Close

Strona 61 z 78 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 775
  1. #601
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Twój sprzet - twoje ryzyko. Ja uważam, że ludzie przesadzają i podpinałem stare lampy (wyższe napięcie) pod nowe cyfrówki - i nic. Pracowałem z lampą nikona na body canona (zakleiłem styki inne niż centralny) - i nic. Tzn działały (tryb A), zero awarii.

  2. #602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Co do pędzla to właśnie widziałem że sporo osób tak robi, myślałem że ma to wpływ na jakość D&B i lepszy efekt retuszu się uzyskuje.
    Okrągły pędziel zostanie szybko wychwycony przez oko, a taki ciapek nie. Ponoć, tylko o to chodzi.

  3. #603

    Domyślnie

    Wiadomo że jak będziesz miał tylko centralny to wszędzie pójdzie jak sanki będą pasowały.W końcu każdy wyzwalacz lamp ma pin w tym samym miejscu. Problem że nie ma opcji sterowania z aparatu.
    Tak w ogóle to odpisali mi na wiadomość.
    "With regards to the question if there is any studio lamp system with the TTL option for the Hasselblad H series cameras, unfortunately, the H cameras uses an old flash interface that is not supported by anyone anymore."
    Czyli lipton z jednej strony fajnie że nawet najnowszą kamerę podepniesz pod stare graty jak np ściankę pod 500C/M z drugiej mogli by zrobić jakieś przejściówki.
    Hasiakowa lampa wygląda dość epokowo jak na obecne standardy
    https://www.google.com/search?biw=19....0.d20eydp7XX0

    Tak więc wygląda że jedyna opcja TTL na H to ta lampa https://www.bhphotovideo.com/c/produ..._5_Handle.html. I nie ma nic studyjne.

    Co do pędzla to z ciekawości sprawdzę.

  4. #604
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Studyjnie nie trzeba TTL, więc masz od groma opcji, bo steruje nadajnik a nie body. Z TTL masz Profoto, ale nie z haselem, fakt.
    Troche dziwne bo haseł to półka brona i profoto. Z drugiej strony zawodowcy naprawde preferują manual i wiem dlaczego. Odpowiedź brzmu: powtarzalnosć.
    Ja jestem rozczarowany nikonowskim i-ttl. Stary d-ttl dzialal 100x lepiej. I olewam TTL, chyba że się robi reporterke - eventy itp. Nie ma co mieć parcia na TTL w robotach studyjnych czy plenerowych. Dlaczego działa to kiepsko (a kiedys dobrze) to mógłbym sie rozpisać ale .. na co komu teoria a to wątek o tutkach Jacka.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 14-08-2018 o 18:25

  5. #605

    Domyślnie

    No właśnie dobrze że dopisałeś z tym TTL bo info musi iść od aparatu. Mnie to trochę zaskoczyło szczerze mówiąc. Jak w studio to rozumiem to jednak przy zmiennych warunkach w plenerze to może być pomocna opcja. Ale skoro mówisz że to TTL jest kłopotliwe to nie ma sensu sobie nim głowy zawracać. Tak czy owak te lampy co Jacek zaprezentował wydają mi się najciekawsze z tych co się na rynku pokazały. Myślę największą ich wadą jest brak gniazda do stałego zasilania i potrzeba dokupowania czegoś co powinno być na wyposażeniu.

  6. #606
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    No właśnie dobrze że dopisałeś z tym TTL bo info musi iść od aparatu. Mnie to trochę zaskoczyło szczerze mówiąc. .
    Pomiar światła jest przez obiektyw Sam skrót TTL o tym mówi. Info musi iść od aparatu. Nie ma innej opcji. Uwzględnia założone filtry, ogniskową (kąt widzenia), nie obchodzi go czy palnik jest odchylony czy na wprost itd.

  7. #607

    Domyślnie

    Wiem jak to działa dlatego pisałem że musi być kontroler dedykowany aby mógł otrzymać informacje z apartu.

  8. #608

  9. #609

  10. #610

Strona 61 z 78 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. tutoriale
    By delfin2525 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 13:48
  2. Video tutoriale
    By m36 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2008, 15:50
  3. !tutoriale
    By diZaster in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 31-03-2008, 21:10
  4. tutoriale video
    By Sever in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 18:41
  5. Video tutoriale
    By charliex in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •