Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Głównie myślę o packshotach, wynika z tego ze Quantuum Move 300 x2 z softboxami w odleglosci 1m przy f8 i ISO 50 na 1/32 mocy nie będzie za mocny? Jeśli chciałbym użyć przysłon f2.8 będę miał miejsce, żeby oddalić lampy na 2m, ewentualnie błyskać w sufit (biały), przepuścić jeszcze przez jakiś biały materiał zawieszony nad całością lub odbić od dużej blendy co spowoduje, że dużo światła się rozejdzie zanim dotrze w kadr. Małą GO chcę wykorzystać głównie przy fotografowaniu aranżacji z jedzeniem, produktami do katalogów, materiałów reklamowych.

    Obawiam się czy 300Ws nie będzie za mocne... Nie będę świecił surowymi lampami, zawsze jakiś modyfikator, głównie softbox, na to plaster miodu/grid, na jednej i strumiennica na drugiej. A może lepiej kupić jedną 200Ws i jedną 300Ws? Mam jeszcze YN-560 III do wykorzystania.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Do zdjęć takich przedmiotow, to tylko lampy reporterskie. Studyjne będą za mocne, szczególnie te tanie, które mają bardzo małą regulację mocy.
    Błyskać będziesz z odległości nawet poniżej 1m, co przy lampach 200-300Ws z regulacją do 1/16 sprawi, że będziesz musiał bardzo mocno przymykać przesłonę.
    ????
    nie ma czegos takeigo jak za mocne lampy
    a przy malych odleglosciach GO robi sie grubosci kartki papieru i przymykac trzeba

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    Głównie myślę o packshotach
    Jeśli chciałbym użyć przysłon f2.8 będę miał miejsce
    packshoty na 2.8? pokaz prosze efekt jak juz zrobisz

    Małą GO chcę wykorzystać głównie przy fotografowaniu aranżacji z jedzeniem, produktami do katalogów, materiałów reklamowych.

    no dobrze... proponuje zatem zaczac od poczatku - jakis watek na forum lub ksiazka - zadanie: co sie dzieje z GO wraz ze zmniejszeniem odleglosci od fotografowanego obiektu?
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    packshoty na 2.8? pokaz prosze efekt jak juz zrobisz

    no dobrze... proponuje zatem zaczac od poczatku - jakis watek na forum lub ksiazka - zadanie: co sie dzieje z GO wraz ze zmniejszeniem odleglosci od fotografowanego obiektu?
    Nie, packshoty nie na f2.8 - napisałem do czego chcę wykorzystać małą GO (f2.8 czy f4) i wiem co się z nią dzieje z bliska. Chodzi mi o to czy 300Ws przepuszczone przez softboxy z plasterm miodu lub odbite od blendy na 1/32 mocy nie będzie za mocne? Pytam, bo chciałbym jakoś zmodyfikować światło, mieć taką możliwość. Co do packshotów to już wiem, przynajmniej z teorii co potrzebuję i jak to mniej więcej zrobić. Pytam na forum, bo nie chcę bez sensu wydawać pieniądze, a wiem że są tutaj osoby mające duże doświadczenie i mogące pomóc w wyborze potrzebnych rzeczy.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  4. #14

    Domyślnie

    Powtórzę to, co pisał Jacek: wynajęcie średnio wyposażonego studia na godzinę może kosztować o wiele mniej, niż nietrafiony zakup, a pozwoli Ci sprawdzić, na co możesz liczyć.
    Jak rozumiem robiłeś takie zdjęcia aranżacji na f:2.8 i wiesz, że będziesz używać takich wartości przysłony, i dlatego obawiasz się, czy nie będzie za dużo światła?
    Jeśli nie, lepiej sprawdź, choćby przy świetle dziennym, ze statywem, i długim czasem - może się okazać, że rozwiejesz swoje obawy (gdy przymkniesz obiektyw).
    Napisałeś o osobach z dużym doświadczeniem, właśnie zacytowałeś jedną z takich osób, wyrażających wątpliwości co do założonych przez Ciebie parametrów zdjęć

  5. #15

    Domyślnie

    Po przeanalizowaniu wszystkiego sto razy zdecydowałem się na zestaw Quantuum Move 300 KIT, zestaw Quantuum Navigator, do tego kupiłem blendę 90x120, skonstruowałem stół bezcieniowy, parę rzeczy z marketu budowlanego do wykorzystania w fotografii produktów/jedzenia. Wczoraj i dzisiaj trochę błyskałem i jestem zadowolony. Gdzie za dużo światła z Move 300 to YN-560 III daję radę.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  6. #16

    Domyślnie

    wiem że temat zszedł bardziej na błyski ale jeśli mogę się odnieść do jedenej z wcześniejszych wypowiedzi

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Te lampy LED są bardzo słabe, to jest dobre do video (...) bez mocnego pilota ( światło modelujące ) przynajmniej 200W zamęczysz się i sporo stracisz nerwów.
    Czy to się tyczyło w jakiś sposób wcześniej wspomnianego Quantuum Video LED 600? Wg deklaracji producenta to ma moc odpowiadająca 500W halogena plus nie bedzie się tak grzało. Brzmi ok chyba czy o ja o czymś nie wiem?

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tyczyło się lampy studyjnej błyskowej z słabiutkimi żaróweczkami do światła modelującego, nie chodziło o robienie zdjęć przy takim świetle, światło modelujące pomaga w pracy z ustawieniem światła, a 500W efektywne w led czy dużo czy mało to zalez do czego potrzebne bo 500W zamknięte w softbox w odległości 2m od obiektu to ledwo co da światła.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [DIY] Najtańsze oświetlenie stałe LED
    By PanArtur83 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-02-2015, 20:58
  2. Światło stałe czy błyskowe
    By Ulysses in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 12:41
  3. Światło stałe do studia
    By Vall in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 20:43
  4. światło stałe czy błyskowe
    By fader_audio in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-04-2009, 08:28
  5. Stałe światło - wątpliwości
    By Krzysztof-KP in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 23:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •