Close

Strona 38 z 78 PierwszyPierwszy ... 28363738394048 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 775
  1. #371

    Domyślnie

    calkiem przyjemnie mi sie ogladalo, teraz wlaczamy drugi bieg i skroty w tablecie wacom pozycz/kup


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  2. #372

  3. #373

    Domyślnie

    numer 50 pierwszy film był 24 stycznia 2016, więc to już ponad rok... nieźle


  4. #374

    Domyślnie

    Panie jacek_wozniak czy kiedykolwiek nagrał pan z film z poprawną konfiguracją programu LR 6.

  5. #375

    Domyślnie

    Nie wiem dokładnie o jaką konfigurację chodzi, bo program chodzi poprawnie od momentu zainstalowania.
    Można ewentualnie włączyć lub wyłączyć wspomaganie karty graficznej dla przyspieszenia pracy, ale to podobno działa tylko na nowszych maszynach, na starszych nawet spowalnia (Edit / Preferences / Performance / Use Graphics Processor)
    Jedyne co ja osobiście zmieniam, to zwiększam objętość plików tymczasowych dla ustawień Ramera Raw (Edit / Preferences / File Handling / Camera Raw Cache Settings)
    Zmieniam również rodzaj plików edytowanych bezpośrednio w PS przy eksporcie na 16bit TIFF (Edit / Preferences / External Editing)
    Mam również ustawione wiele presetów na eksport plików do pełnej rozdzielczości, na bloga/FB, na ggogle dysk itp, ale to są indywidualne ustawienia nie wpływające na pracę programu.

  6. #376

    Domyślnie

    Dużo więcej można wyciągnąć z opcji Preferences. Najczęściej osoby robiące jakieś tutoriale o tym zapominają a to jest bardzo ważne.

  7. #377

    Domyślnie

    Co na przykład?
    Poza zwiększeniem objtości plików tymczasowych i dodaniem obsługi grafiki, jest ewentualnie funkcja używania "smart preview" w module develop, która została dodana trochę później, nie wiem czy już w wersji 6.
    Reszta ustawień jest raczej kosmetyczna.
    Sam lightroom nie jest demonem prędkości i nigdy niestety nie był... jest fajny i wygodny, ale do najszybszych nie należy

  8. #378

    Domyślnie

    Na przykład takie opcje jak Show splash screen during startup czy choćby Show import dialog when a memory card is detected. Zauważyłem że dużo ludzi którzy robią jakie tutoriale od razu przechodzi do biblioteki Library lub Develop. Tutaj popełniają błąd. Zamiast poprawnie skonfigurować program. To tak jak byś żołnierzowi dał broń do ręki i powiedział żeby strzelał - zapewne będzie strzelał. Tylko najgorsze jak mu zabraknie amunicji, dasz mu amunicję i odejdziesz od niego.

  9. #379

    Domyślnie

    Panie Krzychumag, czekam więc na jakiś tutorial w Twoim wykonaniu

  10. #380

    Domyślnie

    Ja nie piszę ani nie nagrywam tutoriali.

Strona 38 z 78 PierwszyPierwszy ... 28363738394048 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. tutoriale
    By delfin2525 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 13:48
  2. Video tutoriale
    By m36 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2008, 15:50
  3. !tutoriale
    By diZaster in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 31-03-2008, 21:10
  4. tutoriale video
    By Sever in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 18:41
  5. Video tutoriale
    By charliex in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •