Close

Strona 16 z 23 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 228
  1. #151

    Domyślnie

    Ciekawe rzeczy się dowiaduję ... chociaż na moim etapie to czy to się zwie moc, czy energia czy inaczej ... ważne, że wiem o co chodzi, błyska i fotki robię
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  2. #152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Teraz zastanów się (bo ja nie wiem) jak jest realizowana regulacja dawki energii (czyli Twojej "mocy") - przez odcięcie wykresu stopniowo od prawej? Zmianę ilości przesłanej energii z kondensatora??? Zauważ, że wychodzimy od energii ładunku zgromadzonego w kondensatorze. Rozumowanie w kategoriach mocy jest jak widzisz dość karkołomne.
    Doczytałem jak odbywa się sterowanie energią. Jak podejrzewałem odbywa się to przez odcięcie wykresu z prawej. Na początek rys

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sterowanie.gif
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	4,0 KB
ID:	1924

    Czyli na początku powiedzmy do 1/3 energii lamp moc maksymalna będzie "o dziwo" stała, później będzie liniowo spadała. Czyli jak powiedziałem posługiwanie się mocą dla opisu tych zjawisk jest bezsensu.

    Edit

    @Rafał

    Niepotrzebnie brniesz dalej w temat - oczywiste jest, że energia jest całką z mocy po czasie. Nie zmienia to postaci rzeczy, że w tym przypadku nieracjonalne jest posługiwanie się pojęciem mocy i to zarówno z powodu jej nieliniowego przebiegu jak i zastosowanego sposobu regulacji dawki energii (poprzez skracanie czasu trwania).

    Nie regulujesz więc mocy (bo wykres jest stały) a jedynie czas. Czyli mógłbyś ewentualnie mówić o tym, że regulacja Twojej "mocy" lampy polega na regulacji czasu błysku.


    Jeszcze raz - wykres mocy jest stały, zmienia się tylko czas trwania błysku.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 08-12-2017 o 13:07

  3. #153

    Domyślnie

    A ja tu z prozaiczną informacją wejdę ... właśnie się dowiedziałem, że oglądane przeze mnie wczoraj lampki JINBEI MSN V .... to stara seria a seria oznaczona III to nowy następca ... Trochę to DZIWNE jak dla mnie bo już myślałem, że nowe V wyszły i że nie ma już LEDA jako pilota tylko wrócili to halogena ... a tu się okazuje, że jednak ta seria III, którą mam jest najnowsza. To tak piszę prostując to co napisałem wczoraj o nowej serii V.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    .... i nie ma dostępności tych lampek MSN III teraz i przed lutym nie będzie ich ... więc pozostaje mi zabawa jedną lampką + SB900 do tego na kilka miesięcy SZKODA, ale co zrobić
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  4. #154

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    A ja tu z prozaiczną informacją wejdę ... właśnie się dowiedziałem, że oglądane przeze mnie wczoraj lampki JINBEI MSN V .... to stara seria a seria oznaczona III to nowy następca ... Trochę to DZIWNE jak dla mnie bo już myślałem, że nowe V wyszły i że nie ma już LEDA jako pilota tylko wrócili to halogena ... a tu się okazuje, że jednak ta seria III, którą mam jest najnowsza. To tak piszę prostując to co napisałem wczoraj o nowej serii V.
    Używam tych "starych" lamp i jestem bardzo zadowolony.

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #155
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Wzór na moc (przy stałym tempie emisji) przybiera wówczas postać:

    P=e/T

    gdzie E jest energią emitowaną w czasie t.
    Tempo emisji nie jest stałe, więc .. nie podaje się mocy lampy tylko energię błysku.
    Przy okazji - podaje się moc żarówki pilotującej, bo ona jest stała w czasie, więc wtedy tak można.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #156
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta


    Jeszcze raz - wykres mocy jest stały, zmienia się tylko czas trwania błysku.
    Ok, porzućmy czytofizyczne dewagacje. Mówicie lampa nie wyzwoliła z "pełną mocą" czy z "pełną energią"?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tempo emisji nie jest stałe.
    Pisałem o tym, ale to tylko kwestia wzoru, zasada jest podobna.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #157
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Z instrukcji:

    Czas trwania błysku: tryb normalny: 1/2200 - 1/8000s; tryb Freeze: 1/2200 - 1/19000s

    Jak widać te lampy, biorąc pod uwagę dyspozycyjną moc, są doskonałymi źródłami bardzo krótkich błysków. To był zresztą jeden z głównych powodów dla których je nabyłem (poprzedni model).
    Jeśli chcesz jeszcze krótszych czasów 1/35.000 (ale jednak w hss) to kup te, no i czas jest na wyświetlaczu lampy, tabela z czasami str. 7-8
    http://quadralite.pl/images/quadrali...manual-ENG.pdf
    Przy okazji widać, że nie sposób tak prosto mówić, że mniejsza energia to krótszy błysk. Tak ogólnie to tak, ale .... ta tabela pokazuje, że w trybie stabilnej tempaeratury barwowej to lampa 400Ws daje błysk od 1/8 do 1/64 w tym samym czasie 1/4444 s.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #158

    Domyślnie

    Nie kupię nowej lampki przez dwa miechy ale "na pocieszenie" planuję sobie dobrać jakiś BD do domowego studia do urozmaicenia zabawy i doświadczeń ze światłem ... no i mam dylemat.

    Co mi poradzicie do domowej zabawy?

    1. Rozmiar ... Tak sobie pomyślałem, że może coś pośrodku czyli te 55cm? Mniejszy czy odpuścić i tylko 70?
    2. Biały tak sobie myślę .... nie ogarnę chyba srebrnego i czuję, że wolę biały .... i grida i ewentualny dyfuzor do kompletu ...

    Mniej więcej wiem o co chodzi z rozmiarem ale jak byście mi jakoś krótko i obrazowo jeszcze poradzili ...
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  9. #159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Ok, porzućmy czytofizyczne dewagacje. Mówicie lampa nie wyzwoliła z "pełną mocą" czy z "pełną energią"?
    .
    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Ja Wam dam zaraz "energię". W lampach ustala się MOC, czyli wypadkową wyzwolonej energii (pracy) w określonym czasie. Z tym, że w lampach czas błysku jest ściśle zależny od ustawionej mocy. Przy zwiększaniu mocy zwiększa się ilość energii zamienianej na światło, wydłuża się czas samego błysku. Inna sprawa, że niezależnie od przyłożonej energii czas jest na tyle krótki, że nie ma to (poza matematyką) większego znaczenia. Ale ustawia się moc (błysku), nie energię.
    Mówimy - faktycznie wygłupiłem się z tym prostowaniem energii. Sorki - człowiek uczy się przez całe życie.


    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jeśli chcesz jeszcze krótszych czasów 1/35.000 (ale jednak w hss) to kup te, no i czas jest na wyświetlaczu lampy, tabela z czasami str. 7-8
    http://quadralite.pl/images/quadrali...manual-ENG.pdf
    Przy okazji widać, że nie sposób tak prosto mówić, że mniejsza energia to krótszy błysk. Tak ogólnie to tak, ale .... ta tabela pokazuje, że w trybie stabilnej tempaeratury barwowej to lampa 400Ws daje błysk od 1/8 do 1/64 w tym samym czasie 1/4444 s.
    Świetna jest ta tabela. Im dalej w las tym więcej drzew. Jak widać oprócz sterowania czasem (czyli odcięcia błysku), musi być sterowanie napięciem a być może jeszcze parę innych patentów o których nie mamy pojęcia.

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    Nie kupię nowej lampki przez dwa miechy ale "na pocieszenie" planuję sobie dobrać jakiś BD do domowego studia do urozmaicenia zabawy i doświadczeń ze światłem ... no i mam dylemat.

    Co mi poradzicie do domowej zabawy?

    1. Rozmiar ... Tak sobie pomyślałem, że może coś pośrodku czyli te 55cm? Mniejszy czy odpuścić i tylko 70?
    2. Biały tak sobie myślę .... nie ogarnę chyba srebrnego i czuję, że wolę biały .... i grida i ewentualny dyfuzor do kompletu ...

    Mniej więcej wiem o co chodzi z rozmiarem ale jak byście mi jakoś krótko i obrazowo jeszcze poradzili ...
    Dla mnie srebrny BD w dużym rozmiarze i plastrem miodu jest unikatowym i nieporabialnym źródłem światła. Biały i bez plastra jest w jakimś sensie ekwiwalentem innych typowych powierzchniowych źródeł (a takie na pewno będziesz miał, choćby blendę transpartentną). Srebrny daje dość ukierunkowany a jednocześnie szeroki snop światła. Można go zastosować nawet przy tonacji Low Key.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 08-12-2017 o 14:03

  10. #160

    Domyślnie

    Panowie.. kolega kupił lampy 400Ws do domowego studia i narzeka, że za mało mocy..., może powinniście swoją "energię" skierować tutaj .
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 16 z 23 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. domowe studio
    By sebastian78 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 17:59
  2. studio domowe
    By Irenka85 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 19:09
  3. domowe studio
    By kristof05 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 16:03
  4. studio domowe
    By sebah in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2008, 21:30
  5. Studio domowe
    By michal13031986 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-12-2006, 12:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •