Close

Strona 17 z 23 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 228
  1. #161

    Domyślnie

    Mając srebrny BD ... i zakładając dyfuzor lub błyskając przez transparentną blendą (mam ... ale to też dyfuzor, no nie?) to pewnie będę bliżej softboxa niż białego BD?
    Muszę to rozważyć poczytam Wasze porady i zdecyduję coś. Trochę się boję srebrnego BD, że będzie za ostry a jak będę to chciał łagodzić to wyjdzie mi softbox i bez sensu wydatek
    Może źle kombinuję.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    W necie gdzieś widziałem porównania portretów na różnych modyfikatorach. Też to znajdę i porównam dobrze
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  2. #162
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    Panowie.. kolega kupił lampy 400Ws do domowego studia i narzeka, że za mało mocy..., może powinniście swoją "energię" skierować tutaj .
    Bo jeszcze nie zdaje sobie sprawy co potrafią takie lampki 400 Ws. Z trzema lampami 400 Ws kolego Damian mozna w studiu ogarnąć 95% roboty.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #163

    Domyślnie

    Ważne dla mnie jest też dobrze zrozumieć jak się ma rozmiar do efektów ... bo nie wiem jak dużego BD szukać.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Bo jeszcze nie zdaje sobie sprawy co potrafią takie lampki 400 Ws. Z trzema lampami 400 Ws kolego Damian mozna w studiu ogarnąć 95% roboty.
    Tak kolega Damian uważnie czyta, chłonie informacje a w wolnych chwilach bawi się w studiu i nabiera doświadczeń
    Dziękuję za każdą dodatkową radę.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  4. #164
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    Tak kolega Damian uważnie czyta, chłonie informacje a w wolnych chwilach bawi się w studiu i nabiera doświadczeń
    Dziękuję za każdą dodatkową radę.
    Nie mogę teraz znaleźć, ale jest w necie katalog/instruktaż PDF oświetlenia studyjnego. Jest tam na przykładach pokazane jakie efekty dają konkretne modyfikatory w konkretnym ustawieniach. Gdzieś to nawet mam w formie papierowej od Bowensa. Jak znajdę to tu podlinkuję.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    Mając srebrny BD ... i zakładając dyfuzor lub błyskając przez transparentną blendą (mam ... ale to też dyfuzor, no nie?) to pewnie będę bliżej softboxa niż białego BD?
    Muszę to rozważyć poczytam Wasze porady i zdecyduję coś. Trochę się boję srebrnego BD, że będzie za ostry a jak będę to chciał łagodzić to wyjdzie mi softbox i bez sensu wydatek
    Może źle kombinuję.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    W necie gdzieś widziałem porównania portretów na różnych modyfikatorach. Też to znajdę i porównam dobrze
    To są rozważania, które podejmiesz później mając już doświadczenie. Nie siedzimy w Twojej głowie. Jeden fotograf woli biały inny znów srebrny. Wszystko zależy od stylu pracy. Na razie to masz multum pracy przed sobą i na początek powinieneś nauczyć pracować się parabolami, snootami i źródłami rozproszonymi (blendy lub softboxy). BD to specyficzne końcówka - jest nieporęczna, ciężka (w odpowiednim formacie), trzeba mieć solidny statyw. Są też składane - recenzję takowej znajdziesz w moim blogu http://polandtravel.info/jurewicz/sk...e-na-nazwe-bd/

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #166

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    To są rozważania, które podejmiesz później mając już doświadczenie. Nie siedzimy w Twojej głowie. Jeden fotograf woli biały inny znów srebrny. Wszystko zależy od stylu pracy. Na razie to masz multum pracy przed sobą i na początek powinieneś nauczyć pracować się parabolami, snootami i źródłami rozproszonymi (blendy lub softboxy). BD to specyficzne końcówka - jest nieporęczna, ciężka (w odpowiednim formacie), trzeba mieć solidny statyw. Są też składane - recenzję takowej znajdziesz w moim blogu http://polandtravel.info/jurewicz/sk...e-na-nazwe-bd/

    Pozdro
    Wiesiek
    No wiem Mnie nie tyle chodziło o napisanie "bierz biały bo jest super (dla mnie)" czy srebrny ... ile o bardziej ogólnikowo ... "mały BD robi tak i tak a duży to i tamto ... srebrny powoduje takie efekty a biały takowe" To pozwala mało doświadczonemu koledze coś dopasować.
    Możliwe też, że jak napisał Wiesiek może na serio BD to "overkill" na ten moment dla mnie i dać na luz ucząc się bez presji na tym co mam. To do mnie przemawia i właśnie o takie rady mi chodzi bo czuję, że muszę przemyśleć.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    http://fotoblysk.com/test-i-porownan...torow-swiatla/

    Tu mam coś takiego.
    Muszę to przestudiować.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  7. #167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    No wiem Mnie nie tyle chodziło o napisanie "bierz biały bo jest super (dla mnie)" czy srebrny ... ile o bardziej ogólnikowo ... "mały BD robi tak i tak a duży to i tamto ... srebrny powoduje takie efekty a biały takowe" To pozwala mało doświadczonemu koledze coś dopasować.
    Możliwe też, że jak napisał Wiesiek może na serio BD to "overkill" na ten moment dla mnie i dać na luz ucząc się bez presji na tym co mam. To do mnie przemawia i właśnie o takie rady mi chodzi bo czuję, że muszę przemyśleć.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    http://fotoblysk.com/test-i-porownan...torow-swiatla/

    Tu mam coś takiego.
    Muszę to przestudiować.
    Miedzy dużym a małym BD jest różnica taka, że duży po założeniu kartonowego okręgu z dziurą stanie się mały a małego nie powiększysz. Ze srebrnym i białym jest podobnie. Zwiększając przy srebrnym ilość światła wypełniającego uzyskasz podobny efekt jak z białego. Ale jak Ci jest potrzebny mały i biały to go kup!
    Ja mam akurat 5 BD, zbyt często ich nie używam ale zdarza się. Za to ta rozkładana luna stała się zawsze wożonym akcesorium.

    Tak czy tak pora brać się za zdjęcia - wstawiaj i poznęcamy się bezinteresownie ale z dużym zacięciem.

    Pozdro
    Wiesiek

  8. #168

    Domyślnie

    OK podziałam bo idzie weekend hehe ... to powstawiam i się poznęcamy. Ja cenię sobie krytykę i z pokorą przyjmuję.

    Mam pytanko jeszcze bo mi się przypomniało coś ... do czego można wykorzystać w studio światło ciągłe?
    W sklepach widziałem ... ale nie mam za bardzo pomysłu jak to się ma dla mnie do użytku ... W filmach Video to wiem, ale tego nie robię ... jakoś mnie nie kręci film. Aparatem raz minutę tylko sprawdziłem jak to robi filmy.

    To co można zrobić z ciągłym w studio?
    Dzięki i zabieram się za plan testów
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  9. #169

    Domyślnie

    Damian a jak będziesz chciał mieć bardziej ostre światło z disha to co zrobisz..? (dodatkową "skarpetę" dodatkowo zawsze nałożysz). Poza tym głęboka octa da światło bardzo zbliżone do beautydisza. Mam 52cm i większego do wyjazdów w plener sobie nie wyobrażam, wszystkie modyfikatory kupuję zawsze z dyfuzorem i gridem. Stosuj dłuższe czasy za szybko odcinasz fotoy od matrycy , to że jest synchro do 1/250 lub HSS to nie znaczy, że jest dobre w studiu..

    Ogólnie doradzam deep Octę i strip plus książkę o błyskaniu (parasolki robię czasy zbytni "burdel" z oświetleniem), /ogólnie dwa różne kup modyfikatory jeżeli masz dwie lampy, a później zdjęcia, zdjęcia zdjęcia /
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    Damian a jak będziesz chciał mieć bardziej ostre światło z disha to co zrobisz..? (dodatkową "skarpetę" dodatkowo zawsze nałożysz). Poza tym głęboka octa da światło bardzo zbliżone do beautydisza. Mam 52cm i większego do wyjazdów w plener sobie nie wyobrażam, wszystkie modyfikatory kupuję zawsze z dyfuzorem i gridem. Stosuj dłuższe czasy za szybko odcinasz fotoy od matrycy , to że jest synchro do 1/250 lub HSS to nie znaczy, że jest dobre w studiu..

    Ogólnie doradzam deep Octę i strip plus książkę o błyskaniu (parasolki robię czasy zbytni "burdel" z oświetleniem), /ogólnie dwa różne kup modyfikatory jeżeli masz dwie lampy, a później zdjęcia, zdjęcia zdjęcia /
    Na ten moment mam jedną MSN III 400Ws i SB900 ... Czekam na dostępność lampek to kupię taką drugą bo ogólnie jest fajna i jestem zadowolony.

    Mam do niej teraz właśnie DEEP OCTę 70cm z podwójnym dyfuzorem i GRID. Nie testowałem jej na "goło" jeszcze, ale to zrobię.

    Do tego mam blendę srebrną owal 102 x 168 cm i ramię do tego.

    Oprócz powyższego mam wrota pasujące do reflektora 17cm jaki kupiłem też do lampy, jakieś kolorowe filtry do tego i co najważniejsze GRID i mocowanie statywowe pod to, tak że mogę tam wstawić SB 900.

    No i w zasadzie tyle z oświetlenia i modyfikatorów.
    AHA no mam jeszcze parasoli ... białą dyfuzyjną i srebrną odbijającą ... ale jak poczytałem, że to słaby modyfikator w studiu ... więc leżą.

    Strip w planie pod drugą lampkę jest.
    Księżki o błyskaniu - mam kilka w formie ebook i czytam sobie.

    Dłuższe czasy - OK. Potestuję i dzięki za rady

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Możecie polecić jakieś książki o błyskaniu w studiu? Może coś lepszego poradzicie niż to co ja mam.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

Strona 17 z 23 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. domowe studio
    By sebastian78 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 17:59
  2. studio domowe
    By Irenka85 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 19:09
  3. domowe studio
    By kristof05 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 16:03
  4. studio domowe
    By sebah in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2008, 21:30
  5. Studio domowe
    By michal13031986 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-12-2006, 12:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •