Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Arrow Proszę o pomoc w wyborze obiektywu

    Witam

    Jak w temacie

    Do nikon d5500 - nie ma silnika, więc obiektyw musi mieć wbudowany

    Zależy mi trochę na krajobrazie i trochę na portretach, także proszę o poradę jaki taki uniwersal wybrać.
    Moje propozycje:
    http://www.e-matgdynia.pl/tamron-18-...kon-p-254.html
    http://www.e-matgdynia.pl/tamron-55-...ikon-p-68.html
    http://www.e-matgdynia.pl/tamron-70-...kon-p-277.html
    Cena pomiędzy tamaron 70-300 a 55-200 jest znikoma, więc jak sądzicie co lepsze... Mowa o 2 linkach wyżej..

    Osobiście wolałbym
    http://www.fotoaparaciki.pl/pl/p/Obi...4-5.6-G-ED/513

    Jak ma się tamaron do nikkora ? Może ktoś coś się udzielić w tym temacie? Brać tamaron czy czekać na nikkora



    Proszę o komentarze, pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Masz fajną puszeczkę a chcesz podpinać do niej takie badziewia? Nie lepiej jakaś stałkę typu 35 lub 50..Jeżeli chcesz nikkora 55-200 to mogę Ci odsprzedać Mojego tanio bo leży mało używany w szafie..ale osobiście polecałbym cos lepszego do Twojego D5500

  3. #3

    Domyślnie

    Moim zdaniem żaden z nich. Do krajobrazu potrzebujesz czegoś szerokiego (okolice 18mm dla DX) do portretu okolice 60-90 dla DX). Obstawiłbym, że najlepszą jakość przy rozsądnej cenie otrzymasz kupują Nikkora 18-105. Test każdego z tych obiektywów znajdziesz na optyczne.pl. IMO wynika z nich, że pierwszego wymienionego tamrona należy unikać.

    PS. Wystrzegaj się też talibów majaczących coś o "stałkach".
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Sam chyba majaczysz talibie...krajobraz to nie tylko szeroki kąt...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    (...) Wystrzegaj się też talibów majaczących coś o "stałkach".
    Mam nadzieję, że nie piszesz tego w kontekście robienia portretów...

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli ktoś chce robić krajobrazy tele to najtańszy jest nikkor 55-300VR, lepszy ale i droższy 70-300VR lub Tamron 70-300VC, wszystkie wersje ze stabilizacją, pytanie tylko czy faktycznie potrzebujesz takich wielkich i ciemnych zoomów ?
    Polecanie stałki to od skrajności do skrajności, a może lepiej coś pośredniego i taniego czyli nikkor 18-105VR ?

  7. #7

    Domyślnie

    Oczywiście to o "talibach" to niewinna zaczepka, ale nie tylko. Zwróćcie uwagę na pytanie. Moim zdaniem do obiektywów stałoogniskowych trzeba zwyczajnie dojrzeć. A w wielu rodzajach fotografii się zwyczajnie nie dojrzewa. Na początku nic nie zastąpi uniwersalności. Chyba, że pytanie od zadaje ktoś, kto od razu ma jasną i zdecydowaną wizję tego co chce fotografować - ptaki, samoloty, robale czy portrety. Jeśli ktoś chce robić i portrety i krajobraz i zadaje tego typu pytanie, to znaczy że uprawia tzw. "fotografię towarzyszącą" (to moje określenie). Zrobić fajne zdjęcia przy okazji innych zajęć - wycieczki, wakacji czy kawy w ogródku. I na początku IMO nic nie zastąpi w miarę porządnego, uniwersalnego zooma. Potem człowiek zaczyna (lub nie) dostrzegać, że są rodzaje zdjęć, kiedy przydałby się trochę lepszy lub lepiej dostosowany obiektyw. I wtedy zaczyna się bardziej świadome wydawanie pieniędzy. Żeby zacząć biegać, trzeba się nauczyć chodzić. A obiektyw stałoogniskowy to w większości przypadków już bieganie - w przenośni i dosłownie.
    Ja robię zdjęcia kiepsko ale świadomie od >30 lat. I ostatnie "stałki" z jakich korzystałem to 50mm na Canonie AV-1 i 50mm na Zenicie TTL. Jakieś 33 lata temu. Teraz, po przejściu na FF zastanawiam się nad obiektywem stałoogniskowym, bo czasem potrzebuję czegoś jasnego. Ale może się skończyć na Sigmie 24-35 F/2. I wtedy znów nie będę mieć nic o stałej ogniskowej.

    Warto kupować na początek solidne optycznie (bo mydlane zdjęcia psują radochę z fotografowania) uniwersalne obiektywy. Niekoniecznie jasne ale za to niezbyt drogie. Imo to najbardziej racjonalne podejście. Oczywiście, jeżeli ktoś nie ma dylematów finansowych, to D750 z Nikkorem 24-70 f/2,8 jest także znakomitym zestawem na początek, choć ja znając swoje upodobania wybrałem jednak inny obiektyw i to nie ze względów finansowych.

    PS. Zwykle, gdy osoba początkująca pisze, że chce robić portrety, to trzeba taką deklarację nieco przefiltrować przez filtr swojego doświadczenia. Nie zawsze, ale pewnie w 95% przypadków.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 25-01-2016 o 22:54
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Oczywiście to o "talibach" to niewinna zaczepka, ale nie tylko. Zwróćcie uwagę na pytanie. Moim zdaniem do obiektywów stałoogniskowych trzeba zwyczajnie dojrzeć. A w wielu rodzajach fotografii się zwyczajnie nie dojrzewa. Na początku nic nie zastąpi uniwersalności. Chyba, że pytanie od zadaje ktoś, kto od razu ma jasną i zdecydowaną wizję tego co chce fotografować - ptaki, samoloty, robale czy portrety. Jeśli ktoś chce robić i portrety i krajobraz i zadaje tego typu pytanie, to znaczy że uprawia tzw. "fotografię towarzyszącą" (to moje określenie). Zrobić fajne zdjęcia przy okazji innych zajęć - wycieczki, wakacji czy kawy w ogródku. I na początku IMO nic nie zastąpi w miarę porządnego, uniwersalnego zooma. Potem człowiek zaczyna (lub nie) dostrzegać, że są rodzaje zdjęć, kiedy przydałby się trochę lepszy lub lepiej dostosowany obiektyw. I wtedy zaczyna się bardziej świadome wydawanie pieniędzy. Żeby zacząć biegać, trzeba się nauczyć chodzić. A obiektyw stałoogniskowy to w większości przypadków już bieganie - w przenośni i dosłownie.
    Ja robię zdjęcia kiepsko ale świadomie od >30 lat. I ostatnie "stałki" z jakich korzystałem to 50mm na Canonie AV-1 i 50mm na Zenicie TTL. Jakieś 33 lata temu. Teraz, po przejściu na FF zastanawiam się nad obiektywem stałoogniskowym, bo czasem potrzebuję czegoś jasnego. Ale może się skończyć na Sigmie 24-35 F/2. I wtedy znów nie będę mieć nic o stałej ogniskowej.

    Warto kupować na początek solidne optycznie (bo mydlane zdjęcia psują radochę z fotografowania) uniwersalne obiektywy. Niekoniecznie jasne ale za to niezbyt drogie. Imo to najbardziej racjonalne podejście. Oczywiście, jeżeli ktoś nie ma dylematów finansowych, to D750 z Nikkorem 24-70 f/2,8 jest także znakomitym zestawem na początek, choć ja znając swoje upodobania wybrałem jednak inny obiektyw i to nie ze względów finansowych.

    PS. Zwykle, gdy osoba początkująca pisze, że chce robić portrety, to trzeba taką deklarację nieco przefiltrować przez filtr swojego doświadczenia. Nie zawsze, ale pewnie w 95% przypadków.
    Widzę że masz doświadczenie z takimi nobkami jak ja. Podoba mi się wypowiedź. Jasno tłumaczy teraźniejszość i przyszłość.
    Dzięki komentującym za ocenę . Wpłynęła na moją wizję.

  9. #9

    Domyślnie

    Dobra.. APS-C - i obiektyw z silnikiem
    wybrałem 3 sztuki ... Wybrałem temat fotografia plenerowa kwiatulce, widoki, drzewa. W sumie wszystko co mnie porusza.

    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon-...-af-s-dx-.html
    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon-...g-dx-af-s.html
    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon-...56g-vr-ed.html

    Miałem sigme 70-300 więc wiem że od 200mm jest strasznym mlekiem. Czy nikkor też może być taki przy 300mm, Opinie są różne i jestem przerażony że szkła za 1000zł mogą być nie ostre. No cóż panowie wasz wybór, moje zakupy

  10. #10

    Domyślnie

    Rozważasz 55-200mm, wersję bez stabilizacji za 1124zł?
    Zresztą 55-200mm i 55-300mm ciężko nazwać "uniwersal"

    Jak chcesz taki obiektyw "do wszystkiego" to masz wybór pomiędzy

    Sigma 18-250 mm f/3.5-f/6.3 DC OS HSM Macro
    Tamron 16-300 mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD MACRO
    Nikkor AF-S DX 18-200 mm f/3.5-5.6G IF-ED VR
    Nikkor AF-S DX 18-200 mm f/3.5-5.6G ED VR II
    Nikkor AF-S DX 18-300 mm f/3.5-5.6G ED VR

    Niedawno wyszedł jeszcze Tamron 18-200 mm f/3.5-6.3 Di II VC, poczytaj o nim, bo ja się nie zagłębiałem w jego właściwości optyczne.

    Jaki masz teraz obiektyw? Bo jak masz jakiś 18-55mm VR to bym dokupił 55-300mm VR
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 26-01-2016 o 10:04
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc w wyborze obiektywu do portretu.
    By Hammer555 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 06-09-2014, 16:26
  2. Pomoc w wyborze obiektywu ;)
    By ForbiddenFruit14 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 13:16
  3. Proszę o pomoc w wyborze obiektywu..
    By Dildo in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 21:15
  4. Proszę o pomoc przy wyborze obiektywu Macro.
    By Roberto_32 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 16:39
  5. Proszę o pomoc przy wyborze obiektywu Macro.
    By Roberto_32 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 14:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •