Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Bo nie raz powtarzam, że Polska nie jest państwem...
    ... to Stan Umysłu
    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    "Czasy się zmieniają a pan major zawsze w komisjach"...
    Prawo tworzone przez tych samych ludzi od dziesiątek lat... dla oszustów i kombinatorów.
    Bo w Polszy panuje Kapitalizm kompradorski. "Karawana jedzie, a..."
    Pozdrawiam, Sentire.

  2. #22

    Domyślnie

    Bo nie raz powtarzam, że Polska nie jest państwem...
    Cytat Zamieszczone przez Sentire Zobacz posta
    ... to Stan Umysłu
    Bo w Polszy panuje Kapitalizm kompradorski. "Karawana jedzie, a..."
    Pozdrawiam, Sentire.
    BARDZO nie lubię takich manipulacji. Szkoda, że i tutaj się trafiła.
    Nikon Z5, Nikon D610 - Nikkor 85 1.8 G, Tamron 28-75 2.8, Tamron 70-200 2.8 Di VC USD
    Miałem: Sony A55, Nikon D7000, Pancolar 50 1.8, Tamron SP AF 60mm f/2.0 Di II LD (IF) Macro, Samyang 85 1.4, Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED, Nikon Nikkor 80-200 2.8 D ED, Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro, Samyang 500mm F8.0

  3. #23

    Domyślnie

    Sprawa jest prosta. Odszkodowanie jest zapłatą za wyrządzoną szkodę, jak sama nazwa wskazuje.

    Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wszcząć postępowanie karne i żądać np. nawiązki.

    A prezentowane tutaj teorie spiskowe są dosyć żenujące. Niestety, w naszym kraju każdy zna się na ekonomii, prawie, piłce nożnej, lotnictwie cywilnym i wielu, wielu innych sprawach.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Sprawa jest prosta. Odszkodowanie jest zapłatą za wyrządzoną szkodę, jak sama nazwa wskazuje.

    Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wszcząć postępowanie karne i żądać np. nawiązki.

    A prezentowane tutaj teorie spiskowe są dosyć żenujące. Niestety, w naszym kraju każdy zna się na ekonomii, prawie, piłce nożnej, lotnictwie cywilnym i wielu, wielu innych sprawach.
    Bo prawo mamy, excusez le mot, do dupy.
    Przy sprawach naprawdę trywialnych (fakt "zapożyczenia" zdjęcia często można udowodnić w 2 minuty), ale w których przedmiot sporu ma niewielką finansową wartość powinno się takie sprawy załatwiać w możliwie prosty, szybki i bezkosztowy (dla strony wygranej).

    Jeśli ktoś zajuma mi zdjęcie które wyceniam na 200 złotych, po kilku-kilkunastu miesiącach uda mi się wyszarpać ledwo te 200 plus jakieś śmieszne grosze (koszty zastępstwa procesowego itp), które nie pokryją rzeczywistych kosztów prawnych (nie pracujesz za darmo, prawda?), to jaką mam motywację by bronić swoich praw przed sądem?
    A im mniejsza moja motywacja do dochodzenia swoich praw przed sądem, tym większa pokusa by za te zdjęcia nie płacić.

    A tu taki temacik sprzed paru lat, jak mnie jeszcze nerwy ponosiły kiedy widziałem swoje zdjęcia na stronach konkurencyjnych firm.
    Nie ciągnąłem tematu dalej, jak myślisz - dlaczego?

    Ciekaw jestem twojego komentarza.

    PS: Z tego co wiem jeśli do poniższej argumentacji sąd by się przychylił, to jeszcze można by było podciągnąć to pod nieuczciwą konkurencję. Ale kto ma na to czas?...
    Skutek jest taki, że moje zdjęcia widuję na dziesiątkach stron w kilkunastu krajach.

    Szanowni Państwo,

    Działając w imieniu /ciach/ prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą /ciach/, w oparciu o udzielone mi pełnomocnictwo, ustosunkowując się do korespondencji pana /ciach/ z moim Mocodawcą dotyczącej rzekomego naruszenia ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim
    i prawach pokrewnych poprzez wykorzystanie zdjęć przedstawiających /ciach/, informuję, iż ze strony mojego Mandanta nie doszło do naruszenia przepisów niniejszej ustawy, w związku z czym wszelkie żądania wysuwane z Państwa strony są całkowicie bezzasadne, co uzasadniam poniżej.

    Fotografie, których ochrony na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych domagają się Państwo w swojej korespondencji, nie są utworem w rozumieniu przedmiotowej ustawy. W art. 1 ust. 1a ustawodawca wskazuje, iż ochronie prawnoautorskiej podlega „każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze”. Zatem zgodnie z intencją ustawodawcy, powstałe dzieło, by mogło być uznane za utwór musi posiadać cechę nowości, czyli powinno dostatecznie odróżniać od innych rezultatów takiego samego działania. Kolejnym wymogiem jest posiadanie cechy oryginalności, co przejawia się w istotnym wzbogacaniu dotychczasowego stanu rzeczy nowymi elementami, co bierze swój początek w umyśle twórcy (System Prawa Prywatnego, t.13). Zgodnie ze stanowiskiem judykatury „nie wszystkie samodzielnie wytworzone produkty intelektualne korzystają z takiej ochrony, lecz tylko te spośród nich, które wykazują dostatecznie doniosłe różnice w porównaniu z uprzednio wytworzonymi produktami intelektualnymi” (orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Krakowie z dnia 29 października 1997 r., sygn. akt: I Aca 477/97).

    W świetle przedstawionego stanowiska judykatury i poglądów doktryny, wymienione przez Panstwa fotografie nie posiadają waloru nowości i oryginalności – ich powstanie nie było poprzedzone przez żaden proces twórczy. Wykonane zostały celem wiernego odzwierciedlenia walorów technicznych urządzeń, miały stanowić ich jak najwierniejszą kopię. Identyczne fotografie mogły powstać również wcześniej, jak i mogą zostać wykonane w przyszłości.

    Zgodnie ze stanowiskiem doktryny fotografia staje się przedmiotem ochrony prawa autorskiego wtedy, kiedy stanowi rezultat pracy twórczej i cechuje ją inwencja oraz samodzielność (System Prawa Prywatnego, t.13). Należy zauważyć, iż przedmiotowe fotografie mają charakter techniczny, nie artystyczny. W judykaturze podkreśla się, iż „przeciwstawieniem działalności technicznej jest taka działalność mająca na celu osiągnięcie określonego rezultatu, którego co najmniej niektóre elementy nie mogą być w całości przewidziane, jako że są pozostawione osobistemu ujęciu (interpretacji, wizji) wykonującego ten rezultat. W wypadku działania twórczego mamy do czynienia z sytuacją, w której niezależnie od pewnych wymogów z góry postawionych twórcy i których spełnienie ma znaczenie dla uznania, czy obowiązek został wykonany należycie, w ostatecznym rezultacie zawarte są elementy, których kształt zależy od osobistego ujęcia i jedynie w tym zakresie można mówić o twórczości” (wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 5 lipca 1995 r. , sygn. akt I ACr 453/95).

    Ponadto nadmieniam, iż o tym czy wytwór niematerialny jest utworem decyduje stan faktyczny, a nie wola stron. W przedmiotowej sprawie celem fotografii było utrwalenie urządzania technicznego w celu pokazania jego rzeczywistych właściwości.

    Reasumując powyższe rozważania, mój Mandant nie ponosi odpowiedzialności na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, w związku z czym Państwa roszczenia są całkowicie bezzasadne.

    Z poważaniem

    /ciach/
    radca prawny
    FF (Fuji + Fuji)

  5. #25

    Domyślnie Wyrok TK w sprawie odszkodowań za naruszenie praw autorskich

    Nie wiem czemu sprawy nie drazyles. Pozew na formularzu to 15 minut roboty, oplata od pozwu 30 zl.

    A prawo jest niestety stanowione przez politykow i to ich nalezy winic.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Nie wiem czemu sprawy nie drazyles. Pozew na formularzu to 15 minut roboty, oplata od pozwu 30 zl.
    Litości. To tak, jakbyś zapytał czemu sobie sam remontu w mieszkaniu nie zrobiłem. Przecież wtedy zamiast >20 tysięcy zmieściłbym się pewnie w dysze

    U prawnika, ponoć specjalizującego się w PA byłem jeden raz. Z rozmowy wysnułem następujące wnioski: szansa wygrania jakiejkolwiek sprawy tego typu to co najwyżej fifty-fifty.
    "Porada" kosztowała mnie 150 złotych, a na koniec pan prawnik najnormalniej w świecie mnie okradł (VAT i wyższy niż być powinien podatek dochodowy), bo faktury którą miał przesłać pocztą nigdy nie otrzymałem.

    No offence, ale do prawników podchodzę raczej z rezerwą...

    Inna rzecz - który prawnik podejmie się takiej pierdoły, na której nie można sensownie zarobić?

    A prawo jest niestety stanowione przez politykow i to ich nalezy winic.
    No tak, bo oni to tak samodzielnie, bez "pomocy" żadnego lobby stanowią
    FF (Fuji + Fuji)

  7. #27

    Domyślnie Wyrok TK w sprawie odszkodowań za naruszenie praw autorskich

    Ale to akurat nie lobby prawnicze. Akurat mam troche pojecie o legislacji w naszym kraju i az resztki wlosow deba staja jak to sie odbywa.

    Co do braku faktury, to ja bym powiadomil odpowiednie sluzby. Ja zawsze wystawiam paragon/fakture, obojetnie jakie jest moje wynagrodzenie. I spie spokojnie.
    A zaden rozsadny profesjonalny pelnomocnik nie da 100% gwarancji na wygrana - to nie on orzeka i znowu jest to kwestia uczciwego podejscia do klienta.
    Ostatnio edytowane przez MC_ ; 31-05-2016 o 19:48

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    A tu taki temacik sprzed paru lat, jak mnie jeszcze nerwy ponosiły kiedy widziałem swoje zdjęcia na stronach konkurencyjnych firm
    sorry ale argumentacja pana radcy ktora przytaczasz jest o kant tylka, kazdy biegly sadowy zapytany o ocene zdjec wypowie sie jak trzeba, pan radca jest idiota (niesety tego typu prawnikow jest mnostwo) i powinien sie zajac handlem marchewka, choc biorac pod uwage jak radzi sobie z interpretacja przepisow to nic by nie sprzedal, bo by mu ktos wpie..l spuscil. zaden myslacy sad by sie nie przychylil do takeij interpretacji. jako przyklad bede mial (mam nadzieje ze miesiac - dwa) do opisania przypadek rownie kuriozalny
    jesli chcesz sie bawic - sluze namiarami na doskonalego prawnika specjalizujacego sie w prawie autorskim - prowadzi wszstie moje sprawy i jak na razie wszystkie na plus
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Sprzedaż zdjęcia i autorskich praw majątkowych
    By asche in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-02-2013, 17:09
  2. Wezwanie do zaniechania naruszeń praw autorskich
    By Foto7 in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 18:53
  3. Umowa o przekazaniu praw autorskich.
    By teishar in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 01:06
  4. [ Reportaż ] Wyrok w sprawie zabójcy policjantów
    By jasiu102 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 16:33
  5. Przeniesienie autorskich praw majątkowych
    By Aras in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-09-2008, 13:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •