Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie pierwszy "prawdziwy" aparat

    Witam wszystkich! Od jakiegoś czasu podczytuję to forum ponieważ stoję przed zakupem pierwszego aparatu z prawdziwego zdarzenia. Ale nie jestem w stanie sam podjąć decyzji co kupić, dlatego bardzo proszę o Waszą pomoc.
    Do tej pory używałem Sony DSC-H50, ale zdjęcia są płaskie a filmy niskiej jakości. Potrzebuję aparatu do fotografowania rodziny, dzieci, głównie na powietrzu, na wakacjach. Bardzo podobają mi się zdjęcia w ciepłych barwach, także portety dzieci na tle przyrody itp. Chciałbym też móc nagrywać krótkie filmy.
    Myślałem o Nikonie 7000 lub Canonie D70, byłem nawet w sklepie "pomacać" i poradzić się sprzedawcy, ale wyszedłem jeszcze bardziej skołowany... Sprzedawca polecił mi Olympusa E-M10. Więc już kompletnie nie wiem w którą stronę iść...
    Cenowo mogę wydac ok. 4 tys. z obiektywem. Czekam na Wasze cenne sugestie.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Masz do wyboru obecnie z takich nazwijmy to bardziej zaawansowanych aparatów cyfrowych albo lustrzankę albo bezlustro.

    W lustrzankach canon, nikon, sony, pentax, z czego tylko nikon i canon to systemy ze wsparciem i kontynuacją, sony i pentax traktuje to dziwnie i lepiej nie tykać tematu jako zakup na lata.
    W bezlustyrach masz obecnie do wyboru fuji i sony na matrycach jak w lustrzankach czyli aps-c plus zamknięty samsung nx i system m4/3 produkowany przez panasonic i olympus, do tego jest jeszcze wchodzący na rynek xiaomi.

    Jeśli masz zamiar rozwijać się w fotografii, a zasobność portfela nie jest bez dna to każdy poleci lustrzanki i tu nikon ma świetne modele od najtańszych amatorskich D3xx przez lepsze rozbudowane D5xx0 po zaawansowane D7xxx z topowym modelem D500, potem pełna klatka ale to inny temat.

    Każdy aparat będzie robił zdjęcia, a jakie to kwestia umiejętności fotografującego, wielu kupuje obecnie jakies stare D80 czy D200 plus stałka 50mm co za komplet to śmieszne grosze i robi świetne zdjęcia, wielu kupuje pełne klatki z wypas obiektywami i ma koszmarne fotki od cioci z imienin.

  3. #3

    Domyślnie

    Wiem, że najważniejszy jest fotograf i jego umiejętności Mam zamiar się podszkolić, najlepiej na jakimś kursie albo może umówię się z kimś na kilka lekcji, muszę poszukać co moje miasto oferuje. Ale też chciałbym już z czymś konkretnym tam się udać.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak przebrniesz przez decyzje lustrzanka czy bezlustro to można będzie zacząć polecać bo tematów podobnych sporo na forum i szkoda znowu wymieniać wszystko od nowa.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jak przebrniesz przez decyzje lustrzanka czy bezlustro to można będzie zacząć polecać bo tematów podobnych sporo na forum i szkoda znowu wymieniać wszystko od nowa.
    Im więcej czytam, tym mam wrażenie, że mniej wiem. Na tę chwile skłaniam się ku lustrzance chyba.

  6. #6

    Domyślnie

    Myślę, że do rodzinnych zdjęć powinien być dobry praktycznie dowolny aparat z 1-calową matrycą lub większą.
    Cytat Zamieszczone przez jurek79 Zobacz posta
    Na tę chwile skłaniam się ku lustrzance chyba.
    Napisz, dlaczego skłaniasz się ku lustrzance.
    Jeżeli planujesz kręcić też filmy, to raczej nie kupuj lustrzanki.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 24-03-2017 o 15:04

  7. #7

    Domyślnie

    W sumie za aparatami to trochę jak z małżeństwem.
    Jak wdepniesz w jakiś system, z wyboru bardziej czy mniej świadomego, do raczej odwrotu nie ma.
    Wszelkie kombinacje, próby "zdrady" systemu szkłami z innej ligi, są skomplikowane, na ogół kosztowne. Mogą z początku cieszyć efektami, na dłuższą metę nie do zniesienia.
    Zmiana systemu, jak rozwód.
    Ciężki, bolesny, kosztowny.
    Co nie znaczy, że niemożliwy.
    Tak czy siak, każdy system to worek bez dna...
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Myślę, że do rodzinnych zdjęć powinien być dobry praktycznie dowolny aparat z 1-calową matrycą lub większą.
    Ja bym tak nie wprowadzał w błąd osoby co nie ma pojęcia odnośnie matryc i możliwości, jeszcze wpakuje się w coś malutkiego i będą gorsze ograniczenia niż foto z fona.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    będą gorsze ograniczenia niż foto z fona.
    Który aparat z 1-calową lub większą matrycą stawia takie ograniczenia?

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Magiczne określenie "lub większą" jest ok ale nie polecałbym nic mniejszego jak m4/3 i to też wymieniając ograniczenia, matryca 1" ma te ograniczenia wielkie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-03-2015, 10:54
  2. Czy ktoś ma jeszcze aparat skonwertowany na "Full Spectrum"?
    By MorgothV8 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 21:46
  3. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  4. [ Krajobraz ] Bajorko ;) czy to jest "prawdziwy" hdr???
    By Mommus in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 05-06-2009, 19:39
  5. Cykl " Pierwszy rok zycia"_ mama "odpaliła" choinkę
    By j_karol in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-12-2008, 01:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •