Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Zgadzam się z 2pompony - na ebayu (np. niemieckim) jest od cholery fajnych gratów. Nie ma cła (pomijalne), nie ma VATu (b. istotne), często b. dobry stan i pełne prawo zwrotu towaru.

  2. #12

    Domyślnie

    W dodatku jest o tyle bezpiecznie, że ebay ma swój program ochrony kupujących, a płacąc przez PayPal kupujący dostaje ekstra gwarancje.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #13

    Domyślnie

    ebay odrzuciłem, ze względu na ograniczenia komunikacyjne.
    Możecie podrzucić ze 2-3 przykłady c330 wartych przemyślenia z ebay.de??
    Będę wdzięczny.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  4. #14

    Domyślnie

    Problemem w dzisiejszych czasach tłumaczy automatycznych nie jest komunikacja - opisy aukcji są robione językiem basic, a nei frazami szekspirowskimi, i automatyczne tłumaczenia są do pojęcia.

    Problemem jest ustalenie sobie pewnych priorytetów: np., ile chcesz zapłącić i za co. Czy wolisz sprzęt z rysami na pudle i poodpadanym tu i ówdzie lakierem, ale sprawny, czy super nówkę bez cienai ryski, ale za cenę czterokrotnie wyższą niż poprzedni. Zwróć uwagę, że cała masa ludzi (w tym ja) kupuje stare body nie w calach codziennej orki fotograficznej, tylko jako eksponaty kolekcjonerskie i stąd na przykład zdarzają się odnowione przepięknie sztuki o cenach wręcz kosmicznych...

    Zobacz tu - opis interfejsu jest po polsku, możesz sobie wybrać strefę poszukiwać (Polska, Europa, świat), pooglądaj obrazki, aukcje typu 'Kup teraz' są wyraźnie oznaczone - będziesz miał pełny przegląd. A jak sobie wytypujesz określone sztuki, daj linki znajomemu, na pewno Ci przetłumaczy jakieś ewentualne pozostałości.

    Link do wyszukiwania Mamiya C330, Europa: http://www.ebay.pl/sch/i.html?_odkw=...+C330&_sacat=0
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15

    Domyślnie




    Jedno pytanie o paralaksę i moje rozumienie jej:
    - czy ta kreska na matówce pokazująca odchyłkę paralaksy wskazuje gdzie kończy się góra kadru? Dobrze pojmuję?
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  6. #16

    Domyślnie

    To wskaźnik kompensacji ekspozycji w zależności od odległości czołówki od filmu. O tyle musisz zwiększyć ekspozycję. Przy okazji piszą w instrukcji, że to rzeczywiście wskaźnik kompensacji paralaxy...
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 28-01-2016 o 14:05
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #17

    Domyślnie

    Cholewka, nawet nie wiedziałem, że są takie myki z korekcją ekspo.

    Wracając do paralaksy- jak ten znacznik paralaksy na matówce ma wyglądać?? Patrz, kręcę i ch.... nic nie widzę.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  8. #18

    Domyślnie

    Im bardziej wysuniesz czołówkę do przodu, tym 'niżej' w kadrze mam być ta pała i tym większa będzie korekta expozycji - ma się rozumieć od pewnego progu, nie sądzę, żeby to działało od nieskończoności. Jest pokrętło do kalibracji tego wskaźnika - tam musisz ustawić wartość ogniskowej, jakiej aktualnie używasz.

    A jak już ta pała Ci się pojawi, to wskazuje która część kadru od góry będzie poza filmem - słowem pod wskaźnikiem będzie jeszce w kadrze, powyżej wskaźnika będzei poza kadrem z powodu paralaxy.

    A w ogóle - ten aparat ma parę specjalistycznych myków, dobrze by było, jakbyś przeczytał instrukcję. Ja mam niestety po angielsku, ale może ktoś ma po polsku... Nie wiem, czy nawet występowały instrukcje PL prawdę mówiąc, bo chyba nie było za PRLu oficjalnego importu tych body - były zbyt drogie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #19

    Domyślnie

    Z moich długoletnich poszukiwań idealnego C330F wynika, że oferty tej puszki z Anglii są tańsze niż niemieckie.
    W chwili obecnej unt tanieje i daje zdecydowanie lepszy przelicznik niż euro Polecam więc eBay i oferty z GB.

    C330F to konstrukcja doskonała, jakich się już nie uświadczy. Warta każdej wydanej złotówki.
    Jest nieco kłopotliwa ale daje całą masę frajdy przy fotografowaniu.

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świętochowo
    Posty
    219

    Domyślnie

    Ja upolowałem C330f na all w zeszłym roku Baaaardzo polecam Masa obiektywów i podzespołów na eBay a i na alle się zdarza coś znaleźć

    Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Paproch - gdzie go szukać
    By artur0372 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-04-2016, 14:56
  2. Gdzie kupić D7100 internetowo
    By kanias in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-05-2013, 13:00
  3. [ Mamiya ] Mamiya C330 Professional F
    By Paweł Tometczak in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-11-2007, 08:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •