Close

Strona 11 z 92 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 919

Wątek: Co wybrac?

  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AdaMoo Zobacz posta
    Hej, a co myślicie o A350? Bo ja się przymierzam do kupna.
    I chciałem się dowiedzieć czy ktoś z was jest może posiadaczem takiego lustra?
    Bardzo fajny aparat. Wez Alpha 300. To samo, troche mniej mpx, za to lepszy obraz.
    Nikon F-501, Canon 30D

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pn Zobacz posta
    Bardzo fajny aparat. Wez Alpha 300. To samo, troche mniej mpx, za to lepszy obraz.
    A korzystałeś z 350-tki? Czy nie?
    Wiesz chodzi mi o to czy masz porównanie tych dwóch sprzętów?
    A powiedz mi jak ogólne wrażenia, zadowolony jesteś?

  3. #103

    Domyślnie porada

    witam, czy warto kupic konwertery do aparatu, zastanawiam się nad modelami kinga f-130 lub prw-045, ewentualnie ktory model jest lepszy, pozdrawiam

  4. #104

    Domyślnie

    Witam (po raz kolejny;])
    Całkiem niedawno pisałem również z prośbą o pomoc i doradziliście mi D80... jednak nadal nie jestem przekonany, szczególnie co do ceny, bo będe miał powiedzmy 2000 zł do wydania na komplet, a samo body D80 by mnie wyniosło koło 1600 zł, więc jaki wtedy obiektyw?? 18-55 VR to trochę słabo, ale czy by mi wystarczyło tak na początek do nauki?? Myślałem też o D60 z 18-105 VR, na którym bym się pobawił i potem sobie zostawił obiektyw/y ewentualnie do przyszłego, lepszego Nikona. Po za tym rozważałem Alphe 300, a razem z nią na początek 18-70 oraz może 55-200, bo z tego co wyczytałem to nie warto wykładać więcej na A350. Która opcja według was byłaby najlepsza?? A może jakaś jeszcze inna?? A co do tego co będe miał zamiar fotografować to nie mam zbyt sprecyzowanych celów, głównie samochody (motoryzacja) oraz różne ogólne fotki...

  5. #105

    Domyślnie

    Witam! Przepraszam, że podpiąłem się pod ten post, ale wydał mi się dogodny tematycznie do mojego pytania. Otóż zamierzam zakupić Nikona D700 i chciałbym do tego body dobrać 3 obiektywy o dobrych parametrach. Zależy mi na szkle standardowym ( portret, krajobraz itd.), macro ( szczególnie z bardzo dużym zbliżeniem) oraz tele ( aby jak najlepiej ściągał i ostrzył z dużych odległości). Dobrze byłoby gdyby były to szkiełka nikorra z wewnętrzną regulacją. Proszę o rady i wskazówki.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pikard Zobacz posta
    Witam! Przepraszam, że podpiąłem się pod ten post, ale wydał mi się dogodny tematycznie do mojego pytania. Otóż zamierzam zakupić Nikona D700 i chciałbym do tego body dobrać 3 obiektywy o dobrych parametrach. Zależy mi na szkle standardowym ( portret, krajobraz itd.), macro ( szczególnie z bardzo dużym zbliżeniem) oraz tele ( aby jak najlepiej ściągał i ostrzył z dużych odległości). Dobrze byłoby gdyby były to szkiełka nikorra z wewnętrzną regulacją. Proszę o rady i wskazówki.
    Podstawowy zestaw szkieł do D700:
    1. N14-24/2.8
    2. N24-70/2.8
    3. N70-200/2.8 VR
    jak jeszcze potrzebujesz super tele to:
    4. N200-400/4 VR

  7. #107

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź, nie wiesz jak to cenowo się rozkłada? Myślisz, że ten do makro N14-24/2,8 nie będzie miał zbyt ciemnego światła?

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pikard Zobacz posta
    Dzięki za podpowiedź, nie wiesz jak to cenowo się rozkłada? Myślisz, że ten do makro N14-24/2,8 nie będzie miał zbyt ciemnego światła?
    Może mieć, ale Zeiss wypuścił teraz 50/0.9 światło to chyba wystarczy, ale może być trochę krótko.

  9. #109

    Domyślnie

    Jeżeli miałbyś wybierać dla siebie sprzęt do D700 chcąc robić naprawdę super makro, dobry krajobraz, oraz strzelać ptaki z dużych odległosći to na co byś się zdecydował? Nie zwracaj uwagi na cenę a jedynie na jakość i funkcjonalność.

  10. #110

    Domyślnie

    Sadee, tez nie tak dawno mialem dylemat i ograniczony budzet i wybor padl na d80 + 18-55VR. Nie zaluje choc juz brakuje mi dluzszej ogniskowej (rozgladam sie za 55-200). Mysle ze do nauki ci wystarczy a z czasem bedziesz wiedzial czego ci brakuje, czy jasnej stalki, moze dluzzego zoomu itp itd. Poza tym fajnie lezy w dloni a mysle ze ergonomia jest rownie wazna jak parametry sprzetu. Idz do sklepu, popros i prezentacje interesujacego cie sprzetu, wez w lape i sam sie przekonaj
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

Strona 11 z 92 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •