je uwydatnić

  2. #222
    Oszczędny w słowach Awatar 4listny
    Dołączył
    04 2018
    Miasto
    Luksemburg / Ostrów WLKP
    Posty
    13

    Domyślnie

    Pytałem kumpla i zdjęcia mają być od pasa w górę więc ta szerokość myślę że starczy jednak. Zielone tło będzie i tak wycinane więc jest potrzeba je podświetlać? Jeżeli tak to czy ustawienie softboxów na modela (z przodu pod lekkimi kątami po obu stronach) i błyskanie na tło Metz'em da w miarę zadowalający efekt? Chodzi o to żeby w PS nie było dużo zabawy z wycinaniem tych postaci.
    D750 | D5000 | T15-30/2.8 | N50/1.8D | N70-200/2.8 | N18-55 kit | N70-300/4.5-5.6

  3. #223
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Takie zestawy na świetlówkach do tego co potrzebujesz nie nadają się i szkoda wywalać kasy, cała reszta o co pytasz wymaga jakiegoś doświadczenia i wiedzy własnej, którą zdobędziesz bo próbach, jak dla mnie zielone tło to najgorsza możliwość, przecież szare/białe tło daje tyle możliwości.

  4. #224

    Domyślnie

    Jezeli postacie beda wycinane z tla to nie potrzeba go podświetlać

    Na początek metz-e wystarcza
    Jezeli cześć tla ma pozostać, to żeby uniknąć cieni na tle trzeba postacie odsunąć, a wtedy na tlo idzie mniej światła i zmieni sie nasycenie koloru, będzie musiał w PS rozjaśniać itd.
    chyba ze bedzie podświetlał prawie centralnie to cienie inaczej sie ułożą, za postacia, musi sam przetestować

  5. #225
    Oszczędny w słowach Awatar 4listny
    Dołączył
    04 2018
    Miasto
    Luksemburg / Ostrów WLKP
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Takie zestawy na świetlówkach do tego co potrzebujesz nie nadają się i szkoda wywalać kasy, cała reszta o co pytasz wymaga jakiegoś doświadczenia i wiedzy własnej, którą zdobędziesz bo próbach, jak dla mnie zielone tło to najgorsza możliwość, przecież szare/białe tło daje tyle możliwości.
    Białe/czarne wydaje mi się że utrudni wycinanie postaci. Dlatego chcieliśmy użyć zielone. Włosy np, blond/ciemne na białym/czarnym tle mogą sprawić problem.
    D750 | D5000 | T15-30/2.8 | N50/1.8D | N70-200/2.8 | N18-55 kit | N70-300/4.5-5.6

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 4listny Zobacz posta
    Czy do 100euro znajdzie się coś lepszego?
    za 100 ojro to kolega niech na piwo pojdize bedzie z tego wiekszy pozytek. Naprawde ktos mysli ze za cene skrzynki piwa da sie skompletowac studio foto nadajace sie do czegokolwiek?
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez .:Gerard:. Zobacz posta
    Lepiej miec szersze tlo, na pewno 1,5m jest za wąskie
    Soft boxy sa za male i lampy malej mocy
    Niech kolega szuka co najmniej 1,5 wysokie softboxy, mogą byc wąskie jak nie ma miejsca, w studio używają lamp od 600W mocy, tło tez trzeba będzie podświetlić jak chce je uwydatnić
    Ja fotografuję na tłach o szerokości 1,3m i jakoś nie narzekam specjalnie. Softboxy (jeżeli już w ogóle używam) mają rozmiary 60x60 lub octa 80. W małym studio niekoniecznie trzeba podświetlać tło - i tak będzie przeważnie oświetlone. No i lampy 600W też nie wiem po co. Sam mam 300W, ale jakbym kupował drugi raz, wybrałbym 200W. Jak już komuś naprawdę brakuje mocy, to zawsze można podnieść iso.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Póki co nikt chyba nie polecił
    Światło stałe dobre na ledach do zrobienia lub kupienia, ewentualnie halogeny nawet budowlane ale tu walka z temperaturą wymusza inne dyfuzory.
    Zarówno na ledach jak i halogenach można regulować siłę światła, kwestia jakości światła też przyzwoita zwłaszcza jeśli dobre ledy wybierzemy.
    Odradzam świetlówki, a polecam błysk, w takich warunkach może systemowe będą lepsze niż studyjne, nawet tanie chińskie po 100zł plus mocowanie bowens i do tego mamy co potrzeba, snooty, klosze, softboxy itd w niskich cenach, a przy okazji pozbywamy się kabli.
    Może osoby, które znają historię fotograficzną Wacława Wantucha. :P
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 29-04-2018 o 23:00

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Ja fotografuję na tłach o szerokości 1,3m i jakoś nie narzekam specjalnie. Softboxy (jeżeli już w ogóle używam) mają rozmiary 60x60 lub octa 80. W małym studio niekoniecznie trzeba podświetlać tło - i tak będzie przeważnie oświetlone. No i lampy 600W też nie wiem po co. Sam mam 300W, ale jakbym kupował drugi raz, wybrałbym 200W. Jak już komuś naprawdę brakuje mocy, to zawsze można podnieść iso.
    Ja mam tło szare 1,5m szerokie, do portretów wystarczy ale cala postać (chyba ze na baczność) lub więcej i jest problem
    Na tyl jako dwie kontry parasole z opcja dyfuzora 90cm, lampy po 200W
    przód, 600W i 300W, beauty dish 55cm i softbox 120 x 30 cm

    Moze Ty potrafisz octa 80cm ale ja nie potrafię podświetlić całej postaci tak jakbym chciał softboxem 120cm, chyba ze takiej wysokości jest postać, miałem przyjemność błyskać z octy 2m i wiem jaka to różnica
    tylko większymi mocami lamp można uzyskać więcej wariacji błyskowych, polecam 600W

Strona 23 z 23 PierwszyPierwszy ... 13212223

Podobne wątki

  1. domowe studio
    By sebastian78 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 17:59
  2. studio domowe
    By Irenka85 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 19:09
  3. domowe studio
    By kristof05 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 16:03
  4. studio domowe
    By sebah in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2008, 21:30
  5. Studio domowe
    By michal13031986 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-12-2006, 12:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •