Close

Strona 2 z 92 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 919

Wątek: Co wybrac?

  1. #11

    Domyślnie

    jest tak wiele super szkieł bez SWM, że trochę szkoda nie mieć możliwości pełnego ich użytkowania z D40, chyba że ktoś lubi ostrzenie ręczne, tylko nie zawsze jest na to czas...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez heniek85 Zobacz posta
    Z góry przeprszam za taki post, bo pytanie co lepsze juz pewnie niektórych co najmniej denerwuja, ale... majac D50 z kit'em, chce cos dłuższego (szkło). I czy lepiej kupić 18-200 VR, czy może lepsze rozwiazanie to kupić 55-200 VR? Jakby nie patrzeć to ponad 1000PLN zostaje w kieszeni i jakaś SB-600 może 800 by się pojawila? Co byście wybrali??
    dzięki
    Ja bym brał 55-200 VR i lampę. Chyba że nie lubisz zmieniać szkieł a chesz mieć wmiarę uniwersalne szkło to lepiej 18-200 VR, a kita sprzedaj.

  3. #13

    Domyślnie

    Jeśli często zmieniasz szkiełko, to radziłbym raczej 18-200, ciągłe zdejmowanie obiektywu na dłuższą metę oprócz ewidentnych wad (możliwość zanieczyszczenia matrycy), po prostu wkurza... Jeśli nie zmieniasz go często, oczywiście korzystniej kupić tańszy obiektyw i lampę - 55-200 VR to bardzo fajne szkiełko za stosunkowo niewielkie pieniądze... A jeśli chodzi o wcześniejsze rady kolegów co do lampy, to zastanów się, czy 800 będzie Ci faktycznie potrzebna... Mam 600tkę, i uważam, że to na prawdę porządna lampa... Na prawdę warto się zastanowić, czy różnicy w cenie między lampami nie przeznaczyć na coś innego...
    pzdr.
    D70sG | F100 | N50/1.4 | N18-200 | N28-105 | N35-70 | SB600 | SB-80DX | M055CLB+488RC4 |

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez big lebowski Zobacz posta
    Zgodzę się z tobą, że pod d70s można podpinać szkła bez silnika i jest to jedyna (aczkolwiek znacząca dla wielu świadomych fotografów) przewaga nad nowymi modelami nikona. Faktycznie ktoś komu zależy na jakości zdjęć, którą można uzyskać dzięki podpięciu jasnych stałek powinien szerokim łukiem omijać d40/x (przynajmniej do czasu, aż na rynku nie pojawi się większa ilość stałek z silnikami za rozsądne pieniądze - czyli jakieś 12 miesięcy).
    Jednakże, jeśli ktoś będzie focił używając jedynie kilku (jednego?) zoomów z silnikami (standardowe kity) to lepszym wyjściem jest zakup d40x. Różnica pomiędzy d40, a d40x wynosi teraz ok. 500pln. Za co otrzymuje się iso100, większą rozpiętość tonalną i większą matrycę (to ostatnie mi osobiście przydaje się do macro. Mając nikkora 60/2.8 którym ostrzę ręcznie i 10mpix mogę sobie pozwolić na bardzo dobrej jakości cropy - większe niż z d40). Co więcej d40/x zdecydowanie mniej szumi przy iso800/1600 w porównaniu do d70 i matrix działa lepiej niż w starszym bracie.
    Zabrakło w moim odczuci słowa o ergonomii. D70/70s jest zdecydowanie większy od d40/40x - przy trzymaniu nie spada mały palec z puszki - no i posiada 2 koła nastawów co wiąże się bezpośrednio z częstotliwością zaglądania do Menu aparatu. Obydwie 70ki mają zdecydowanie gorszy wyświetlacz i mniejszy wizjer i 5 pól autofokusa prz 3 z d40/40x.

    Myślę, że każdą puszkę trzeba po prostu wziąć w rękę aby podjąć ostatecznie decyzje.
    Tymczasem Nikon

  5. #15

    Domyślnie

    Z góry przepraszam, że się doklejam, ale jest pytanie od młodego człowieka na które nie bardzo wiem jak odpowiedzieć. Szczerze... to jestem technicznym... abnegatem, używam analogowego aparatu 6x7 z jednym guzikiem . Do rzeczy, oto pytanie (podobne do tego z początku wątku) i jednocześnie prośba o radę.


    d40 a dokładniej obiektyw... Mam szkło kitowe 18-55mm i sprawuje mi sie bardzo dobrze... Mam tez szkiełko Nikon Nikkor AF 70-300mm. W super stanie dodatkowo filtr itd.. Jednak myślę,że chyba nie jest dla mnie. Nie umiem sobie poradzić bo w d40 nie mam śrubokręta. Niby o tym wiedziałem przy kupnie, ale nie zdawałem sobie sprawy ze to mocno utrudnia robienie zdjęć... Myślicie, że to dobry pomysł, aby go sprzedać (i za ile) i co kupić w zamian AF-S oczywiście.

  6. #16

    Domyślnie

    N70-300 (wersja G? = niezbyt dobre szkło, oględnie mówiąc) => sprzedać.

    za ile? za tyle ile dadzą na allegro.... 300pln??? (bo obawiam się, że na forum nikona ten obiektyw nie znajdzie kupca ze względu na mydło. Wiem, bo sam go kiedyś miałem z analogiem brrr...).
    D80

  7. #17

    Domyślnie

    Mam 70-300 G i jestem bardzo zadowolony,to dobry obiektyw za tą cenę. Nie wiem czy każdy z tych obiektywów jest powtarzalny, ale mój jest ostry. Tylko swiatło musi być bo obiektyw jest dość ciemny. Autofocus jest ślimaczy ale nie jest źle:0
    Nie do zajechania D70, jakiś KIT, RAW i DxO11
    Lumix GH5, 12mm Leica Summilux 1.4, 200-800mm Leica, Zhiyun Crane 3-Axis

    Miałem i sprzedałem D700, 24-70N/2.8, 50mm 1.8, SB-800, tę małą lampę Nikona, SB-400

  8. #18
    Oszczędny w słowach Awatar Witkowa
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Józefosław pod Warszawą
    Posty
    30

    Cool

    Cytat Zamieszczone przez zyntek Zobacz posta
    zastanowilbym się bardziej nad używaną 50 lub 70s ale nie wchodziłbym raczej w d40 lub d40x ale jak ktoś kupuje lustrzankę po ta aby miećlustrzanką to może i werto d40X + 2 obiektywy i już.
    witam,
    właśnie stoje przed wyborem mojego pierwszego Nikonka, i wydaje mi się, że D50 była by w sam raz, szkoda tylko, że można kupić teraz jedynie używaną
    bo też myślałam o D40, ale po tym co napisałes widze, że jednak lepiej poszukać nie zużytej 50...

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    102

    Domyślnie

    Witam

    Osobiście używam D70, którą zakupiłem rok temu i jestem bardzo zadowolony. Szczerze mogę polecić to body, a także z obiektywami nie ma problemu. Właśnie jestem na etapie kupna Nikona 50mm f/1.8, Który jak wynika z informacji zawartych na forum jest dobrym szkłem za naprawdę nie wielkie pieniądze w porównaniu do innych obiektywów.

  10. #20
    Oszczędny w słowach Awatar Witkowa
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Józefosław pod Warszawą
    Posty
    30

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez Witkowa Zobacz posta
    witam,
    właśnie stoje przed wyborem mojego pierwszego Nikonka, i wydaje mi się, że D50 była by w sam raz, szkoda tylko, że można kupić teraz jedynie używaną
    bo też myślałam o D40, ale po tym co napisałes widze, że jednak lepiej poszukać nie zużytej 50...
    Mikołaj wybrał za mnie i mam D50 w bardzo dobrym stanie

    no to zaczęła się moja przygoda z Nikonem.....

Strona 2 z 92 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •