Close

Strona 4 z 92 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 919

Wątek: Co wybrac?

  1. #31

    Domyślnie

    a ja mam taki problem, obecnie mam nikona d40 i kitowy obiektyw. jednak mam wieksze aspiracje, zaczynam robic zdjecia na zlecenie i chcialbym wymiec aparat. nie mam wystarczajaco kasy zeby kupic d80, wiec pomyslalem o d70s badz d50. korci mnie tu glownie silnik af w body. mam dostac niedlugo stalke 50 1.8 a do mojego d40 go nie zamontuje... w d70s podoba mi sie to ze ma sporo waznych guzikow pod reka (d40 jest w nie strasznie ubogi) ale boje ze tego ze wg recenji przepala kolory. troche okrojony d50 ma zalete ze jest tanszy, ale brakuje podswietlenia gornego wyswietlacza (zdjecia robie glownie w klubach wiec jest to chyba spory problem), jakos zdjec jest ponoc porownywalna do d70. mowie ponoc, bo wiedze swoja opieram na roznegorodzaju recenzjach. i jak ta jakos wypada na tle d40? na fotopolis pisza ze w d40 wyglada to wszystko ladniej, ale jakos nie chce mi sie wierzyc ze d40 robi ladniejsze zdjecia niz d70s albo d50. to samo z czuloscia, czy pod tymi wzgledami d40 jest na serio lepszy od poprzednikow? prosze o pomoc bo mam juz metlik w glowie...

  2. #32

    Domyślnie

    i dobrze piszą... D70s nie robi "ładnych" zdjęć, w każdym razie nie prosto z puszki sam mam D70s, a brat miał kiedyś D50 więc wiem co mówię.
    prawdopodobnie jpegi z D40 są "lepsze" od tych z 70-tki...

    Wbrew powszechnym opiniom nie da się za wiele ustawić w parametrach korekty jpg "Custom" - potwierdza to fakt, że większość fotografujących 70-tką ma te same lub podobne ustawienia. Jedynie możliwość wpływania na krzywe ma spore znaczenie, ale i tak większość osób wykorzystuje jedno z dwóch ustawień Auto lub Normal.

    Tak więc musisz się liczyć z tym, że zdjęcia z D70s będą wymagały przeważnie postprodukcji.
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  3. #33

    Domyślnie

    Sądzę, że większość osób zarabiających na fotkach robi zdjęcia w Nefach i wtedy nie ma znaczenia, czy jest to D70s czy D50 czy nawet D40, bo nefa i tak obrabiasz "od podstaw".

    Dlatego zastanów się, czy warto zmieniać puchę i zacznij robić w nefach.

    Co do kolorystyki...
    D70s moim zdaniem ma bardziej zimne kolory od D50, co nie zawsze jest minusem.
    Wydaje mi się, że d50 przejaskrawia kolory, tzn. że robią się bardziej cukierkowe, ale to tylko moja opinia.

    A i tak wszystko da się zmienić wywołując nefa, więc czym tu się przejmować.

  4. #34

    Domyślnie

    I ja jestem zdania że D70s robi ładne zdjęcia. Robię i D80 i D70s i jestem bardzo zadowolony. Do d70 mam podpiętą 50tke i prawie nigdy jej nie ściągam.
    Mateusz Książkiewicz
    Canon & Nikon

  5. #35

    Domyślnie

    mini21 - naprawdę? nie ma znaczenia? zastanów się jeszcze raz nad tym co powiedziałeś...
    "Często kończy się na formie, nic z tego nie wynika. Po tym jak Marcel Duchamp ogłosił, że pisuar ustawiony na środku jest dziełem sztuki - artystą może być każdy..." - R. Opałka

  6. #36

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie.
    Oczywiście, jeśli zrobi się totalnie zwalone zdjęcie, to nawet nef nie pomoże, ale przy np: kolorach to moim zdaniem nie ma różnicy.

    D70s daje chłodniejsze kolory, przez co wydają mi się bardziej realne, ale ja i tak prawie zawsze zmieniam w nefie lekko kolorystykę na cieplejszą.

    Więc podtrzymuje swoje zdanie, że nie ma większej różnicy.

  7. #37

    Domyślnie

    No będzie różnica w fotach czy to z D200 czy to z D50/70s
    o ile w samym zdjęciu może to nie być zauważalne... to jednak jeśli chodzi o ustawienia i możliwości aparatu różnica jest niebywała...
    DwaCzarneEosy|SzkiełkoOkoSwiecidełko

  8. #38

    Domyślnie Nikon d80 z sigma 17-70 czy N 50/1.8 i N 55-200vr?

    Z góry przepraszam jeżeli gdzieś istnieje odpowiedź na moje pytanie, ale przeszukałem forum i nie znalazłem dokładnej odpowiedzi. W najbliższych dniach mogę kupić w tej samej cenie zestaw nikon d80 z sigma 17-70 2.8 lub z obiektywami N 50 1.8 i N 55-200 VR, później na allegro dokupiłbym kit 18-55 za ok 200zl.Co byście radzili wybrać. Dzieki za pomoc, mam nadzieje ze napisalem tą wiadomość we właściwym miejscu na forum. {Do tej sigmy z czasem musiałbym dokupić jakieś tele (sigma 70-300 apo dg) tylko że to dodatkowy koszt ok 700zl których już nie znajdę w najbliższych miesiącach}

  9. #39

    Domyślnie

    D80 z tamronem.
    Nie wiem dlaczego ta sigma 17-70 2.8-4 (bo nie 2.8 na całym zakresie), a nie np. Tamron.
    Cenowo chyba są zbliżone.

    Co do drugiego zestawu, to raczej nie radzę, bo nie masz nic szerokiego, a 50 po kropie to nie za ciekawa ogniskowa 75mm i rzadko się przydaje.

    Napisz ile dokładnie masz kasy, bo tak to ciężko coś powiedzieć.

  10. #40

    Domyślnie

    Mam okolo 3800 na pewno nie wiecej, do tego drugiego zestawu (55-200vr i 50 1. za 200 zl dokupilbym 18-55 pokorzystal, zobaczyl czego potrzebuje i zmienil (pewnie na tego tamrona)

Strona 4 z 92 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •