Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
  1. #1

    Domyślnie Wybór aparatu d7100 vs d5XXX

    Witam mam pytanie co bardziej polecicie zakupić ? Rozglądałem się za puszką i zainteresował mnie d5300 ,gdyż ma funkcje wi-fi oraz gibany ekran. Ostatnio też wyczytałem,że 5 lutego ma się pokazać jego lepsza wersja z dotykowym ekranem itp czyli d5500. Moje pytanie mam do wydania około 4 tyś złotych. Patrzyłem też na d7100,pytanie czy bardziej opłaca się kupić d5500 czy d7100 ? Co to mi nie pasuje jedynie w 7100 ,a w 5xxx jest to gibany ekran i wi-fi . Aparat ma mi służyć ogólnie nie ma konkretnego punktu do,którego ma się odnosić . Przeważnie fotki związane z motoryzacją ,ludzie , przyroda etc. można powiedzieć ,że wszystko. Czytałem sporo o d5200/300 i 500 która ma się pokazać ,ale o d7100 już dużo nie wiem. W co zainwestować ,żeby w przyszłości w miarę nie odstawało aż tak bardzo ? Ewentualnie może coś z Canona zaproponujecie ciekawego ? Liczę na waszą pomoc i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Skolmal ; 25-01-2015 o 04:45

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skolmal Zobacz posta
    Witam mam pytanie co bardziej polecicie zakupić ? Rozglądałem się za puszką i zainteresował mnie d5300 ,gdyż ma funkcje wi-fi oraz gibany ekran. Ostatnio też wyczytałem,że 5 lutego ma się pokazać jego lepsza wersja z dotykowym ekranem itp czyli d5500. Moje pytanie mam do wydania około 4 tyś złotych. Patrzyłem też na d7100,pytanie czy bardziej opłaca się kupić d5500 czy d7100 ? Co to mi nie pasuje jedynie w 7100 ,a w 5xxx jest to gibany ekran i wi-fi . Aparat ma mi służyć ogólnie nie ma konkretnego punktu do,którego ma się odnosić . Przeważnie fotki związane z motoryzacją ,ludzie , przyroda etc. można powiedzieć ,że wszystko. Czytałem sporo o d5200/300 i 500 która ma się pokazać ,ale o d7100 już dużo nie wiem. W co zainwestować ,żeby w przyszłości w miarę nie odstawało aż tak bardzo ? Ewentualnie może coś z Canona zaproponujecie ciekawego ? Liczę na waszą pomoc i pozdrawiam.
    Skoro czytałeś dożo o Nikon D5xxx, to poczytaj też i sobie porównaj z Nikon D7100
    http://www.optyczne.pl/220.1-Test_ap...kon_D7100.html
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skolmal Zobacz posta
    [...] Moje pytanie mam do wydania około 4 tyś złotych. Patrzyłem też na d7100,pytanie czy bardziej opłaca się kupić d5500 czy d7100 ? Co to mi nie pasuje jedynie w 7100 ,a w 5xxx jest to gibany ekran i wi-fi .
    I Ty się jeszcze zastanawiasz? Najlepsza obecnie puszka DX vs wodotryski? Dziwny jest ten świat...
    Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    To nie są wodotryski, tylko istotne cechy. Odchylany ekran to super sprawa w fotografii makro, filmowaniu, a i w innych typach fotografii się przydaje (architektura).

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli dla Ciebie priorytetem jest odchylany ekran to wybór jest oczywisty, seria D5xxx.
    Każdy z nas ma inne priorytety, udowadnianie że konkretny model jest jedynym słusznym wyborem jest nie na miejscu.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  6. #6

    Domyślnie

    Ja tylko nie rozumiem, dlaczego Nikon nie da odchylanego ekranu w D7100 i podobnych. Canon jakoś tak robi i nie ma problemu.

  7. #7

    Domyślnie

    Pisze się, że D7200 ma mieć gibany ekran a póki co to w pojedynku Canon vs Nikon mamy w tej kwestii remis. Obie firmy mają po 2 linie aparatów z tą funcją ( 700D i 70D vs D5300 i D750).

    Edit (do Skolmala): wszystko lub prawie wszystko czego Ci potrzeba ma Canon 70D. W dużym uproszczeniu to połączenie Nikona D5xxx i D7xxx. Dobry AF, wifi, gibany i dotykowy ekran. Matryca może nie jest topowa, ale da radę.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 25-01-2015 o 11:24

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    udowadnianie że konkretny model jest jedynym słusznym wyborem jest nie na miejscu.
    A zwłaszcza model, którego nikt z nas jeszcze nie miał w ręku. (5500)

  9. #9

    Domyślnie

    Tylko kurde ten canon 70d ma te aspekty,które mnie interesują ,ale na papierku pod względem pikseli czy nawet brak silniczka af w przypadku 70d,więcej plusów nibym ma nikon... Ehh nie można mieć przecież wszystkiego Czytałem coś ostatnio odnośnie d7200 który rzekomo ma mieć gibany ekran ,wifi etc. Ale to tylko chyba pogłoski ,może ktoś wie coś więcej i może np. Bd on zaprezentowany przy okazji najbliższych targów .

  10. #10

    Domyślnie

    Ja osobiście nie nastawiał bym się na D7200 bo może okazać się, że różnica w cenie między nim a D7100 nie będzie warta tego co sobą zaoferuje. Może, ale nie musi. Jak masz czas czekać to można zaczekać, ale nie znając konkretów można czekać i czekać.
    Ja osobiście nie mam parcia na gibany ekran dlatego bez zastanowienia brałbym D7100.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 25-01-2015 o 12:13

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •