Close

Strona 55 z 78 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 775
  1. #541

    Domyślnie TUTORIALE - JacekWPhoto

    jak sprawuje sie ten uchwyt do lamp reporterskich, chcialem kupic ale takie prastikowe... utrzymuje dobrze BDa?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  2. #542

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carlos_lo Zobacz posta
    jak sprawuje sie ten uchwyt do lamp reporterskich, chcialem kupic ale takie prastikowe... utrzymuje dobrze BDa?
    Nie wiem jak u Jacka, ale u mnie nie były one za mocne. Mam trzy takie trzymadła i musiałem wywalić oryginalną śrubę mocującą a w to miejsce zamontować zwykłą/długą śrubę ósemkę z nakrętką i co najważniejsze ogromnymi podkładkami z obu stron. Uchwyty klękały przy BD 70cm czy dużych stripach. Teraz trzymają.
    Ostatnio edytowane przez esperal ; 11-03-2018 o 00:58

  3. #543
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek_wozniak Zobacz posta
    Pokazujesz co jest OK, ale dobrze by było mocniej skupić się na tym, co różni reporterską od studyjnej. Tu tylko prześliznąłeś się nad różnicą w energii błysku, a to jest bardzo ważne.
    Mogłeś pokazać też co się dzieje, gdy repo jest bez mydelniczki, bo jak ja widziałem ludzi pracujących z lampami w plenerze to mydelniczek nie używają. Dlaczego? Energia błysku. Więc jak będziesz robił "duży" film to :
    1. Porównanie także z rozkładem światła bez mydelniczki, tak jak to ludzie używają.
    2. Flashmeter i pokazanie różnic w tym co dostajemy jeśli chodzi o przysłony w tych 3 przypadkach. Niestety tu jest pies pogrzebany. Ludzie czasami pytają o "gaszenie" słońca. No i tu już w ogóle nie ma rozmowy o repo, mimo HSS. Róznica jest przepotężna. Pokaż pomiary.
    3. Światło pilotujące, a raczej jego brak w lampie repo. Nie przeszkadza w plenerze, ale w studiu - bardzo.
    Jeśli chodzi o dopalanie w plenerze - OK, można czasami się posiłkować repo. Ale we wnętrzach? Bez modelującego jest kiepsko.

    Ja już ci parę razy mówiłem, poza forum że widzę w filmach "nieścisłości" gdy mówisz o błyskaniu. Większości z nich nie oglądam by się nie denerwować Np. przedostatni - głebsza srebrna parasolka nie daje światła bardziej rozproszonego, tylko bardziej skupione. To nie jest tematem filmu, ale w jakiejś sekundzie pada to stwierdzenie. Itd. itd. Konsultuj, wysyłaj mi filmy przed premierą, dam uwagi, poprawisz i dopiero puść w świat.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #544

    Domyślnie



    uchwyt mi się sprawuje bardzo dobrze, nie mam z nim problemów i disha trzyma dość sztywno

    Jacku tak wiem, mówiłeś ja ledwo znajduję ostatnio czas na nagrywanie, wiec raczej nie mam czasu na dodatkowe konsultacje i czekanie z publikowaniem... musisz żyć z tym co wychodzi i tej teorii strobingu polecam nie oglądać, bo nie będziesz spał spokojnie

    co do dużego filmu, nie będzie tam mnóstwa przykładów, dlatego ten film dograłem osobno jako ciekawostkę
    chodziło właśnie o pokazanie tylko z mydelniczką, żeby zobrazować, że jest to sposób na jak największe zrównanie lampy dużej i małej
    nie chodziło o pokazanie różnic, tylko podobieństw

  5. #545
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek_wozniak Zobacz posta
    chodziło właśnie o pokazanie tylko z mydelniczką, żeby zobrazować, że jest to sposób na jak największe zrównanie lampy dużej i małej
    nie chodziło o pokazanie różnic, tylko podobieństw
    OK, ale wyrabiasz sobie tu jakiś autorytet. Czytają to także osoby "zielone" w temacie. Pomyslą, że w sumie nie ma róznic, wystarczy że będzie mydelniczka. Myslę, że tak jak w dobrym dziennikarstwie powinny być przedstawione dwie strony medalu.
    Kiedys tu DR5000 tez puszczali filmy pod założoną tezę, przemilczając słabości. Z tym, że każdy film to był osobny watek i była polemika. To co oni zapomnieli powiedzieć to tu wyłapywano.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #546

  7. #547

    Domyślnie dzieki

    gaduła wielkie dzięki - każdy Twój film przydatny]

  8. #548

    Domyślnie

    dzisiaj mój pierwszy wywiad w roli wywiadowcy


  9. #549

    Domyślnie

    od dzisiaj co sobotę będzie publikowany nowy odcinek Teorii Strobingu
    łącznie jest 8 odcinków i 9 FAQ


  10. #550

Strona 55 z 78 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. tutoriale
    By delfin2525 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 13:48
  2. Video tutoriale
    By m36 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2008, 15:50
  3. !tutoriale
    By diZaster in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 31-03-2008, 21:10
  4. tutoriale video
    By Sever in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 18:41
  5. Video tutoriale
    By charliex in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •