Close

Strona 89 z 92 PierwszyPierwszy ... 39798788899091 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 919

Wątek: Co wybrac?

  1. #881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malpas Zobacz posta
    SIGMA 70-200 f/2,8 EX DG APO MACRO HSM - uzywany , czy to dobry obiektyw na stadiony - lepszy od tamrona 70 - 300 f/4-5,6 ? jeszcze takie cos NIKKOR 18-200 F3.5-5.6 G ED VR II


    Za krótko, ale jakieś bliższe akcje wyłapiesz...

    nie sprecyzowalem , ze chodzi mi o kiibicow a nie akcje na boisku przykladowe zdjecia robione podczas gestego deszczu ...http://www.12zawodnik.pl/galeria/wlo...fb/f:5#zdjecie ( N5200 S17-50 2.8 ) http://www.12zawodnik.pl/galeria/wlo...b/f:16#zdjecie ale mamy tez taka pogode i robimy za dnia http://www.12zawodnik.pl/galeria/jar...4/f:25#zdjecie i czasam tzreba stanac dalej , nie mozliwosci zeby podejsc a trzeba zrobic zblizenie

  2. #882

    Domyślnie

    Trochę filmuję. Nie jakoś specjalnie pro, ale zdarza mi się przyjąć od czasu do czasu jakieś zlecenie. A to na teledysk, a to na reklamę jakiegoś lokalu, a to jakoś koncert. Wesel unikam. Do tego czasu miałem kamerę jako główny sprzęt do nagrywania i d5100 jako dodatkowy. O ile kamerą nagrywałem z ręki, gimbala czy slajdera, to d5100 była przeważnie na statywie i nagrywała statyczne ujęcia. Od jakiegoś czasu kamera chyba się kończy, w końcu jest dość stara i nie dziwię się. Nadchodzi zima i to jest odpowiedni czas aby poszukać jakiegoś następcy. Chciałbym coś co mi zastąpi główną kamerę. Zdecydowałem się na nikona, bo mam już dość pokaźną kolekcję szkieł do d5100 i wydatek byłby tylko na body. Mam też wszystkie inne bajery typu gimbal czy slajder. Samo body mnie interesuje. Do przeznaczenia mam ok 3k pln. Czy wybrać któreś nowsze body z seri d5xxx czy może d7xxx? Używane będzie jednakowo często do filmowania i do fotografowania. Parametry d5100 mi wystarczają i jestem z niego zadowolony, ale myślę, że w taki sam sprzęt szkoda inwestować.
    Mam jedno bardzo ważne wymaganie. Aparat ma podawać obraz na zewnętrzny monitor (zarówno przez analogowe av out jaki i przez hdmi) podczas nagrywania. Wiem, że d5100 po wciśnięciu przycisku rec, traci się podgląd na zewnętrznym monitorze, bo sprawdziłem empirycznie. Trudno jest nagrywać z gimbala prowadząc aparat tuż nad ziemią bez zewnętrznego podglądu. Zatem które body potrafi jednocześnie nagrywać wideo i podawać obraz na zewnętrzny monitor? Powiem szczerze, że d5xxx bardziej mieści się w moim budżecie i ku niemu bym się skłaniał. Ale jeśli nie potrafi tej sztuczki z obrazem, a d7xxx potrafi, to wybór jest jasny.
    Doradźcie proszę.

  3. #883

    Domyślnie


    Stalem się dzisiaj posiadaczem sprzętu Nikona D5300 oficjalnie! Choć odpadnie dopiero w wigilię już się zdążyłem trochę pobawić czas na instrukcje

  4. #884

    Domyślnie

    Czesc Nikoniarze,
    Jestem w rozterce i prosze o wskazówkę , nakierowanie:
    Szukam korpusu pod zdjecia sportowe : koszykówka, siatkówka ( szczeble szczególnie niższe niz te pierwszoligowe ) - wiec wysokie ISO ( słabe oświetlenie ) głównie wchodzi w grę. Chwile temu pozbyłem sie d7000 i zastanawiam sie czy dobrym wyborem bedzie d7200?
    Czy w tym przedziale cenowym, znajdę lepszą opcje pod cel o którym napisałem ?

  5. #885
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nowy D7200 lub używany D600 może jakimś cudem D610 by się udało kupić ale to też kwestia posiadanych obiektywów.
    Z aparatów DX jedynie lepszy jest bardzo drogi D500, nie ma nic z lepszym iso i resztą co oferuje D7200.

  6. #886

    Domyślnie

    Używane D700. Zależy jakie masz szkła...

  7. #887

    Domyślnie

    Sigma 70-200 OS, Sigma 17-50 OS - na tych głównie strzelałem.

  8. #888

    Domyślnie

    Także przy FX zabraknie standardowego szkła... A i 70-200 się "skróci", chociaż ciągle będzie to wystarczający zakres.

  9. #889

    Domyślnie

    Rozlgadam sie bardziej za nowymi puszkami, w tym przedziale 4-4.5k chyba zostaje jedynie ta opcja D 7200. Obawiam sie go troche, na 7000 ISO powyżej 800-1000 robiło straszną robotę.

  10. #890

    Domyślnie

    Na halach z kiepskim światłem to się pracuje przy ISO na poziomie 4000-6400...

Strona 89 z 92 PierwszyPierwszy ... 39798788899091 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •