Close

Strona 1 z 92 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 919

Wątek: Co wybrac?

  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar heniek85
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Borek Strzeliński
    Posty
    87

    Domyślnie Co wybrac?

    Z góry przeprszam za taki post, bo pytanie co lepsze juz pewnie niektórych co najmniej denerwuja, ale... majac D50 z kit'em, chce cos dłuższego (szkło). I czy lepiej kupić 18-200 VR, czy może lepsze rozwiazanie to kupić 55-200 VR? Jakby nie patrzeć to ponad 1000PLN zostaje w kieszeni i jakaś SB-600 może 800 by się pojawila? Co byście wybrali??
    dzięki
    aparat, obiektyw, lampa ... c.d.n.
    http://www.jlukasz.flog.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym ci radził 55-200 a jeśli chcesz coś dłuższego to 70-300 VR.
    O 18-200 słyszałem trochę złego, więc darowałbym sobie (poczytaj-jest sporo o nim na forum).
    Ja na twoim miejscu brałbym 55-200 VR i SB800

  3. #3

    Domyślnie Prosze O Porade!

    mam pytanie czy nikon D40X jest warty kupna? bardzo prosze o szczera odpowiedz-pzdr!!!

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    chyba, że nie

    EDIT: zależy dla kogo
    Ostatnio edytowane przez big lebowski ; 27-08-2007 o 14:47

  6. #6

    Domyślnie

    Mając do wyboru 40 i 40x, wziąłbym 40. A najlepiej używaną 70s
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pyetya Zobacz posta
    Mając do wyboru 40 i 40x, wziąłbym 40. A najlepiej używaną 70s
    mając do wyboru puntoII i punto grande wybrałbym puntoII, a najlepiej używanego uno
    jeszcze niezajechany NIKON d610 + szeroka N-stałka + średnio-długie N-tele

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez big lebowski Zobacz posta
    mając do wyboru puntoII i punto grande wybrałbym puntoII, a najlepiej używanego uno
    Proszę nie przesadzać. D40 nie współpracują z wieloma obiektywami !!! A porównanie tych samochodów z aparatami jest nieodpowiednie.

    Wielebny

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wielebny Zobacz posta
    Proszę nie przesadzać. D40 nie współpracują z wieloma obiektywami !!! A porównanie tych samochodów z aparatami jest nieodpowiednie.
    Wielebny
    Zgodzę się z tobą, że pod d70s można podpinać szkła bez silnika i jest to jedyna (aczkolwiek znacząca dla wielu świadomych fotografów) przewaga nad nowymi modelami nikona. Faktycznie ktoś komu zależy na jakości zdjęć, którą można uzyskać dzięki podpięciu jasnych stałek powinien szerokim łukiem omijać d40/x (przynajmniej do czasu, aż na rynku nie pojawi się większa ilość stałek z silnikami za rozsądne pieniądze - czyli jakieś 12 miesięcy).
    Jednakże, jeśli ktoś będzie focił używając jedynie kilku (jednego?) zoomów z silnikami (standardowe kity) to lepszym wyjściem jest zakup d40x. Różnica pomiędzy d40, a d40x wynosi teraz ok. 500pln. Za co otrzymuje się iso100, większą rozpiętość tonalną i większą matrycę (to ostatnie mi osobiście przydaje się do macro. Mając nikkora 60/2.8 którym ostrzę ręcznie i 10mpix mogę sobie pozwolić na bardzo dobrej jakości cropy - większe niż z d40). Co więcej d40/x zdecydowanie mniej szumi przy iso800/1600 w porównaniu do d70 i matrix działa lepiej niż w starszym bracie.
    jeszcze niezajechany NIKON d610 + szeroka N-stałka + średnio-długie N-tele

  10. #10

    Domyślnie

    zastanowilbym się bardziej nad używaną 50 lub 70s ale nie wchodziłbym raczej w d40 lub d40x ale jak ktoś kupuje lustrzankę po ta aby miećlustrzanką to może i werto d40X + 2 obiektywy i już.

Strona 1 z 92 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •