Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
    Wątpię abyśmy do tego sami doszli .
    Acha, czyli to tylko spekulacje, tudzież fantazja. Bo w pierwszym poście to zabrzmiało jakbyś miał konkretne informacje które baterie są technicznie identyczne z oryginałami. Nie wątpię, że byłeś zadowolony z jakichś zamienników ale dla mnie to nie jest dowód, że pochodziły z tej samej linii produkcyjnej tylko były bez loga.

  2. #32

    Domyślnie

    A czy i gdzieś tak napisałem, że były lub pochodziły z tej samej linii produkcyjnej? Jak się chwile zastanowić to kwestia nawet "tej samej" linii produkcyjnej jest fikcją. Bo czy Nikon ma tylko jedną taką linię, a może 10 linii w 5 fabrykach. Może raz kupuje od Samsunga a innym razem od kogoś innego. I dlaczego "odpadki" z linii Nikona (te bez logo) miały by być tak samo dobre jak te z logiem.

  3. #33

    Domyślnie

    Newell - działa na najnowszym update Nikon D5200. Widocznie bateria ma nowy chip
    Ile wytrzymuje zobaczymy w praktyce, to tylko ma być awaryjna bateria jak by oryginalna padła w plenerze.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maly.Psikus Zobacz posta
    Newell - działa na najnowszym update Nikon D5200. Widocznie bateria ma nowy chip
    Ile wytrzymuje zobaczymy w praktyce, to tylko ma być awaryjna bateria jak by oryginalna padła w plenerze.
    Ja korzystałem z Newella w D5200 na zmianę z oryginałem. Z tego co pamiętam to trzymała ok 90 % tego co oryginał. Testowałem taki duet ok 9 miesięcy - potem sprzedałem body - w tym okresie nie zauważyłem spadku wydajności baterii.
    D810 | N35 1.8g | S50 1.4 Art | T15-30 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 | TC-17II | SB-910 | CX241
    Było: D750|D610| D7200 | D5200 | S10-20 4-5.6 | S17-50 2.8 |T70-200 2.8 | SB-700

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrekcoleman Zobacz posta
    Moim zdaniem zasilanie w aparacie to bardzo ważna rzecz. Jeżeli zarabiasz robiąc zdjęcia, to nie oszczędzaj na bateriach, bo nie wiesz kiedy ci padną.
    Zgadzam się, że to bardzo ważna sprawa i trzeba kupić coś dobrego. Ale to nie zawsze musi oznaczać skazanie na oryginał.
    Uważam, że trzeba sprawdzić ofertę firm, które mają doświadczenie w tej dziedzinie.
    Osobiście mogę polecić firmę Hahnel.
    Używałem 2-3 zamienników EN-EL3e w D300 i D700. Różnic w działaniu żadnych przez cały okres używania.
    W zeszłym roku kupiłem "rodzinnie" Fuji X-T10. Chciałem dokupić zapas.
    Za oryginalną baterię od Fuji trzeba dać 170-200pln...
    Kupiłem dwie - od Hahnela. Zapłaciłem 62pln za sztukę (była promocja - normalnie kosztuje ok.100pln). Brak różnicy w działaniu.

    Reasumując - nie każdy zamiennik jest zły. Mz trzeba unikać taniej chińszczyzny i szukać czegoś sprawdzonych firm.
    Ostatnio edytowane przez Badol ; 14-02-2016 o 13:33
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikof5 Zobacz posta
    Wczoraj kupiłem zapasowy akumulator EN-EL15 w Foto Plus za 140zł a w sklepie gustaff 110 zamiennik.Wydaje mi się że jest za mała różnica w cenie żeby myśleć nad zamiennikiem.
    w tym sklepie?? https://www.fotoplus.pl/akcesoria-fo...Nikon-ENEL-3-e

  7. #37

    Domyślnie

    Nawell - tanie i dobre. Dobre opinie w sievi i ja także mogę śmiało powiedzieć, że jest na prawdę dobra (nawet jeśli wytrzyma tylko rok to i tak się opłaca).

  8. #38

    Domyślnie

    W d40 mam dwa oryginały, w d3100 oryginał i nawell, podobnie w d7000. Jedyne co zauważyłem poza minimalnie mniejszą pojemnością to że w d7000 wyladowuje się równomiernie a w d3100 nagle.
    D7200, D300, D2x Sigma 300 2.8f, nikkor 200-500 VR, Tokina 100-300 f4
    Masa analogów

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafix84 Zobacz posta
    Jedyne co zauważyłem poza minimalnie mniejszą pojemnością to że w d7000 wyladowuje się równomiernie a w d3100 nagle.
    No właśnie to był jeden z powodów, dla których postanowiłem nigdy więcej (po jakimś zamienniku baterii do D5000, już nie pamiętam jakim) nie oszczędzać na baterii. Mam dwa lata D7100 z dwoma oryginałami, starszego D300s z dwoma oryginałami, wszystko jest stabilne i czuję pewność tych baterii. Nawet 200 zł na baterie to wcale nie jest dużo, ważne, że jak ją zakładam to wiem, że mogę robić zdjęcia. Nie muszę myśleć co zrobię jak nagle padnie mi aparat, bo chciałem zaoszczędzić 50-100 zł...
    Ps. Dodam tylko, że oryginalny akumulator z D5000 działa tak samo od 6 lat, do dzisiaj jest przewidywalny. Zamiennik, kiedy go wyrzuciłem trzy lata temu nie chciał się nawet ładować... Używane były na zmianę do rozładowania... Więc teges... Zamienniki baterii - nigdy więcej
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 01-05-2016 o 08:06

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. akumulator nie używany - naładowany czy nie
    By kmark in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-12-2012, 18:21
  2. D700 a akumulatory hahnel? Jakieś spostrzeżenia czy uwagi?
    By Sapphiron in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 26-09-2011, 23:31
  3. Czy to są rzeczywiście oryginały ?
    By Jargry in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 00:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •