Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Pomysł na osłonę przeciwsłoneczną do Coolpix P900

    Mając dosyć ganiania po lasach i trzęsawiskach z dużymi obiektywami do lustrzanki postanowiłem z całym rozmysłem postawić na Nikon Coolpix P900. Uznałem, że brak RAW-u i ograniczenia małej matrycy nie są tak ważne, gdy się pomyśli o swobodzie i komforcie pracy w terenie. Wiemy wszyscy, że ten aparat nie jest wyposażany fabrycznie w osłonę przeciwsłoneczną. Rodzi to uzasadnioną obawę o ryzyko uszkodzenia obiektywu, którego duża soczewka dochodzi prawie do brzegu obiektywu 67 mm. Rozwiązałem to w typowo słowiański sposób. Otóż zakupiłem filtr uv 67 mm, potem przejściówkę (adapter) 67 na 82 mm, oslonę przeciwsłoneczną 82 mm tulipan ( krótką) i dekielek 82 mm z sznurkiem.
    Po zmontowaniu całość działa i w moim przypadku nawet na ogniskowej 24 mm brak efektu winiety. Oczywiście trzeba pamiętać, że osłona musi być maksymalnie skrócona, wycięta z krótszych boków i narożników.
    Rezultat na zdjęciach
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/c21444ac8f149032
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/3ecb8effe9f5c4be
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/ed181418c0b5b06c
    Poddaję Koleżeństwu to pod rozwagę.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Kevak ; 15-01-2016 o 13:17
    Olgierd L.
    _____________________
    D7100,D300s, Panasonic G9, sony RX1000m5A

  2. #2

    Domyślnie

    Ciekawe, a co najważniejsze skuteczne. Ot, MacGyver na forum się nam trafił
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    Kevak, a tak z innej beczki... Powiedz proszę, jak oceniasz P900 pod kontem fotoprzyrody. AF-S daje radę?

  4. #4

    Domyślnie

    Żeby być uczciwym muszę przeprowadzić bardziej pogłebione studia. Kupiłem sobie ten aparat pod choinkę, a dotychczasowa pogoda z mizerny światłem nie daje podstaw do obiektywnych sądów. Na razie nie narzekam, ale to zbyt mało. Postaram się napisać dużo o tym aparacie pod koniec stycznia, a może w środku lutego. Na szczęście mieszkam na skraju rezerwatu więc nie będzie problemu z aktorami.
    Olgierd L.
    _____________________
    D7100,D300s, Panasonic G9, sony RX1000m5A

  5. #5

    Domyślnie

    Sam zastanawiam się nad zakupem tego sprzętu i przyznam, że z niecierpliwością będę oczekiwał Twojej relacji z użytkowania

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kevak Zobacz posta
    ...Postaram się napisać dużo o tym aparacie pod koniec stycznia, a może w środku lutego. Na szczęście mieszkam na skraju rezerwatu więc nie będzie problemu z aktorami.
    Zatem, czekam na Twoje spostrzeżenia 😉

  7. #7

    Domyślnie

    Witajcie Przyjaciele.
    Mam aparat od maja ubiegłego roku i zaniedbałem moje lustra. Cały czas jak wychodzę na spacer, to tylko biorę tego nikona.
    Robiłem niemal wszystko co wpadło w oko i jestem pod wrażeniem jego możliwości. Zawsze nosiłem trzy obiektywy i po prostu miałem dość.
    W dobrym świetle to jest cudo, do plenerów, pocztówki takie że ludziska jęczą, w pochmurny dzień też jest doskonale ale trzeba kombinować z programami.
    Zdjęcia we wnętrzach typu kościoły to albo statyw albo program muzealny. W związku z zakazem używania flesza lub statywu w niektórych miejscach używam statywu "linkowego" .
    Nikt nawet nie zauważył co robię. Przepis.. linka nylonowa typu sznurowadło przywiązana do śrubki mocującej od szybko - złączki podpiętej do aparatu (każdego). Nadeptuję na linkę, naciągam i mam statyw lepszy od monopodu. Zdjęcia żylety. Jak coś się rusza żwawo to kłopot, AF nie nadąża, na większe dystanse jest dobrze. Architektura i detale z niej wyciągnięte cudo. Ostro jak diabli, czasem za dobrze Aparat jest "wścibski". Zdjęcia uliczne z odległości robię, to nikomu nie przeszkadza. Szerokim kątem nie zawsze jest to co chcę i problem z ostrością bo ten model lubi 1/30 sekundy ustawić jako domyślny. Aparat jest milczący, robi bez dźwięków fotki, nie przeszkadza na koncertach i wszędzie gdzie panuje cisza, mam wygaszone dźwięki. Generalnie rożni się od lustra rozmiarem matrycy i brakiem RAW reszta jak w każdym dobrym aparacie. I ten teleobiektyw!
    Zrobiłem zaćmienie księżyca (statyw) i nie mam kompleksów. To co pokazywano w mediach nie było lepsze. Na koniec coś co lubię, makro. Tu aparat pokazuje swoją siłę, jak przystało na kompakt makro jest rewelacyjne. Przestałem kombinować z obiektywami w lustrzankach, mam makro i już.
    Same JPG nie sa problemem, praktycznie w każdym programie można dokonać korekty. Prawie nigdy nie robiłem RAW bo nie miałem takiej potrzeby, złe zwyczajnie wyrzucam.
    Zdjęcia są dla mnie frajdą i to wszystko.
    Przepraszam... Nie podpinam przykładów fotek z prostej przyczyny, nie umieszczam zdjęć w sieci, może jeszcze do tego nie dojrzałem?
    Jakoś tak nie mogę zdecydować się gdzie.
    Pozdrawiam serdecznie
    ps.
    Dzięki za pomysł Kewak
    Tulipana dokupię, przyda się bo miałem często bliki.
    A jeszcze dodam że polar sprawdza się rewelacyjnie, bez tulipana

  8. #8

    Domyślnie

    Jak juz mówimy o praktyce uzytkowania tego aparatu, którą to mam zamiar opisac za kilkanaście dni, to ewentualny użytkownik musi pamiętać, że oprócz osłony przeciwsłonecznej ( którą trzeba skombinować samemu wg przepisu zamieszczonego w sąsiednim wątku) koniecznie należy dokupić szeroki pasek neoprenowy na szyję (fabryczny urywa makówkę) i kilka akumulatorów zapasowych. Ja dokupiłem także ładowarkę turystyczną do akumulatorów, ładowaną z gniazdka - 230V oraz z gniazda zapalniczki samochodowej. Tyle na razie.
    Pozdrowienia.
    Olgierd L.
    _____________________
    D7100,D300s, Panasonic G9, sony RX1000m5A

  9. #9

    Thumbs up

    powiedz proszę gdzie kupiłeś ten zestaw a szczególnie pierścień gdyż kupę czasu straciłem szukając takiego rozmiaru i bryndza

  10. #10

    Domyślnie

    Ja kupiłam na allegro za 20 zet http://allegro.pl/redukcja-filtrowa-...817874260.html
    *niestety - już wysprzedane

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. P900 - jest !
    By wasilewk in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 30-07-2018, 18:15
  2. Coolpix p900 - wielka niewiadoma
    By buli1967 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 19:59
  3. Osłona przeciwsłoneczna na Laptopa.
    By wywar in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 10:32
  4. Osłona przeciwsłoneczna na filtr pol.
    By manfred in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 14:44
  5. dekiel na osłonę do nikkor 85 1.8
    By Adam001 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-11-2009, 23:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •