Close

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 228
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Na razie bardzo niewiele lamp ma sterowanie radiowe. To nowość w tej klasie cenowej sprzętu.
    Lampy z tą funkcją są droźsze a i sterownik dostepny raczej osobno też swoje kosztuje. Stąd nie jest to jakos bardzo popularne. Na razie. Bo kiedys to potanieje.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    pytanie o coś w stylu Jinbei, ale z zasilaniem akumulatorowym.
    Zawsze jest możliwość dokupienia zasilacza-generatora akumulatorowego, mającego "zwykłe gniazdka" na obudowie. To nie jest tak proste i eleganckie rozwiązanie, jak np. lampy z wbudowanym akumulatorem, gdzie nic się nie plącze pod nogami, ale używasz na codzień normalnych lamp studyjnych, z mocnym pilotem, zasilasz z gniazdka, a w razie konieczności wyjścia ze studia zabierasz dodatkową skrzynkę i przedłużacze.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Zawsze jest możliwość dokupienia zasilacza-generatora akumulatorowego, mającego "zwykłe gniazdka" na obudowie. To nie jest tak proste i eleganckie rozwiązanie, jak np. lampy z wbudowanym akumulatorem, gdzie nic się nie plącze pod nogami, ale używasz na codzień normalnych lamp studyjnych, z mocnym pilotem, zasilasz z gniazdka, a w razie konieczności wyjścia ze studia zabierasz dodatkową skrzynkę i przedłużacze.
    Wiem o tym, ale w moim przypadku byłoby to strzelanie z armaty do muchy. A i koszty zabójcze.

  4. #14

    Domyślnie

    Czy ja wiem...
    Używane zasilacze akumulatorowe (zwłaszcza starsze, na zwykłe akumulatorki żelowe - takie jak w UPSach, alarmach, centralach telefonicznych) często pojawiają się poniżej 1000zł na aukcjach, koszt akumulatora jest niewielki, jakby wymagał wymiany.
    Kosztem sporego ciężaru i niewygody masz możliwość użycia normalnych lamp studyjnych w plenerze. Jeśli sesje w miejscach bez zasilania są drobną częścią tego, co zamierzasz robić z lampami, może warto się nad tym zastanowić, w studio wygodnie używasz normalnych lamp, z ich wszystkimi zaletami, a od czasu do czasu zabierasz tragarza i działasz poza studiem

  5. #15
    Oszczędny w słowach Awatar Boomerang
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    124

    Domyślnie

    Jeśli piszemy o DOMOWYM studio, czyli mało miejsca, to lampa z podziałem 1/16 jest bezużyteczna. Naprawdę lepszym rozwiązaniem w małym studio są lampy reporterskie.
    Mam lampę quantuum 300. Po jednym dniu się poddałem i schowałem ją do pudła.
    Miała być używana w pustym pokoju 25 m2.
    DX

  6. #16

    Domyślnie

    Reporterskie beda ok. Jesli chcesz f16 i wiecej kup 300-600Ws.

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Ludzie nie wiedza czego chcą. I nawet nie wiedza jak ważne sprawy pomijają w swoich zapytaniach - nie znają specyfiki lamp studyjnych i pracy z nimi. Myślą, że nie ma różnicy i że się z nimi pracuje jak z SBxxx czy z Metzami.
    Jest pytanie o domowe studio. Ale ma mieć zasilanie z akku. Lampy maja pozwalać na prace na przysłonie i i na pełnej dziurze. A linkują jako wybór lampę UP! itp produkty. I ma pozwalać na zdjęcia w serii itd.
    Jak ja to czytam to ... dla mnie są to wymogi s-f. Bo w dodatku lampa ma kosztować parę stów. Albo kilka lamp z osprzętem 1.5 tys.
    Moja rada jest nieodmienna. Przed zainwestowaniem w sprzęt studyjny zjawić się choć raz w studiu i porozmawiać z jego obsługą.
    Bo teraz to wygląda jakby ktoś wypytywał o samochód sportowy, a nie miał prawa jazdy.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-02-2016 o 21:47
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ludzie nie wiedza czego chca. I nawet nie wiedza jak wazne sprawy pomijają w swoich zapytaniach - nie znają specyfiki lamp studyjnych i pracy z nimi. Mysla ze nie ma roznicy i ze sie z nimi pracuje jak z SBxxx czy z Metzami.
    Jest pytanie o domowe studio. Ale ma miec zasilanie z akku. Lampy maja pozwalac na prace na przyslonie i i na pelnej dziurze. A linkuja jako wybor lampe UP! itp produkty. I ma pozwalac na zdjecia w serii itd.
    Jak ja to czytam to ... dla mnie sa to wymogi s-f. Bo w dodatku lampa ma kosztowac pare stów. Albo kilka lamp z osprzetem 1.5 tys.
    Moja rada jest nieodmienna. Przed zainwestowaniem w sprzet studyjny zjawic sie choc raz w studiu i porozmawiac z jego obslugą.
    Bo teraz to wygląda jakby ktos samochod sportowy a nie mial prawa jazdy.
    Ależ oczywiście, że nie wiedzą, bo i skąd? Rada z wizytą w studiu jest jak najbardziej na miejscu, ale jedna raczej nie wystarczy (przynajmniej mnie), nie każdy ma dostęp do studia, no i wreszcie fakt, że tu pytają, wcale nie oznacza, że do tego studia nie pójdą. Jak dla mnie lepiej, że pytają (pytamy) przed zakupem, niż po. Kto pyta, nie błądzi (na ogół).
    Ostatnio edytowane przez Jarkod ; 05-02-2016 o 23:30

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boomerang Zobacz posta
    Jeśli piszemy o DOMOWYM studio, czyli mało miejsca, to lampa z podziałem 1/16 jest bezużyteczna. Naprawdę lepszym rozwiązaniem w małym studio są lampy reporterskie.
    Mam lampę quantuum 300. Po jednym dniu się poddałem i schowałem ją do pudła.
    Miała być używana w pustym pokoju 25 m2.
    Zgadzam się. Kupiłem 3 lampy Move 300 i dupa blada. Teraz czekam na filtr ND 16. Gdyby drugi raz wybierał, prawdopodobnie kupiłbym reporterskie albo jakąś studyjną 200 W, ale z większym zakresem regulacji.

  10. #20

    Domyślnie

    To ja chętnie usłyszę rad bardziej doświadczonych kolegów, w planach jest aby stworzyć zestaw do tzw domowego studia i wykonywania portretów ale uwzględnieniem całej sylwetki. Wykonywanie zdjęc bedzie w 70% w pomieszczeniach ,rzadziej w plenerze, lecz w sezonie na pewno będzie potrzeba, aby doświetlić i tutaj wspomnę o mojej SB 900 którą chce wykorzystać.
    Doradzcie co kupić gdyż czytam i czytam i coraz mniej wiem,linki mile widziane
    1Tło i statyw -myślę że poradzę sobie
    2 Softbox jaki 60x90 do tego lampa jaka ?
    3Cos aby sb900 wykorzystać (drugi soft,parasolka)?
    4 Wyzwalanie mojej lampy + druga z sofboxem ?
    Założenie jest takie aby po jednej stronie wykorzystać sb900 a z drugiej lampa (jaka), w plenerze myślę aby sb 900 wykorzystać jeśli żle myśle to mnie poprawcie.
    Użytkuje X t2 TTArtisan 35 1.4 Fujinon 23 F2
    Było FEED 5, Kodak P850, Nikon D90, D300 D7100 D600 SB-900 Grip Md-10 50 F2 Canon 6D
    Szkiełka 18-105, 35 1.8G, T70-300 VC, T90 Macro , N70-210 F4, N35 1,8G FX, N80-200D ED 2,8, N85 1,8G S 24-35 F2 ART N28-105 N50 1.8G T24-70VC

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. domowe studio
    By sebastian78 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 17:59
  2. studio domowe
    By Irenka85 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 19:09
  3. domowe studio
    By kristof05 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 16:03
  4. studio domowe
    By sebah in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2008, 21:30
  5. Studio domowe
    By michal13031986 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-12-2006, 12:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •