Close

Strona 52 z 92 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 919

Wątek: Co wybrac?

  1. #511

    Domyślnie

    Witam.
    Koleżanki i koledzy proszę o radę.
    Aktualnie jestem związany z systemem Sony Alfa (A200 + Sony DT 50 F1.8, Minolta 70-210 F4, Tamron 17-50 F2.8 plus kilka staruszków M42). Niestety firma mówiąc brzydko olała użytkowników tego systemu i zaniechała produkcji klasycznych lustrzanek idąc w kierunku półprzepuszczalnego lustra i EVF. Jako, że moje leciwe body nie daje rady moim wymaganiom, a w tym systemie za przyzwoite pieniądze nie ma co wybrać (półprzepuszczlne lustro, EVF i rzeźniski szum nie interesuje mnie) stąd pomysł zmiany systemu na Nikon. Fotografuje amatorsko głównie krajobrazy, architekturę oraz portrety. Coraz częściej w pomieszczeniach bez użycia lampy (oczywiście w miarę możliwości) stąd potrzebuję wysokiego ISO bez rzeźnickiego szumu. Proszę zatem o pomoc w wyborze body i jakiś szkiełek. Przyznam się, że początkowo myślałem o D7000, ale spotkałem się min tutaj z opinią, że lepszym wyborem byłby D90, a za różnice cenową jakieś szkiełka. Teraz rozważam D90 z Nikkor 18-105, i 50 F1.8 ewentualnie zamiast 18-105 Tamron 17-50 ze stałym światłem F2.8. Ważny aksjomat body musi być nowe, a kręcenie filmów mnie nie podnieca . Poradźcie proszę bo w głowie betoniarka.
    Ostatnio edytowane przez KoNsul ; 30-12-2012 o 15:11

  2. #512

    Domyślnie

    KoNsul d90+ N17-55 może?

  3. #513

    Domyślnie

    Czyli jednak D90...

  4. #514

    Domyślnie

    Według mnie jeżeli w ogóle mowa o zdjęciach w pomieszczeniu, to zmiana z jednego nowoczesnego aparatu o matrycy APS-C na inny, w dzisiejszych czasach kompletnie nic nie da. Dowolna aktualna lustrzanka o tej samej matrycy daje zbliżony poziom szumu. Czy będzie to D90, D7000, A580, C550, C650 - wszystko wygląda podobnie na moje oko. A200 to dawna konstrukcja i już jednak się różni na niekorzyść. Ale systemu Sony nie znam, więc nie wiem na ile te różnice w stosunku do C i N są w ogóle zauważalne. Zatem Alfa 580 wydaje się jedynym sensownym wyborem. Nie widzę powodu do zmiany systemu, chyba że jakieś pozafotograficzne.
    Natomiast jeżeli wspominasz o zdjęciach bez lampy w pomieszczeniach, to muszę zmartwić, ale do pełnego komfortu jest potrzebna już małobrazkowa matryca ("pełna klatka", FX). APS-C nie daje rady. Można się ratować kupnem jak najjaśniejszych obiektywów - w szczególności o jasności 1.4. 50/1.4 jest w większości systemów w dość rozsądnej cenie. Lub delikatnym dopalaniem lampą skierowana w sufit.

  5. #515

    Domyślnie

    Alfy 580 nowej niestety nie kupie juz bo jej nie ma na rynku... Ponadto w a580 szum, a właściwie placko-szum doprowadza do mdłości (oglądając oczywiście zdjęcia testowe). Dziękuję jednak za propozycje. Klamka zapadła i system zmienie z pewnością na taki w którym produkują lustrzanki z prawdziwego zdarzenia, a nie jak Sony zaawansowane kompakty z półprzepuszczalnym lustrem. Pentax, Canon, Nikon kwestia właściwego wyboru. Pozostaje otrzeć łzy i pożałować że te 5 lat temu wybrałem Sony.

  6. #516

    Domyślnie

    Witam wszystkich na forum!

    Pozwolę się podczepić pod wątek, bo mam wymieszane w głowie

    Jestem posiadaczem d5100 + N50 1,8 + N18-105 VR + N70-300 VRII + SB700 + Raynox CR-250 + Manfrotto 290 i troszku innych pierdółek . Mam możliwość kupienia używanego D300s (koło 24k na migawce) za 3000 PLN wizualnie ideał, aparat najzwyczajniej w świecie zadbany (właściciela znam osobiście i gość ma wręcz pedantyczne podejście do swojej własności), pracuje ładnie, kusi uszczelniany korpus (tym bardziej że dużo fotek robię "w terenie"), rękach też leży ładnie, ergonomia odpowiada, podgląd GO fajnie mieć jak czasem się w makro zabawić. Zrobiłem nim kilka zdjęć podpinając swoje słoiki, ostrzą ładnie (dla przykładu z D7000 50mm nie chciało w przedziale 1,8-2, obejrzałem na kompie foty i szumy wydają się do przyjęcia, jakość obrazka też (czy to wielki przeskok w stosunku do D5100 ciężko powiedzieć). Nie powiem pucha możę się podobać

    Problemu by nie było, gdyby nie fakt, że mam taką kwotę do wydania na hobby w tym miesiącu.

    Stąd prośba o jakieś za i przeciw (bardziej przeciw, bo za już sobie naprodukowałem). Zatem co zrobić?

  7. #517
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2011
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    92

    Domyślnie

    Bardzo przepraszam za wcięcie się, ale chciałem w pewien sposób "zająć kolejkę".

    Jestem posiadaczem Nikona D5000, paru obiektywów, lampy itd... Ogółem cały asortyment, jednak nie o tym mowa. Konkretnie chodzi o puszkę... Irytuje mnie tej puszce: brak silnika, husteczkowe podpięcie gripa(dzięki kabelkowi, który umożliwia działanie pionowego spustu... którego już złamałem), brak możliwości szybkiego ustawienia aparatu, trochę dziwnie w łapie leży (nie potrafię tego opisać, osobiste odczucie). W związku z tym chciałbym zmienić puszkę. Trudno podać konkretną kwotę...

    Jest sens ładować się w D90? Czy może jednak D7000?

    Za D90 przemawia ergonomia, silnik, górny ekranik (który mimo wszystko jest przydatny). Jednak myślę, że jest to dosyć stara puszka, ale sprawdzona.

    Znowu D7000 jest nowsze, ale też nie wiadomo na jaką puszkę się trafi. Trochę jest tematów o psujących się D7000. Cena jednak jest trochę za wysoka. Ale gdyby mus to mus.

    Szkoda, że nie ma puszki pomiędzy D90 a D7000.

  8. #518

    Domyślnie

    Radziecki ale o co Ci chodzi ? Nie mam pojęcia o co się pytasz.. to chcesz mieć D300s czy nie ? Przecież to od Ciebie zależy co potrzebujesz. Jeśli podoba Ci się bardziej od D5100 to w czym problem
    D300 + MB-D10 + N35 1.8G + 85 1.8G + Sb-900

  9. #519

    Domyślnie

    @Desperados
    Miałem nadzieję, że ktoś napisze "nieeee bez sensu nie zmieniaj puchy bo..." wymieni listę obiektywnych argumentów których mogłem nie wziąć pod uwagę i podważy poczucie o "fajności" D300s względem D5100 i że zmiana ta nie jest warta tych pieniędzy
    Próbuję na trzeźwo to przemyśleć i szukam kogoś kto podpowie czy warto (łatwiej doradzić komuś niż sobie ), a czasem warto zasięgnąć języka zanim wyda się, bądź co bądź, niemałą kwotę.

  10. #520

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że powinieneś sam sobie odpowiedzieć na to pytanie ponieważ każda ma jakieś inne priorytety... jeden wolałby większą i uszczelnioną puszkę a innemu wcale to nie będzie potrzebne i woli mniejsze bo lepiej mu leża w ręce. Usiądź w spokoju i przemyśl wszystkie za i przeciw. Jeśli nic Ci nie przeszkadza to o co chodzi ? Wydasz tylko 3tysie. Ja bym nigdy nie wymienił swojego D300 na coś mniejszego nawet gdyby miał trochę lepszy obrazek. Dla mnie gdyby w zupełności wystarczał D5100 to zamiana na D300s byłaby zupełna stratą pieniędzy, wolałbym zainwestować w dobre szkło bo w D5100 nic by mi nie przeszkadzało.
    Jeśli oczekujesz listy przeciw to po co się zastanawiać nad zmianą ? Kup sobie lepiej używanego Nikkora 17-55 2.8 albo stałke 85 1.8 i reszte przeznacz na jakieś kursy, książki itp
    D300 + MB-D10 + N35 1.8G + 85 1.8G + Sb-900

Strona 52 z 92 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •