Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Światło stałe LED vs błyskowe

    Witam,
    jestem zupełnie początkującym jeśli chodzi o fotografie ze światłem sztucznym (kiedyś doświetlałem lampą zdjęcia makro w terenie i tyle). Myślę nad oświetleniem do fotografii produktowej, jedzenia, ale także ludzi (pewnie tak wyjdzie...). Przeczytałem już kilkaset stron na temat lamp, ale chciałbym jeszcze zobaczyć Wy napiszecie nt. światła stałego LED vs błyskowe w takich zastosowaniach.

    Myślę nad Quantuum Video LED 600, Quantuum zestaw Up 600 Kit, zestaw Quantuum Move 300, ewentualnie LED + jakiś błysk, do każdego z tych dokupię softbox, jakieś modyfikatory światła (plaster miodu, strumiennica). Generalnie zestaw który zamknie się w kwocie około 1500zł (+/- 200zł), nie chcę też porywać się z motyką na księżyc i wydawać nie wiadomo ile.

    Nie planuję tego brać w teren.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Te lampy LED są bardzo słabe, to jest dobre do video, o wiele lepiej już zrobić zestaw na świetlówkach ale ceny dojdą do tanich chińskich lamp studyjnych, może to będzie alternatywa, lampa 200-250Ws jest do kupienia nowa od 250zł.
    Jeśli jednak chcesz mieć kontrole na światłem i uczyć się tego to odradzam tanie lampy studyjne ponieważ bez mocnego pilota ( światło modelujące ) przynajmniej 200W zamęczysz się i sporo stracisz nerwów.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    odradzam tanie lampy studyjne ponieważ bez mocnego pilota ( światło modelujące ) przynajmniej 200W zamęczysz się i sporo stracisz nerwów.
    Poczytałem jeszcze o tych ledowych i rzeczywiście odpuszczę sobie. Tanie studyjne, to masz na myśli 200-250zł? 150W jako modelujące to za mało do nie dużych przedmiotów (butelki, produkty spożywcze)?
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Do zdjęć takich przedmiotow, to tylko lampy reporterskie. Studyjne będą za mocne, szczególnie te tanie, które mają bardzo małą regulację mocy.
    Błyskać będziesz z odległości nawet poniżej 1m, co przy lampach 200-300Ws z regulacją do 1/16 sprawi, że będziesz musiał bardzo mocno przymykać przesłonę.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 29-01-2016 o 18:23
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Do zdjęć takich przedmiotow, to tylko lampy reporterskie. Studyjne będą za mocne, szczególnie te tanie, które mają bardzo małą regulację mocy.
    Błyskać będziesz z odległości nawet poniżej 1m, co przy lampach 200-300Ws z regulacją do 1/16 sprawi, że będziesz musiał bardzo mocno przymykać przesłonę.
    Akurat patrzyłem na lampy 200-300Ws co mają regulację do 1/32. Mówisz, że przy takich zdjęciach moc będzie z duża? Coś z małą GO (f2.8 i mniej) odpada z takimi lampami?
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Do zdjęć takich przedmiotow, to tylko lampy reporterskie. Studyjne będą za mocne, szczególnie te tanie, które mają bardzo małą regulację mocy.
    Błyskać będziesz z odległości nawet poniżej 1m, co przy lampach 200-300Ws z regulacją do 1/16 sprawi, że będziesz musiał bardzo mocno przymykać przesłonę.
    ???

    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    Witam,
    Myślę nad oświetleniem do fotografii produktowej, jedzenia, ale także ludzi (pewnie tak wyjdzie...).

    Nie planuję tego brać w teren.
    Do wymienionych zastosowań optymalne będą normalne lamy studyjne - moc 200-300 Ws, podział mocy 1/32 (oczywiście większy byłby lepszy)

    Pozdro
    Wiesiek

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Stosuje dwie lampy 250Ws z softboxami 50x70cm i ich moc pozwala mi na zdjęcia z przysłoną f/2,8-13
    W lampach jest światło modelujące 150W ( oryginalnie były 75W ), jak dla mnie jest to minimalna moc ze względu na podwójny dyfuzor w softbox osłabiający mocno światło modelujące.
    Do produktów nie wymagających wielkiej pracy ze światłem jest bardzo dobrze.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Do zdjęć takich przedmiotow, to tylko lampy reporterskie. Studyjne będą za mocne, szczególnie te tanie, które mają bardzo małą regulację mocy.
    Błyskać będziesz z odległości nawet poniżej 1m, co przy lampach 200-300Ws z regulacją do 1/16 sprawi, że będziesz musiał bardzo mocno przymykać przesłonę.
    Chyba przy produktach z małej odległości zazwyczaj brakuje głębi ostrości, i trzeba mocno przymykać przysłonę...

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    Akurat patrzyłem na lampy 200-300Ws co mają regulację do 1/32. Mówisz, że przy takich zdjęciach moc będzie z duża? Coś z małą GO (f2.8 i mniej) odpada z takimi lampami?
    jak na małą GO to moc będzie za duża. Ewidentnie. O ile faktycznie wiesz o co pytasz Bo przy małych odległościach jest mała GO nawet przy przysłonie np 5,6.
    Poczytaj watek założony przez kolegę. http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=269246
    Radziłem co robić (a pierw - co kupić), nie będe powtarzał, bo to to samo.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    Akurat patrzyłem na lampy 200-300Ws co mają regulację do 1/32. Mówisz, że przy takich zdjęciach moc będzie z duża? Coś z małą GO (f2.8 i mniej) odpada z takimi lampami?
    Bardzo dużo zależy od tego co założysz na te lampy i z jakiej odległości będziesz błyskać, ale mogą być problemy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [DIY] Najtańsze oświetlenie stałe LED
    By PanArtur83 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-02-2015, 20:58
  2. Światło stałe czy błyskowe
    By Ulysses in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 12:41
  3. Światło stałe do studia
    By Vall in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 20:43
  4. światło stałe czy błyskowe
    By fader_audio in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-04-2009, 08:28
  5. Stałe światło - wątpliwości
    By Krzysztof-KP in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 23:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •